Публичен диспут за uphero

Статус
Not open for further replies.

Weblion

Active Member
Реших да започна тази тема във връзка с непрестанните обиди от страна на uphero към голяма част от потребителите тук. Отдолу ще видите и малка извадка от тях, като искам да поясня, че те са само за период от 1 месец, тъй като не мога да видя по-старите му постове и да ги публикувам съответно. Както сами се досещате, те са доста... повече.

И така, искам публично да задам въпроса към администраторите. Защо се позволява въпросният потребител да уронва репутацията ми във форума? Правилата не би ли трябвало да важат за всички потребители или в случая излиза, че някои от потребителите са защитени и за тях те не важат? За да подкрепя думите си, ще цитирам и следното правило:

Съгласявайки се с тези правила, Вие декларирате, че няма да изказвате каквито и да е мнения, които са обидни, вулгарни, сексуално ориентирани, омразни, нападателни или други, които нарушават моралните закони.

Как тогава е позволено uphero да изказва подобни коментари към мен?

Нека да попитам и още един, още по-конкретен въпрос. Защо след като докладвах поста на uphero (Айде, честито на форума - вече се напълни с измамници и тарикати на дребно.) той все още си стои и най-малкото не е редактиран? От кога уронването на репутацията и клеветите са позволени, а също така цинизмите като "недоклатени лелки"?

Когато аз пуснах конкурс за тениска днес, той бе приет като уронване престижа на форума, въпреки че там нямаше нито едно цинично изказване. Защо тогава е позволени да се изказват подобни клевети и цинизми към мен? Нима това не уронва моето име и репутация?

Айде, честито на форума - вече се напълни с измамници и тарикати на дребно.
uphero каза:
Явно в тоя форум вече се толерират коврите и курвенските им номера. Ами нека така да е. Дет са вика аман от курви, и онлайн ни налазиха. :(
uphero каза:
На тая КУРВА защо не и едитна поста?
uphero каза:
Миндил изчезни от тук.
uphero каза:
Обяснение за ОЛИГОФРЕНИ!!!
uphero каза:
Курво моли се да не ми паднеш в ръцете, специално за теб ще направя изключение и с кеф ще ти изтупам въшките.
uphero каза:
И да форум за предприемачи е това а не за недоклатени лелки нали?
uphero каза:
Келеш бягай да си играеш на пясъка и не се бутай където не ти е работата.
А тия пари да не казвам къде да си...
Тоя от толко0ва х9имии дали му става патката?
и СВИРКА НЕ СИ ЛИ поиска?
Според балъка отсреща - ако е баш абдал може и 1000 да му вземе.
И аз това се питам. Напълни се с мишкари тук, които имат трей за по текстче за 2/3 лева...
И не сте ми отговорили защото освен за хемороиди и прически за друго не можете да пишете, че се иска мисъл там.

:!: С риск да не бъда възприета правилно, ще добавя и какво точно ме провокира окончателно да пусна тази тема. След като докладвах поста (Айде, честито на форума - вече се напълни с измамници и тарикати на дребно.) ми бе споменато, че въпросният потребител няма да се меси повече и се извинил... Съжалявам драги колеги, но най-малкото това, че uphero не си е едитнал поста показва, че нито се е извинил, нито ще спре да ми цапа всяка тема!

В крайна сметка, какво излиза... Десет минути след като пуснах нова и чиста тема с конкретна цена (публично обявена), темата ми отново бе изцапана. Следва и логичния извод, че просто няма смисъл да пускам теми с услугите, които предлагам или т.н., защото и без това на uphero му е позволено да вилнее, колкото си и иска!

И искам да добавя и още нещо. Да, аз наруших неволно правилата и можеше да ми бъде наложен бан за наказание или пък да получа предупреждение. Това обаче не дава правото на uphero да ме обижда, колкото си иска и то безнаказано!
 
Последно редактирано:
От: Публичен диспут за uphero

Упито наистина прекалява доста често, а тези цитирани от Никол изказвания, наистина са за модериране, а колегата Ъпхеро да се извини! На истина, Ъпи! Не се сещам да съм имал личен конфликт с въпросния колега, макар че някъде ми бе дал "червено" без основание (поне по мое мнение). Но!
Често се натъквам на откровено заяждане и обиди на по-горе цитираните. Ъпхер, не си прав! Модериране, редактиране?! Извинение?!

п.с. Не искам да влизам в ролята на арбитер, нито да ви се "бъркам", но въпросният колега гради една тенденция, загрозяваща околният, иначе приятелски и градивен форум!
 
От: Публичен диспут за uphero

Упито наистина прекалява доста често, а тези цитирани от Никол изказвания, наистина са за модериране, а колегата Ъпхеро да се извини! На истина, Ъпи! Не се сещам да съм имал личен конфликт с въпросния колега, макар че някъде ми бе дал "червено" без основание (поне по мое мнение). Но!
Често се натъквам на откровено заяждане и обиди на по-горе цитираните. Ъпхер, не си прав! Модериране, редактиране?! Извинение?!

п.с. Не искам да влизам в ролята на арбитер, нито да ви се "бъркам", но въпросният колега гради една тенденция, загрозяваща околният, иначе приятелски и градивен форум!

Точно това искам и аз да кажа с темата. Просто дори след последните обиди (и то меко казано) получих няколко съобщения от доста стари и уважавани потребите, които също са на мнение, че изказванията на uphero минават всякакви граници. Дори и да е сгрешил някои с нещо, не е това начина и най-малкото тона. Всеки спор може да се реши културно и цивилизовано и това се опитвам да направя сега и аз.

* Не смятам също така, че подобни цинизми и клевети трябва да се толерират и да остават безнаказани, защото доста хора останаха с това впечатление...
 
Последно редактирано:
От: Публичен диспут за uphero

За да бъдем обективни мога да приложа и свои постове, които съвсем не са чисти, като утринна роса - грозни и обидни са и са против правилата, ДА!
Позволявам си го, обаче, понеже с въпросното недоклатено дебилче друг начин за общуване няма! Опитала съм, повярвайте ми. Не става.
Т-ъпиро действа, точно, като мишкар - репортва, дава репутации, без причина и Блинки винаги му угажда.. той и за това се е взел толкова насериозно във форума.

Аз няма да си трия грубите постове срещу дебила и няма да се извинявам за тях. Най-малкото, защото ми носят дивиденти - нямате представа колко положителни репутации получих, заради тях. Явно ''фен'' клуба на тъпиро е голям, ....щото е много 'убав! :)
Не искам извинение и от него!
За мен това недораземение си остава просто една смърдяща помийна яма, която не ми пречи на живота - само ми смърди, но има хора, на които неговите изцепки влияят на имиджа и работата, а това е недопустимо. На прима виста се сещам и за темата на Keity (не съм сигурна дали изписвам правилно името), където идиотчето осра цялата тема на момичето, даде отрицателен i-trade и я изкара непрофесионалист, при положение, че в разговор с нея (на скайп) беше написал: ''точно това, което исках, мерси!''.

Тъпо ми е, че трябва да обръщаме толкова внимание на нещо толкова незначително, като тъпиро, но да се надяваме, че от цялата работа ще има положителен ефект и той ще си извади поуката, че:
Лесно е да си създадеш врагове - трудното е после да ги срещаш ежедневно и да се сблъскваш с тяхната омраза! ;)
 
От: Публичен диспут за uphero

Всеки прави грешки, нарушава правилата - човек е. Дори като пиша този пост мога да се сетя за няколко мои доста сериозни грешк Работата обаче не е човек да не пише във форума, а да се извинява когато сгреши. Принципно така прави интелигентният човек и човека на място. Едно е мен да ме обижда, намерил си занимавка, само се излага и пада в очите на потребителите. Но когато използваш подобен грозен и неподобаващ дори за битака език към дама, това вече си говори наистина ясно какъв човек стои отсреща.
Има заядливи хора на тоя свят, има хора, които не разбират как да общуват с останалите, но като го гледам той не е в тези групи, или поне не се старае да излезе от тях.
И тук глупавото е, че дори и от дума не се разбира. Когато репортнах вчера негов пост, затова, че издаде сайта, който продадох без мое разрешение той се нахвърли още повече....пишело го на картинката. Пише го, факт е, но ще го види само човек, който наистина се интересува от това и няма само да си чеша езика. И пак ми ( да не кажа какво) темата.
И от мен малко цитати:

Да спестя мъките на други объркали се да искат линк
http:// serialbg .ga/
То просто това ме остави без думи.
Или пък обичам такива мишки като теб да ги мачкам?
Проблема е, че докато загрее служителя стана късно. 12 часа за един бекъп да ми дадат са множко. Какво правеха през тези 12 часа? Топките ли си клатеха?
Вие май не стопляте?
Бекй ъп-а го прежалих още с първия им отговор.
Но може да има пиша по 10 имейла и да 5/6 часа да няма кой да отговори и накрая излизат с ми виновни сме.
Баси тъпанарите.
ПИл ли си нещо?
Кйорав ли си? Дал съм си ип-то в темата. Или беше зает с @fen-а?
Хахо верно си хахо
Темата е пусната в пазара, според теб ще има ли заплащане?
Като гледам си е счупил ръцете да ти пише.
Ем нищо не отбираш ем се вреш навсякъде.
Хахо, много ти отива ника
Мърло, тъпо парче ще викаш на ония който те е направил, ясно?
Баси курвите, откъде дойде? В БГ мама да не са ти теглили бана?!?


2. Показвайте респект и уважение към останалите потребители на форума.

Послепис: Моля, Банко, недей заключва тази тема, лично аз спазвам правилата на форума, не съм го обидил, моля и никой да не го прави, има си и други такива теми от сората на "Банко, вземи се стегни" и т.н....
Надявам се въпросният потребител да бъде по - умерен в думите си и да не се налага пак да си губим времето да пускаме теми и да вадим цитати. ( Това с цитатите не е трудно, порсто отваряш произволна тема )
 
Последно редактирано:
От: Публичен диспут за uphero

Като гледам цитатите от първия пост, той наистина е прекалил и потребител с такова държание не заслужава да му се дава поле за изява. Не знам защо изпитва нужда да използва толкова грозни цинизми срещу жена която дори не познава...
 
От: Публичен диспут за uphero

Ще помоля колегите да не цитират негови обидни постове към мен, защото и аз съм използвала такива към него. Нека бъдем обективни, а и да не му даваме възможност да се изкара жертва. ;) Да, за да се стигне до тук е имало непредизвикана от мен грубост, но това е далеч в миналото..

Иползвайте примери, в които грубостта му е непредизивкана - има ги в изобилие. Както каза Ивайло - само отворете произволна тема. :)
 
От: Публичен диспут за uphero

Смятам, че такъв език не трябва да се допуска във форума и че Блинки и Кул трябва да бършат с голямата гума и по-смело да баннват, без значение дали става въпрос за някой близък до тях или за някой непознат. Иначе, рискуват хората да спрат да пишат тук. Те вече си преценят, но мисля че на всички ни е писнало да четем форумни разправии, обиди, псувни, русофилски, русофобски и всякакви други отклонения, които изпълзяват от политическия раздел/оффтопика и заразяват нормалните теми.
 
От: Публичен диспут за uphero

Вярно че форума е по-леберален, но за подобни прекалявания трябва поне да има временен бан или други наказания.
 
От: Публичен диспут за uphero

Човека дразни много, омазва темите на хората, аз лично не съм чел негов пост, който да е полезен или да е помогнал на някого. Обзалагам се че има негови излияния в 97% от постовете в форума и поне аз не съм срещал едно позитивно или градивно мнение.
Бива да се вземат мерки и да се защитят потребителите от подобни изяви.
Като му се дава поле за действие и се толерират излиянията му то все едно му ставаш съучастник.

И на края аз съм за по-строги правила в форума. Нека има теми в които всеки да си пише свободно. Но в други тясно свързани с предприемачите, уебмастърс хелпа, пазара и други, модераторите да могат да трият всяко мнение което не е по темата или не помага с нищо за нея.
 
От: Публичен диспут за uphero

Получих една забележка от потребител на форума, че бях писал, че никой не го е обидил. Нека спомена, че докато писах поста си се появи този на нандибанди, също с някои обиди. Аз искам да помоля колегите, които се дразнят от въпросният потребител да не го обиждат, защото и тази тема ще стане публична разправа и ябълка на раздора ако се продължи в същия дух. Позволявал съм си да давам репутация на обидни постове към този човек, не защото искам да се продължава с това, а защото човека, нанесал обидите е прав. Банове трябва да има в краен случай, но този потребител още от самото ми идване се държи с мен като със слуга и като с човек не заслужава уважение. Без да има доказателства, дори е отправял обиди към мен от сорта на "Отивай да си играш в пясъчника" и да не изреждам.
Айде сега да си представим един нов потребител идва от търсене в гугъл тук, във форума, регистрира се и пуска тема. Този човек отива и почва да изразява абсолютна нетърпимост и неуважение към новите и не разбиращите и те просто зарязват нещата и отиват в другия форум.
Разбирам, че на админите не им е лесно, затова и всичките ми критики и упреци не са към тях, а към потребителите, тъй като просто защото са либерални им се качват на главите и то не с млки грешчици, а с недопустими обиди и оронване на чужд авторитет.
Сега моето желание е да призова всички, абсолютно без обида да си сложат един аватар, в който няма нищо нецензурно, но няма да го направя. Няма и да го покажа, просто защото не смятам да падам на неговото ниво и 200 човека да нападат един. Но заявявам най - отговорно, че ако въпросният човек не спре да бъде на всяка манджа синьото сирене, ако мога така да го кажа, че аз лично, без обиди и цинизми ще направя нещо съвсем по правилата на форума.
Защото смятам, че когато някой след 100 предупреждения и молби не се разбира, трябва да се вземат мерки. И бана не е решение - не може ли да си смени IP - то и да регне друг акаунт? Може!
И за разлика от него като ме дразни няма да демонстрирам пълно неуважение и да ръся цинизми, а тихо и кротичко без да преча на админите ще си сложа един чисто черен аватар, както и повечето подръжатели на каузата и дано поне като разбере колко хора не го харесват, но просто не го плюят и тогава се спре.
Засега не го приемайте като призив, нито като стачка, смятам аз да го направя в краен случай, тъй като е неморално преди човека да се е защитил или пък да покаже промяна да му се нахвърлим
 
От: Публичен диспут за uphero

ХАХАХ смешки.

Да ги карам подред а ?
Нандаманда вижте и постовете и моите са винаги след нейна обида.
А никол си го заслужи с точно описаното от мен поведение, не знам тя защо не е банната.
Кейти виж темата бе алоу?
90% от тея извадки са след пост ба нандманда ли както е там.
Смешки сте, като момиченца ревете, ама като плюете и обиждате вие ви е добре а?
Който има проблем знае ми адреса да заповяда.

Много е лесно да извадиш нещо от контекста и да го представиш в лоша светлина.

АА Станчо, ти си ми ясен - зададох ти неудобен въпрос в тема в която продаваше сайт, помниш ли? Чак на ЛС ми писа :D
И като заключение - нанндито няма нито един пост по тематиката на форума, Никол си заслужи бана ама и го спестиха, адаша е на 12 години какво да му се връзвам.
 
Последно редактирано:
От: Публичен диспут за uphero

:drama:

П.С. Чакам си наградата за конкурса то @Nikol89
 
И аз да изкажа мнение, като човек, който угажда.

Първо: Бяха репортнати постовете, които са редактирани, другите не ги видях като репоти, ще се модерират, тъй като такова поведение винаги се модерира.

Второ: Незнанието за условията за пускане на един аукцион като цяло не може да се води като много желязно управдание (поне за някои), че не се опитва човека-автор да преметне хората. Ето ситуация - карате с 150 км/ч, спирра ви полицай и казва "Вие сте в нарушение", а вие казвате "Да, ама този знак за този път ли се отнася". Нали, няма да ви мине номера. Опитайте, мога и да сложа пари.

Трето: Предупредил съм въпросния потребител. Както се вижда, и не само в споменатите теми той се модерира от мен. Не се толерира, и честно казано ще има скоро "почивка" от нас. Просто като се налага се налага. Ще помоля Никол да ми репортне всеки един пост, в който се чувства обидена и са я наричали с грозни имена.

Четвърто: Форумът винаги е имал различни характери и това, че не могат някой хора да съжителстват с други, мисля, че е проблем не само на форума тук и обстновката, но и на тях самите.

И пак повтарям, че е важно да се репортва всичко, и се модерира. Естествено, както каза Стан, да няма нищо общо с темата и да е някакъв бесен тъпизъм.
 
Re: От: Публичен диспут за uphero

Вярно че форума е по-леберален, но за подобни прекалявания трябва поне да има временен бан или други наказания.

Както казах, това ще е следваща стъпка (почивка, защото бива компромиси, ама ни писна), да си починат малко хората, защото 2-3 дни админите се занимаваш с детски изпълнения. И което е по-тъжното - засират си мястото, от което си вадят парите с намиране на клиенти тук. Направо не мога да повярвам, честно.
 
От: Публичен диспут за uphero

Нека се държим възпитано, големи хора сме.
 
От: Re: От: Публичен диспут за uphero

Както казах, това ще е следваща стъпка (почивка, защото бива компромиси, ама ни писна), да си починат малко хората, защото 2-3 дни админите се занимаваш с детски изпълнения. И което е по-тъжното - засират си мястото, от което си вадят парите с намиране на клиенти тук. Направо не мога да повярвам, честно.

Блинки, мисля, че трябва да се пращат лс - та на всеки сгафил, че при следващо нарушение предстои бан.
адаша е на 12 години какво да му се връзвам
Покажи доказателството и тогава ще говорим. Да снимам ли лична карта, нещо???
Ето ти пак една обида, която само цели да ми орони престижа и да се заяжда с мен.
 
От: Re: Публичен диспут за uphero

ХАХАХ смешки.

Да ги карам подред а ?
Нандаманда вижте и постовете и моите са винаги след нейна обида.
А никол си го заслужи с точно описаното от мен поведение, не знам тя защо не е банната.
Кейти виж темата бе алоу?
90% от тея извадки са след пост ба нандманда ли както е там.
Смешки сте, като момиченца ревете, ама като плюете и обиждате вие ви е добре а?
Който има проблем знае ми адреса да заповяда.

Много е лесно да извадиш нещо от контекста и да го представиш в лоша светлина.

АА Станчо, ти си ми ясен - зададох ти неудобен въпрос в тема в която продаваше сайт, помниш ли? Чак на ЛС ми писа :D
И като заключение - нанндито няма нито един пост по тематиката на форума, Никол си заслужи бана ама и го спестиха, адаша е на 12 години какво да му се връзвам.

Uphero, покажи поста където аз съм започнала да те обиждам публично първа, да казвам, че си лъжец, че си тарикат на дребно, пед**с, г*й, жи***о, оли*****н, мал*****к или нещо подобно. Къде точно съм си позволила да те обидя с такива ценизми?

А от къде се почна всичко, мога да кажа. Преди време пуснах една тема, че предлагам изработка на Wordpress сайтове. Във въпросната тема получих следното оценяване на труда ми без дори да си работил с мен и да си имал адекватно мнение за това как процедирам и дали клиента получава на 101% това, което желае и търси.

Според балъка отсреща - ако е баш абдал може и 1000 да му вземе. Инак колкото ти работи сайта за статии толкова ще ти работят и другите за стотачка.
Откакто си го пуснала тоя сайт 1000 пъти опитвах да пусна запитване и не става или никой не ме отразява.
Мишоци

Ако нещо не те е устройвало, можеше да ми сложиш негативна репутация, а не обиждаш публично труда ми, но и клиентите ми.

Както казах, това ще е следваща стъпка (почивка, защото бива компромиси, ама ни писна), да си починат малко хората, защото 2-3 дни админите се занимаваш с детски изпълнения. И което е по-тъжното - засират си мястото, от което си вадят парите с намиране на клиенти тук. Направо не мога да повярвам, честно.

Blinki, още вчера ти драснах, че uphero се включи 10 минути след пускането на новата тема за продажба на сайта и написа ето това:

Айде, честито на форума - вече се напълни с измамници и тарикати на дребно.

Въпросният пост все още си седи и не е коригиран.

И както написах в темата, аз не съм против това да ми бъде наложен бан. Ти самият каза:

от което си вадят парите с намиране на клиенти тук.

Да, Blinki, аз си намирам клиенти от тук и работя от 3-4 години само каро фрийлансър благодарение на сайта, за което съм страшно благодарна на форума. Именно затова (и не само разбира се) не желая да уронват престижа ми, както се получава последно време вследствие на обидните постове, които се пускат, както към мен, така и към други колеги.
 
Последно редактирано:
Статус
Not open for further replies.

Горе