Абе, какво му има на българина?

От: Абе, какво му има на българина?

Според мен са българи. Все пак, всички измамници и лоши хора са българи.

Абе да беше нещо от фейса разбирам, нали дядото на цукербургера е българин, ама не знам Тим Кук и компания какво българско имат ...
 
От: Абе, какво му има на българина?

Хайде прост въпрос неморални ли са Епъл, че слагат над 800% надценка на iwatch-a си?
Това риторичен въпрос ли е :) Мега корпорация и морал? :) Само, че има една разлика, все пак, при такива като тях става въпрос за марка. От тази гледна точка, не е неморално, на толкова си оценят марката и иновацията. Неморалните неща, които вършат са други.
След като ще се разбираме с примери, тогава да обясни и аз пример.
Неморалното е, когато отидеш при някой човек в беда, който още повече не знае стойността на това, което продава, а ти използваш затруднеността и незнанието му.
Точно за това говоря за дребните селски тарикати. Много обичам да дразня такива. Примерно да обявя някоя стока и да се правя на луд, че не знам нищо на цената, само да ги видя какво ще ме оферират. Има някои много дребнави, които се хващат на въдицата и дават оферти с по 1000% под реалната стойност.
Корпорации и банки, те са ясни, пък и там отговорността е колективна.
 
От: Абе, какво му има на българина?

Не са ти ясни много неща, значи за едните може, за другите не, а и примера и той един такъв абстрактен. Обяви си стоката прави се на луд, това не означава, че някой ще ти я купи, най-вероятно няма да я купи, а ще отиде при конкурента ти, толкова е просто.
 
От: Абе, какво му има на българина?

Не са ти ясни много неща, значи за едните може, за другите не, а и примера и той един такъв абстрактен. Обяви си стоката прави се на луд, това не означава, че някой ще ти я купи, най-вероятно няма да я купи, а ще отиде при конкурента ти, толкова е просто.
Признавам, много неща не са ми ясни. Но поне в моя мъничък любителски сектор, нещата са ми ясни.
Но всеки си има виждане, в крайна сметка, а моето е такова. Твоето пък е друго :)
 
От: Абе, какво му има на българина?

Признавам, много неща не са ми ясни. Но поне в моя мъничък любителски сектор, нещата са ми ясни.
Но всеки си има виждане, в крайна сметка, а моето е такова. Твоето пък е друго :)

Всеки има, но като цяло това не е мое, а така действа пазара - който се прави на много "оригинален" го отнася ...
 
От: Абе, какво му има на българина?

Не мислиш ли, че е нормално да продаваш нещо с надценка. Ти го виждаш, че струва $20 в Китай, а тук го продаваме за $50. Но виждаш ли:

- цената на доставката
- митото и ддс-то, което плащаме, за да го внесем
- данъците, които плащаме на печалбата си
- заплатите, които плащаме и разходите по онлайн магазина
- времето да му напишем инструкции на български
- парите, които даваме за реклама
- това, че му даваме гаранция и техническа поддръжка
- и в крайна сметка, рискът на инвестицията, която сме направили

Ганьо, обикновено отваря алиекспрес, вижда нещо и после мърмори, че тук било скъпо. Само че, Ганко не се сеща, че търговията не е просто телепортиране на нещо от точка А до точка Б.
 
От: Абе, какво му има на българина?

Човека, който е създал темата или е малоумен или тролва яко.

Не разбирам, как някой може да има толкова лоша гледна точка.
 
От: От: Абе, какво му има на българина?

Не мислиш ли, че е нормално да продаваш нещо с надценка. Ти го виждаш, че струва $20 в Китай, а тук го продаваме за $50. Но виждаш ли:

- цената на доставката
- митото и ддс-то, което плащаме, за да го внесем
- данъците, които плащаме на печалбата си
- заплатите, които плащаме и разходите по онлайн магазина
- времето да му напишем инструкции на български
- парите, които даваме за реклама
- това, че му даваме гаранция и техническа поддръжка
- и в крайна сметка, рискът на инвестицията, която сме направили

Ганьо, обикновено отваря алиекспрес, вижда нещо и после мърмори, че тук било скъпо. Само че, Ганко не се сеща, че търговията не е просто телепортиране на нещо от точка А до точка Б.

Е, значи не сме се разбрали. О производител до краен купувач, 300-400% надценка за някои стоки си е съвсем нормално. Аз обясних за какво говоря, вие разсъждавате от вашата гледна точка на това с което се занимавате. Явно затова не можем да се разберем. Аз се занимавам с колекционерски неща. На любителски начала. Тях не можеш да си ги поръчаш от алибаба.
 
От: Абе, какво му има на българина?

Ами и аз колекционирам разни неща. Точно пък там, цените се определят от това колко рядко е нещото и колко старо. Все едно да кажеш - тая кола е на 70-80 години, пълна бракма, струвала е 800 лв., а защо сега й искат 50 000?
 
От: Абе, какво му има на българина?

Ами и аз колекционирам разни неща. Точно пък там, цените се определят от това колко рядко е нещото и колко старо. Все едно да кажеш - тая кола е на 70-80 години, пълна бракма, струвала е 800 лв., а защо сега й искат 50 000?
Което отново няма нищо общо с това, което аз казах.
 
От: От: Абе, какво му има на българина?

Е, значи не сме се разбрали. О производител до краен купувач, 300-400% надценка за някои стоки си е съвсем нормално. Аз обясних за какво говоря, вие разсъждавате от вашата гледна точка на това с което се занимавате. Явно затова не можем да се разберем. Аз се занимавам с колекционерски неща. На любителски начала. Тях не можеш да си ги поръчаш от алибаба.

При колекционерските неща както казваш ти, определящ фактор е освен рядкостта, а баш фактора е предлаганото количество, а баш баш големият фактор е възприемната стойност - принципно една златна момента от римско време има стойност ХХХ(примерно няколко грама злато), но ако е запазена, а те са доста редки и имат още по-малко предлгане има още по-голяма възприемана стойност така, че може да се продава и за ХХХХХХ и пак да е малко - цената, няма да е равно щото някой е шарлатанин, а просто щото много я искат и ще плати този, който има най-висока възприемна стойност за нея.

Все едно да ми кажеш, че има някаква съществана разлика в картина на Ван гог и нейно копие, дето и най-добрите специалисти без нужните инструменти нямат да кажат, коя коя или картина на Гог и друга картина на на млад художник в сходен жарн - като цяло всичко ще струва цената на платното + бойте, ама видиш едното се оценява на 100-200 лв щото е никъв автора или 5-10к щото си е перфектно копие, а на Гог струва 10 милиона и цената расте - пита се кой е дяволското неморално изчадие - че иска десетки хиляди пъти надценка?
 
От: От: Абе, какво му има на българина?

При колекционерските неща както казваш ти, определящ фактор е освен рядкостта, а баш фактора е предлаганото количество, а баш баш големият фактор е възприемната стойност - принципно една златна момента от римско време има стойност ХХХ(примерно няколко грама злато), но ако е запазена, а те са доста редки и имат още по-малко предлгане има още по-голяма възприемана стойност така, че може да се продава и за ХХХХХХ и пак да е малко - цената, няма да е равно щото някой е шарлатанин, а просто щото много я искат и ще плати този, който има най-висока възприемна стойност за нея.

Все едно да ми кажеш, че има някаква съществана разлика в картина на Ван гог и нейно копие, дето и най-добрите специалисти без нужните инструменти нямат да кажат, коя коя или картина на Гог и друга картина на на млад художник в сходен жарн - като цяло всичко ще струва цената на платното + бойте, ама видиш едното се оценява на 100-200 лв щото е никъв автора или 5-10к щото си е перфектно копие, а на Гог струва 10 милиона и цената расте - пита се кой е дяволското неморално изчадие - че иска десетки хиляди пъти надценка?

Човек, ти изобщо прочел ли си какво твърдя? Виж, какво съм отговорил на redrum.
 
От: От: Абе, какво му има на българина?

Човек, ти изобщо прочел ли си какво твърдя? Виж, какво съм отговорил на redrum.

Ти каза, че се занимаваш с "колекционерски неща", аз ти отговорих от колекционерска гледна точка - ти знаеш ли изобщо какво пишеш или изповядваш, чукча писател?
 
От: От: Абе, какво му има на българина?

Ти каза, че се занимаваш с "колекционерски неща", аз ти отговорих от колекционерска гледна точка - ти знаеш ли изобщо какво пишеш или изповядваш, чукча писател?
Ами неща са. Предмети. Много често с емоционална стойност за колекционера, какъвто ти казваш, че си. Но това какво общо има с моята теза? Аз казах няколко пъти какво "изповядвам".
Печели достатъчно, но не прекалявай. Ако купиш от някой, нещо за 2 лева и го продадеш за 100, отиди и му дай 20. Това би трябвало да е удовлетворение и за теб.
 
От: Абе, какво му има на българина?

Кой го е карал да продава за 2 lv?
 
От: От: Абе, какво му има на българина?

Ами неща са. Предмети. Много често с емоционална стойност за колекционера, какъвто ти казваш, че си. Но това какво общо има с моята теза? Аз казах няколко пъти какво "изповядвам".
Печели достатъчно, но не прекалявай. Ако купиш от някой, нещо за 2 лева и го продадеш за 100, отиди и му дай 20. Това би трябвало да е удовлетворение и за теб.
:shock: Не е ли по-добре да даря 50 лв. на някое болно от рак детенце?
 
От: От: Абе, какво му има на българина?

Ами неща са. Предмети. Много често с емоционална стойност за колекционера, какъвто ти казваш, че си. Но това какво общо има с моята теза? Аз казах няколко пъти какво "изповядвам".
Печели достатъчно, но не прекалявай. Ако купиш от някой, нещо за 2 лева и го продадеш за 100, отиди и му дай 20. Това би трябвало да е удовлетворение и за теб.

Според кого е добре да е 20 лв? Според теб, че нямаш 100 лв или според кого? Нали ти е пределно ясно, че ако нещо се желае, дори и пича да го продава за 20 лв на тезгяха, ще се намери някой, който го иска повече от този за 20 лв и ще каже 25 другият ще каже 30 и т.н - според теб какво е аукцион?

Също така, ако примера ти е прав, че всеки може да намери от някъде за 2 лв и го продаде за 100 лв - то само 1-вият ще го продаде за 100 лв, защото 100 лв ще са равни не в паричен план, а калкулиран в полза, малко ще могат си го позволят, но конкуренция ще почне да сваля цените и до твоите 50 лв и отвъд. Това, че е 2 лв а се продава за 100 лв е сигнал, за огромна печалба 49 пъти - това ще е като огромна табела купи го за 2 лв и ела да го продаваш на този пазар ...

Също така, кой казва че е прекалил - викаш 100 лв, ами ако пича е казал абе исках за 1к да го продам, ама айде да не съм алчен и го давам за 100 лв - така, че чии морал е по правилен.

А ако човека, който го продава за 100 лв решиш да даде голяма част за дарение - ще си по ли спокоен? Ако има такъв бизнес големи надценки нали ще го разширява а това ще доведе до повече заети хора, това пак ли е зле? Много въпроси може ти се задават, но както казах пазара ти е малко далечна и абстрактна концепция, а морала е лично и субективно понятие - но най-обективното, е че ако нещо е с огромна печалба, то ще доведе и до голяма конкуренция и това ще води до цените в посока на долу.

Гледай сега Iwatch-a с 800% надценка над матетриалите, до няколко години като стане мания и всеки има такива джунджурийки пак виж колко е маржа на Iwatcha и се върни да четеш какво сме ти писали.
 
Последно редактирано:
От: Абе, какво му има на българина?

Съвсем се убедих, че българина е кофти племе. И 100 лева да нямам не съм умрял за 20 лв.

Броиш париците
със крак подвит
Във вълчи апетит
поглъщаш настоящето
До теб стоящото
не щеш да замениш.
Догаряш,
мислиш, че гориш.
 
От: Абе, какво му има на българина?

Иди се откажи от държавен вестник, че си българин, но не си мисли, че в другите страни е инак - седнал се сопва, че нямал пари и не може си купи нещата. Ако само 1 човек ти го продава е нормално, ако не и не знаеш от къде да си намериш по евтино, то наистина те разбирам, че се сопваш.
 
Последно редактирано:
От: Абе, какво му има на българина?

Съвсем се убедих, че българина е кофти племе. И 100 лева да нямам не съм умрял за 20 лв.

Броиш париците
със крак подвит
Във вълчи апетит
поглъщаш настоящето
До теб стоящото
не щеш да замениш.
Догаряш,
мислиш, че гориш.
Ей боклук българомразки, кофти е семката на рода ти. Това е български форум, ако не ти харесваме ние българите, изчезвай от тука. Писна ми да ги чета свинщините.
 

Горе