Paypal коя банка да избера?

tzinc

New Member
1.Кои банки в БГ приемат теглене към картата от Papal? И в кои може сметката да е в долари?

2. Колко време се издава картата след заявка ?

3. След колко време идват парите след withdraw от paypal?

4. Ako сe регистрирам с име Pe6o ,koгато на картата пише Pesho проблем ли е това в пейпал(забележка: в пейпал ме има като Pesho)
 
Последно редактирано:
От: Paypal коя банка да избера?

батко ще ти кажа моят опит - за мен най - добрата банка е централна кооперативан.

онлайн си правиш заявка за картата и само си я взимаш
имат страхотно онлайн банкиране
пайпал веднага приема , никакви проблеми
може сметка в долари , евро или лева и то колко искаш сметки на едно онлайн банкиране ...
абе тва си е банката за мене...
 
От: Paypal коя банка да избера?

аз съм на прокредит и няма проблем... въпрос на избор :)
 
От: Paypal коя банка да избера?

аз ти казах цкб , защото съм работил с тях и имам доста опит , никога не съм имал проблеми. дори като им се помолих и обясних че заминавам ми изкараха карта за 1 ден
 
От: Paypal коя банка да избера?

Виза Електрон от ОББ определено не става за Пейпал. Мисля че и други съ-форумници са споделяли същото. Не съм я вадил специално, просто я имах...

Сега обаче наистина ми трябва Виза Електрон да получавам пари от Пейпал. Колеги тука споделят че от Булбанк стават картите. (понеже и там имам сметка)
Приреснява ме само едно изречение от условията на картите им: "Възстановяване/получаване на средства по картова сметка чрез Международна Картова Организация" - 1%.

Това означава ли, че ще ми вземат 1% ако получавам пари по картата от Пейпал.

Ще съм много благодарен на някой който ползва тази карта в Пейпал. Не е за друго, но не ми се отваря нова сметка в ЦКБ или ПИБ. Това не са сериозни банки според мен. От ПИБ са ми бавили 3 дни един превод, а и онслужването им е едно..

Мога естествено да питам и в Булбанк за таксите по картите, но там може да ме излъжат най нагло (или може би - некомпетентно) в очите и няма да има виновни.
 
От: Paypal коя банка да избера?

имам такава но не съм засичал. Имах възстановяване два пъти, но не съм гледал. Сега ме накара да се замисля, но мисля, че и другите сигурно имат подобно условие
 
От: Paypal коя банка да избера?

Не съм имал сериозни проблеми с Visa Electron от Прокредит банк. Недостатък е, че не може сметката да е в долари (ако е в евро - при конвертирането лев/евро/долар заминава по някоя стотинка заради валутните курсове).

Не съм я ползвал за теглене на пари от PayPal, защото получените пари в PayPal си ги пазя за хостинг, домейни и други разходи (няма смисъл да ги тегля и пак да ги внасям, защото се губи при превалутирането).
 
От: От: Paypal коя банка да избера?

Мога естествено да питам и в Булбанк за таксите по картите, но там може да ме излъжат най нагло (или може би - некомпетентно) в очите и няма да има виновни.

Щях да предложа да прочетеш за цените им тук за да няма недоразумения, но се оказа, че там пише само, че трябва да се чете приложение номер 3 (което го няма на сайта им (или, което е същото - не може да се намери лесно)).
 
От: Paypal коя банка да избера?

Вчера ходих до Булбанк и си смених Маестро картата с Виза електрон (ще дойде след седмица). Така ще мога да си ползвам и онлайн банкирането с нея. В началото служителката там ме навиваше да си направя нова Виза елетрон но с картова сметка, която нямаше да мога да виждам през интернет и чак като казах, че не ме устройва това, се разбра че може да сменим само пластиката към настоящата ми сметка. Е*ати банките...

В едина друга тема един колега беше споделил защо на ОББ картите не стават за Пейпал: ОББ не са в Борика, а тези дебитни Визи можели да се гледат от чужбина само през Борика. Това е разумно обяснение, но пак ме довежда до извода: "Е*ати банките..."
 
От: Paypal коя банка да избера?

аз само съм добавил Visa Electron към съществуваща картова сметка. А я кажи за онлайн банкирането искат ли все още 6 лева на месец?
 
От: Paypal коя банка да избера?

Аз ползвам някакъв пакет от Булбанк - сметка, карта, комунални плащания и онлайн банкиране за 4 лева на месец (или поне беше, тази сметка я ползвам рядко и не съм поглеждал скоро)
 
От: Paypal коя банка да избера?

аз работя с Bulbank. в PayPal съм регистрирал тяхна кредитна карта.
 
От: Paypal коя банка да избера?

Твърдо ПИБ са № 1. Аз съм си регнал тяхна кредитна Виза в PayPal, всичко е на 6, а за интернет банкирането нямам никакви такси ;)
Можеш да пуснеш онлайн заявка и от 3 до 5 дена (за София и страната) ще си я получиш. Сметката ти може да е в долари, евро и лева.
Плюс това при натрупан оборот 2000 лв. за период от 6 месеца, има 1 % cash back - кой друг дава кинти обратно?
 
От: Paypal коя банка да избера?

Мисля си онлайн да направя заявка за Visa Electron от ЦКБ, каква трябва да ми е сметката - в лева, евро или долари?
 
От: Paypal коя банка да избера?

Когато получаваш пари от PayPal (Withdraw funds to your card), в каквато и да е валута, всички банки взимат такса "Входящ валутен превод", която варира в зависимост от банката. Понеже PayPal имат лимит за теглене от EUR 500 на ден, мога съвсем точно да ти кажа каква е комисионната на ЦКБ за получаване на EUR 500 в картовата ми сметка (Виза Бизнес) :
1. EUR 2.00 е комисионната на PayPal
2. На получените тук EUR 498 комисионната на банката е EUR 9.96
3. На всяко теглене от банкомата, също имаш такса - 1 лв. на всеки 400 от банкомат на ЦКБ, и до 20 лв.(!) на всеки 400 изтеглени, ако ползуваш друг (чужд) банкомат....

Т.Е. ако дръпнеш от Пейпала 500 евра, тук ще получиш чисто към 485 евра.

А поради ограничението, ако имаш да взимаш 3000 евра, ще трябва да ги дърпаш в продължение на 6 дни, и разходите ти ще са 6х15 евра = 90 евра, т.е. ще вземеш чисто 2910 евра....

Имам карти и сметки в Булбанк и ОББ, които пък са в долари, там е почти същото :
1. Комисионна на PayPal - U.S. $2.50
2. На получените тук $ 708 комисионната на банката е $ 7.01 (т.е. 1%)
3. На всяко теглене от ПОС, също имаш такса - 0.5% от ПОС-терминала, и по около 3 лв. на всеки 400 от банкомат на Булбанк, и до 20 лв.(!) на всеки 400 изтеглени, ако ползуваш друг (чужд) банкомат....
 
От: Paypal коя банка да избера?

Ами за да нямате банкови такси се опитах да ви предложа в друга тема да правите обмяна на валута, но малко хора се възползваха. Сега си изчислявайте таксите. :D
Леко да се изфукам - нямам никакви банкови такси. :p
 
От: От: Paypal коя банка да избера?

Ами за да нямате банкови такси се опитах да ви предложа в друга тема да правите обмяна на валута, но малко хора се възползваха. Сега си изчислявайте таксите. :D
Леко да се изфукам - нямам никакви банкови такси. :p


Това вероятно е нещо супер-гениално, би ли го споделил...или поне дай линк към "другата тема", че да прочетем и ние....:eek:
 

Горе