Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

felixthecat

Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Платформа за автоматизирано препубликуване/обновяване в Olx/Bazar

Здравейте,

Предлагам платформа за автоматизирано препубликуване в olx/продавалник и bazar/базар. Чрез нея ще можете да препубликувате обявите си на желан от Вас интервал или час, като по този начин обявите Ви ще бъдат винаги на челна позиция в категория. Препубликуването се извършва чрез познатото изтриване на обява и публикуването й отново.

Платформата е напълно автоматизирана с online достъп без да е необходимо да се инсталират и/или стартират допълнителни приложения. Можете да управлявате препубликуването за всяка една от обявите Ви директно през браузъра на Вашия персонален компютър, смартфон, таблет и др.. Веднъж конфигурирани, вашите обяви ще се препубликуват автоматично от платформата, като можете да стартирате и спирате процеса за всяка отделна обява по всяко време.

Заплащането е на база брой закупени кредити + месечна такса за уникален IP адрес за всеки акаунт.

Тарифирането е многократно по-ниско от промо опциите в олх и се калкулира по следния начин:
1 препубликуване = 1 кредит* + 1 кредит х брой снимки в обявата (напр. обява с 4 снимки ще изисква 5 кредита).

*Цената на кредитите варира в зависимост от големината на пакета, който ще се закупи. Ориентировъчно е между 1.9 и 3.5ст/кредит.
(За сравнение цената на платените промо опции в olx за 1 обновяване е 1.20лв.)

Можете да тествате платформата с първоначален безплатен пакет от 100 кредита за 5 дни.

За демо пишете на ЛС, [email protected] или skype: prepublikuvai

Поздрави,

Иво
 
Последно редактирано:
Здравейте,

Тъй като още нямам права да поствам нова тема в раздел "Уебмастърски Пазар -> Скриптове - Дизайни" публикувам тук.

Разработвам платформа за автоматизирано препубликуване, която е пред финал за стартиране. Чрез нея ще можете да препубликувате обявите си на желан от Вас интервал или час, като по този начин обявите Ви ще бъдат винаги на челна позиция в категория. Препубликуването се извършва чрез познатото изтриване на обява и публикуването й отново.

Платформата е напълно автоматизирана с online достъп без да е необходимо да се инсталират и/или стартират допълнителни приложения. Можете да управлявате препубликуването за всяка една от обявите Ви директно през браузъра на вашия персонален компютър, смартфон, таблет и др.. Веднъж конфигурирани, вашите обяви ще се препубликуват автоматично от платформата, като можете да стартирате и спирате процеса за всяка отделна обява по всяко време. Има и още благинки, но това в последствие...

Заплащането ще е на база брой закупени кредити (препубликувания), които са многократно по-ниски от официалните платени обяви в OLX.
Всеки, който иска демо да пише на ЛС и след финализиране на проекта ще му предоставя персонален достъп.

Поздрави,

Иво

Конкуренция :)
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Prodman е приложение, което се стартира локално на компютъра ти.... има "малка" разлика с описаното по-горе, не мислиш ли ? : )
 
Re: От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Prodman е приложение, което се стартира локално на компютъра ти.... има "малка" разлика с описаното по-горе, не мислиш ли ? : )

Мисля, но и в това му е силата - да ти пази обявите локално и като/ако те баннат да не наливаш 100 обяви ръно отново.
 
От: Re: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Мисля, но и в това му е силата - да ти пази обявите локално и като/ако те баннат да не наливаш 100 обяви ръно отново.

В нашата платформа обявите се съхраняват на сървъра и могат да бъдат възстановени.
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Мисля, но и в това му е силата - да ти пази обявите локално и като/ако те баннат да не наливаш 100 обяви ръно отново.

В olx банват и по мобилен номер и/или други данни в обявите. Дори и да са запазени локално с prodman, при публикуване от нов профил със същите "подозрителни" данни следва отново бан. Казвам го от опит.

Поздрави!
 
Re: От: Re: От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

В olx банват и по мобилен номер и/или други данни в обявите. Дори и да са запазени локално с prodman, при публикуване от нов профил със същите "подозрителни" данни следва отново бан. Казвам го от опит.

Поздрави!

При пускане на обявите от твоя сървър олх просто ще баннат ИП-то или ИП-тата на сървъра и всичките ти клиенти умират.
Преди 2 години и аз мислех продман да е онлайн, но се отказах поради това.
Ако си го решил това, супер.
 
От: Re: От: Re: От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

При пускане на обявите от твоя сървър олх просто ще баннат ИП-то или ИП-тата на сървъра и всичките ти клиенти умират.
Преди 2 години и аз мислех продман да е онлайн, но се отказах поради това.
Ако си го решил това, супер.

Затова се забавих със стартирането. Всеки клиент минава през отделно anonymous/elite proxy.

Поздрави!
 
Re: От: Re: От: Re: От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Затова се забавих със стартирането. Всеки клиент минава през отделно anonymous/elite proxy.

Поздрави!
Платено ли е това прокси?

Продман може да ползва прокси, но има 2 малки момента:

1. Трябва ти доста бързо прокси - понякога снимките са 1000 по 300-400 кб всяка. С бавно прокси просто не става. Всички безплатни проксита са бавни и/или имат лимит на данните. С прокси извън БГ толкова снимки не стават.
2. Всички безплатни проксита могат и ще ти откраднат паролата за олх.

Т.е. на моите клиенти не им препоръчвам да ползват прокси освен ако не е платено и в БГ.

Освен това дори свалянето на обявите трябва да минава през прокси ако е от твоя сървър. Иначе няколко клиента по едно и също време сваляйки по 100 обяви от 1 ИП, всички ще видят капчата на олх.

Както казах сървърно приложение за олх не е добро решение за мен.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Платено ли е това прокси?

Продман може да ползва прокси, но има 2 малки момента:

1. Трябва ти доста бързо прокси - понякога снимките са 1000 по 300-400 кб всяка. С бавно прокси просто не става. Всички безплатни проксита са бавни и/или имат лимит на данните. С прокси извън БГ толкова снимки не стават.
2. Всички безплатни проксита могат и ще ти откраднат паролата за олх.

Т.е. на моите клиенти не им препоръчвам да ползват прокси освен ако не е платено и в БГ.

Освен това дори свалянето на обявите трябва да минава през прокси ако е от твоя сървър. Иначе няколко клиента по едно и също време сваляйки по 100 обяви от 1 ИП, всички ще видят капчата на олх.

Както казах сървърно приложение за олх не е добро решение за мен.

Да, безплатните не вършат работа. Затова ще се плаща абонамент и/или с кредити, а не еднократно.

Всяка клиентска активност минава през прокси, както първоначалното сваляне на обява, така и при последващите препубликувания.

Дали е добър вариант или не, ще се разбере съвсем скоро. Факта е, че процесът става напълно автоматизиран, можеш да си менажираш обявите дистанционно, имаш статистики и т.н....предимствата са безспорни.

ПП: Ако визираш публикуването на 1000 снимки последователно от 100 обяви с по 10 снимки например, то директно влизаш в списъка с чакащи за бан в olx.
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Дай да видим сайта.
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Дай да видим сайта.

Здравейте,
...Всеки, който иска демо да пише на ЛС и след финализиране на проекта ще му предоставя персонален достъп.

В момента olx е в някаква бета версия и е безсмислено да внасям директно корекции в моята платформа.
 
Каква е цената на кредит или каквото там е + цената на проксито
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

ПП: Ако визираш публикуването на 1000 снимки последователно от 100 обяви с по 10 снимки например, то директно влизаш в списъка с чакащи за бан в olx.

Това не е така. Снимките продават. Олх сега дават по 12 снимки на обява и пускайки 1200 снимки последователно НЕ Е проблем.
1200 снимки по 200 кб са ? МБ. Проксито ще клекне. Това по 2 при зареждане и качване

Освен това колко хора мислиш ще ти дадат името и паролата си в олх на твоя сайт за да може да пускат през него? Ти разбира се ги виждаш некодирани.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

Това не е така. Снимките продават. Олх сега дават по 12 снимки на обява и пускайки 1200 снимки последователно НЕ Е проблем.
1200 снимки по 200 кб са ? МБ

Пускайки 100 обяви последователно не е проблем !? Ако админите го разрешават, добре, но от маркетинг гледна точка и профилиране на целеви групи и обяви начинанието увисва.
Не съм запознат в детайли с Prodman и не знам дали потребител може да избира кои обяви кога да се публикуват, но по спомен нямаше такава възможност. Риторичен въпрос е, дали това е важно за повишаване на продажбите.

Относно цените - скоро.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

....

Освен това колко хора мислиш ще ти дадат името и паролата си в олх на твоя сайт за да може да пускат през него? Ти разбира се ги виждаш некодирани.

Каква гаранция даваш с prodman, че не сваляш паролите на потребителите?

Всеки може да пробва за тестов период с тестов user/pass. Ако аз съм потребител и се уверя, че всичко работи и увелича продажбите си, слабо би ме вълнувало дали паролата се съхранява, стига да не е общодостъпна.
 
От: Платформа за автоматизирано препубликуване в OLX

По-добре направи софтуер който може да го продаваш на международния пазар. да се занимаваш с олх е безсмислено и на практика много ниско платено
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Платформа за автоматизирано препубликуване в

Каква гаранция даваш с prodman, че не сваляш паролите на потребителите?

Всеки може да пробва за тестов период с тестов user/pass. Ако аз съм потребител и се уверя, че всичко работи и увелича продажбите си, слабо би ме вълнувало дали паролата се съхранява, стига да не е общодостъпна.

Ти май подценяваш сериозно потребителите си,а?
Разбира се всеки си пази паролата, защото това му е бизнеса. Ти като му знаеш паролата утре можеш да му затвориш акаунта в олх. Особенно ако ти е конкурент.

Относно продман - с едно просто приложение като fiddler всеки може да види къде и какви данни праща/сваля продман. Тука 100% всичко е прозрачно, докато при теб паролата 100% става видима за теб + още неизвестен брой хора.
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Платформа за автоматизирано препубликуван

Ти май подценяваш сериозно потребителите си,а?
Разбира се всеки си пази паролата, защото това му е бизнеса. Ти като му знаеш паролата утре можеш да му затвориш акаунта в олх. Особенно ако ти е конкурент.

Относно продман - с едно просто приложение като fiddler всеки може да види къде и какви данни праща/сваля продман. Тука 100% всичко е прозрачно, докато при теб паролата 100% става видима за теб + още неизвестен брой хора.

Привет и на теб, гарнет,

Уважавам градивната критика, за разлика от нападателната с халосни патрони.

Дали ще оставя паролата си в продман или в онлайн система като потребител за мен би било еднакво "рисковано". Винаги можеш да маскираш/криптираш данните и да ги разпратиш в един момент. А и е малко вероятно от 100 търговци един да знае какво е фидлер/уайършарк и т.н.

За мен определено не би бил сигурен вариант да инсталирам/стартирам приложение на компютъра писано от някой си.

Паролата на сървъра се ползва само и единствено за целите на препубликуването и съпътстващите процеси. Безумно глупаво би било да се разкриват пароли, а още по-малко да се ползват злонамерено, както спомена. Нали се сещаш, че при първия изгърмял ще изгубя повечето си настоящи/потенциални клиенти.

Така или иначе трафика от/към OLX е по некриптиран канал. Дали ще си пазиш паролата в сейф или ще ти е на листче до клавиатурата при една мен и дъ мидъл атака ти хващат креденшълите в чист вид.

Хайде със здраве и успехи със скриптовете!
 

Горе