Wordpress - от динамичен в статичен сайт

Ivo94

Well-Known Member
Здравейте някой конвертирал ли е Wordpress в статичен сайт? Четох за различни плъгини и различни скриптове, но ме интересува мнението на някой, който вече се е справял успешно със задачата.
 
От: Wordpress - от динамичен в статичен сайт

Здрасти,

Пробвал съм подобно нещо преди време, но не със скрипт, а по добрия стар начин - view source, после copy в текстов редактор и преправяне на линкове, допълнитено сваляне на CSS, JS, fonts (ако има) и images.

Върши работа ако ти трябва дизайна на основните секции/страници, по който после да си построиш статичен сайт или да използваш HTML-a като темплейт за друга CMS. Аз лично ги преправям в MODX.
 
От: Wordpress - от динамичен в статичен сайт

Просто като инсталираш кеширащ плъгин няма ли да се получи точно това? С тази разлика, че ще можеш да си обновяваш сайта.

Има прости плъгини, които не обновяват кеша автоматично - само когато поискаш това.

Недостатъкът е, че все пак имаш php (изпълним) код - сайтът може да се атакува. Докато на статичния сайт няма какво да му направиш.

Варианта в "wget -mk" ми се струва най-лесния да се отървеш от php кода.
 
От: Wordpress - от динамичен в статичен сайт

Да определено ми трябва крайния резултат да е чист HTML, до сега опитах няколко варианта но не се получава това което искам, ръчно (мануал) е ясно, чш може да се направи, но при всеки нов сайт с над 500 страници е тъпо :)
 
От: Wordpress - от динамичен в статичен сайт

Не виждам причина да не се получи с wget. Или те е страх да пишеш команди в конзолата?

(Може да се наложи премахване на малко код от <head> - например xmlrpc.php?rsd, wlwmanifest.xml и подобни.)

Провери ли резултатите тук?
 
От: Wordpress - от динамичен в статичен сайт

Ще пробвам още различни варианти и ще пиша ако се стигне до желаното. Иска се да е максимално опростено и да се прави бързо, нищо като "пипване" ръчно след това не върши работа. Работата е върху много сайтове с много страници, не са 1-2 проекта да имам време да ги човъркам ръчно след това. Пробвах един плъгин, абсолютна шитня, ще видя други ако намеря
 

Горе