Насочване на wifi сигнал, как?

Maverick

Well-Known Member
Ще пускам wifi в един цех, но най-доброто място на което мога да го сложа (с цел да се запази рутера, че на другите места е много прашно) е или в единия край на цеха или в другия. Та се чудя дали има евтин начин с който мога да насоча сигнала само "напред", тъй като назад така или иначе няма кой да го ползва. Ако единствения вариант е насочваща антена, то тя трябва да става за TP-Link TL-MR3220.
 
От: Насочване на wifi сигнал, как?

Няма да стане така. Насочената антена се ползва за други цели. Вземи един наностеишън, няма да имаш проблеми нито с праха нито със сигнала. За TP-Linka ще ти трябва секторна или панелна, но като цена ще ти излезе повече от наностеинъна, и пак няма сигнала да е толкова силен...
Какъв е цеха, какво се прави в него, да няма смущения. Предполагам има и някакви прегради, не е само едно голямо хале?
 
От: Насочване на wifi сигнал, как?

Преди години съм гледал за наностеинън и цените бяха от 50 лв. нагоре (без стойка). Ясно, че това е професионалния начин, но не и изгодния. По-добре през 1-2 години да купувам wi-fi рутер 2ра ръка и да сменям прашасалия. Преградите са малко. Освен хале има и незастроена площ и малко други помещения, но смятам, че (ако не стане само от 1та страна) с 2 рутера в 2та края ще има навсякъде).
 
От: Насочване на wifi сигнал, как?

Преди години съм гледал за наностеинън и цените бяха от 50 лв. нагоре (без стойка). Ясно, че това е професионалния начин, но не и изгодния. По-добре през 1-2 години да купувам wi-fi рутер 2ра ръка и да сменям прашасалия. Преградите са малко. Освен хале има и незастроена площ и малко други помещения, но смятам, че (ако не стане само от 1та страна) с 2 рутера в 2та края ще има навсякъде).

Всъщност това е изгодния начин. Наностейшъна струва 130 лв.
Хубав TP-Link струва 60-80 лв, само рутера.
Можеш да го сложиш в такава кутия MS2414Box, и ще си решиш пробелма с праха, но цената пак отива до тази на наноатейшъна...

Нали все пак става въпрос за цех? Имам доста познати които дават по 200 и нагоре лв за рутери за вкъщи...

П.С. Между другото имам чисто нова MS2414BOX купих я за един линк преди няколко месеца, но после се отказах и сложих наноствишън... Ако ти трябва може да се разберем....
 

Горе