Има ли хора с Tumblr блогове?

GeorgeG

Active Member
Има ли хора във форума с тъмблър блогове с поне по 1000 следващи?
 
От: Има ли хора с Tumblr блогове?

Ами доста неща за времето, когато написах поста, като например как се отразява на сео-то, някви стратегии за фололъри и т.н но го разцъках, за 1 месец вече съм на 2к и растат, тъй че со фар со гут. Монетизиаш ли го понякакъв начин?
 
От: Има ли хора с Tumblr блогове?

A като цяло според вас, това добра стратегия ли е ?
Мога ли да генерирам качествен трафик през Тъмблр ?
Струва ли си времето, което ще трябва да се инвестира, за да се изградят тези последователи ?
(на този етап нямам възможност да инвестирам пари в такова нещо)
 
От: Има ли хора с Tumblr блогове?

за сео работи със сигурност, тествах го последните няколко седмици. Трафик от там много малко, трябва да имаш страшно много фололъри за да имаш някъв трафик, щото CTR е нисък, но ако нишата ти го позволява(имаш яки изображения) според мен е задължителна част от маркетниг микса, просот ти дава много голям link diversity на профила. Ест. анчор текста трябва да ти е различен на всеки пост и да линква към различна страница. След време ще имам по-добри наблюдения.
 
От: Има ли хора с Tumblr блогове?

И аз мога да кажа същото и да потвърдя думите на колегата @GeorgeG. Според мен си струва да му се обърне внимание. Аз например имам следната стратегия - следя няколко яки блога в Tumblr, които са подобни на тема на моите. Същото правя и със няколко страници във Facebook. Като видя нещо качествено от Tumblr го публикувам при мен във Facebook и обратно, като ми изпадне нещо яко от конкуренцията в Facebook го поствам в Tumblr :) Така най-лесно и без да се влагат пари се трупат последователи (поне в моята нисша работи).
 
От: Има ли хора с Tumblr блогове?

Здравейте!
Колко блога имате към главния ви Tumblr профил?
Кое е по-правилно - да се развива главния профил или блог към него?
 
От: Има ли хора с Tumblr блогове?

Най-якото на Тъмблър е,че нямаш нужда да създаваш контет.Просто реблогваш всички по-популярни постове.
Иначе най-много пари и трафик има в adult нишата.
 
Хм, супер. Може ли да се слагат такива реклами. Явно може адсенс и всичко друго. Чудех се, защото е на Yahoo и по тази причина ми бе чудно, но то и блогър позволява, защо не и тази социална платформа. Кои ниши са най-ОК да са там? В смисъл, за някои ниши като Фотография, Цветя и др. може би има повече смисъл от някакви по-корпорейт ниши? И аз питам от гледна точка на трафик, и от много малка от към оптимизация. :)
 
От: Re: Има ли хора с Tumblr блогове?

Хм, супер. Може ли да се слагат такива реклами. Явно може адсенс и всичко друго. Чудех се, защото е на Yahoo и по тази причина ми бе чудно, но то и блогър позволява, защо не и тази социална платформа. Кои ниши са най-ОК да са там? В смисъл, за някои ниши като Фотография, Цветя и др. може би има повече смисъл от някакви по-корпорейт ниши? И аз питам от гледна точка на трафик, и от много малка от към оптимизация. :)

За трафик ти трябва нещо много визуално и пак да има някакъв линкбейт, щото като цяло CTR е много нисък и трябва с нещо да ги мотивираш да цъкат. Тоя блог дето го развивам сега е недвижими имоти, там нещата също са много визуални, обаче не цъкат. Виж за брандинг е много добре, ако си марка и искаш да се наложиш има много начини и за сео е много добре, за трафик - не чак толкова. Пак зависи от нишата де, ако си фотограф, може би ще си дърпаш трафик към блога.
 
Ясно, нави ме да поразгледам в детайли за какво става дума. :) Мислех за нещо, на което туко-що му правя нещо като брандинг. И за това се включих в темата да видя какви са отзивите от използването на този канал. Като цяло недвижимите пак са идея по юзър френдли ниша, но пък какво от това. :)
 
От: Има ли хора с Tumblr блогове?

Най-популярните ниши в тъмблр: рязане на вени и с*кс. :lol:
 
От: Има ли хора с Tumblr блогове?

15k последователи. Естествено горният ми пост беше само шега. :mrgreen: Явно аз привличам подобни индивиди. :rolleyes:
 
От: Има ли хора с Tumblr блогове?

15k последователи. Естествено горният ми пост беше само шега. :mrgreen: Явно аз привличам подобни индивиди. :rolleyes:

За сео ползваш ли го? Я дай линк да го видя. Тоя дето го развивам в момента е homeadverts.tumblr.com
 
От: Има ли хора с Tumblr блогове?

Не, това ми беше нещо като забавление преди. :mrgreen: Сега виждам, че имам само 2 картинки за промотиране на една фейсбук страница.
http://icecocoa.tumblr.com Ето това беше и блога към страницата: http://inspirecreatorr.tumblr.com, но сам виждаш колко много съм се занимавала. :mrgreen: Но мисля, че ако има постоянство определено си заслужава. :wink:

Имаше и някакъв трик/код не помня вече.. Линк в картинката и ги прехвърля на линка, който искаш като натиснат на нея. За набиране на followers при мен най-добре действаше това + текст с линк към описанието.
 
От: От: Има ли хора с Tumblr блогове?

Не, това ми беше нещо като забавление преди. :mrgreen: Сега виждам, че имам само 2 картинки за промотиране на една фейсбук страница.
http://icecocoa.tumblr.com
Ето това беше и блога към страницата: http://inspirecreatorr.tumblr.com, но сам виждаш колко много съм се занимавала. :mrgreen: Но мисля, че ако има постоянство определено си заслужава. :wink:

Хах я сподели как ги събра тия 15к фена, че аз прилагам тука от 3 седмици целия си маркетингов гении и съм още на 2к :D явно нещо пропускам.
 
От: Има ли хора с Tumblr блогове?

€ виж горното мнение си го редактирах и:
за 3 седмици имаш супер напредък :mrgreen:

Още няколко варианта, които съм наблюдавала:
- има сайтове follow 4 follow, както и такива фб страници
- следваш наред хората и им изпращаш съобщение да върнат
- правиш лъжливи, но ефективни публикации: харесайте и реблогнете това и ще бъдете промотирани пред 140к души :lol: и не забравяй да сложиш яка картинка, че да изглеждаш успешен
 

Горе