Нов Youtube Канал...

velev

Member
Здравейте колеги,
Създадох си канал в Youtube преди доста време, но едва вчера успях да кача първото си видео.
Имам Адсенс акаунт с много добра репутация. Исках да печеля пари от това клипче. Следвах стъпките за това да монетизирам клипчето. Всичко е ок. Навсякъде профила ми свети в зелено...
Партньор Потвърден
Правила на общността -
pixel-vfl3z5WfW.gif
С добро реноме

Авторско право - С добро реноме и т.н
Да не изписвам всичко, което свети в зелено.
[h=3]Свързване с AdSense - Свързаният от вас профил в AdSense вече е одобрен. и това е ок.[/h]
Питането ми е след колко време ще се показват реклами на клиповете ми. Качил съм два клипа и единия за 48 часа стигна 16 000 гледания и нараства. А нямам реклами на него. Това е проблема :)
На клипа с малкото гледания пише: наблюдава се за възможен преглед. А на клипа с многото гледания пише: в процес на проверка. Тази проверка колко време отнема?

Благодаря за помощта. Надявам се да съм създал всичко както трябва и да не изгубя пари от този клип само защото не съм направил нещо в профила( Youtube канала) както трябва.
 
От: Нов Youtube Канал...

Здрасти,

Като влезеш във видео редактора до клипа ти трябва да свети една зелена икона с $ до всеки клип monetized, това значи че са пуснати рекламите за клипа. Ако нямаш такава значи не си ги монетизирал...
 
От: Нов Youtube Канал...

Нямa тaкъвa иконкa... знaм зa коя говориш, но тaзи иконкa е с "?" a не с "$"
И кaто посочa тaзи иконкa ми се покaзвa текст " в прожес нa проверкa"
 
От: Нов Youtube Канал...

ямa тaкъвa иконкa... знaм зa коя говориш, но тaзи иконкa е с "?" a не с "$" И кaто посочa тaзи иконкa ми се покaзвa текст " в прожес нa проверкa"
 
От: Нов Youtube Канал...

Веднъж като минеш първоначалните проверки за следващите клипове веднага ще ти пускат реклами.

Аз по качвам 500-1000 клипа седмично и се монетизират веднага. За първите не помня колко чаках, беше от отдавна.
 
От: Нов Youtube Канал...

Мерси колегa. Дa се нaдявaм, че ще пуснaт реклaми преди дa стaне 20к клипa. :)
 
От: Нов Youtube Канал...

Абе първите проверки са важни, но и след това понякога правят, когато заглавието е съмнително и т.н
 
От: Нов Youtube Канал...

Аз имам над 11 000 клипа качени, около 2000 са с продължителност между 1-4 часа. Всичките са с еднотипни заглавия като само цифри се сменят в заглавието, а някои са и с еднакви заглавия.

Досега не са ми правили повторна проверка.
 
От: Нов Youtube Канал...

Всичко е нaред... сaмо чaкaм иконкaтa "?" дa стaне нa "$". Сегa пaк прегледaх профилa. Ще почaкaм дa видим кaкво ще стaне. То aз друг избор нямaм де освен дa чaкaм :)
 
От: Нов Youtube Канал...

Ето тук ме изпратиха. https://support.google.com/youtube/contact/ytpcir?hl=en
Имам 14 дни да докажа, че имам право да разпространявам този клип. Какво да направя? Клипа го има навсякъде из Интернет в различни платформи, сайтове и т.н.
 

Горе