Магазин за обзавеждане

elshishki

New Member
Здравейте, първо искам да Ви поздравя за хубавия форум, много може да се научи от него.
Сега по темата.Имам магазин за обзавеждане, предлагаме рамки за картини,дограма,щори,табелки,мебели,резба и сезонна декорация, по-скоро продаваме услуги, а не толкова готова продукция. Но при продажбите наблюдавам сериозен спад и то вече доста време.Магазинът е в гр.София, на ъгъл на натоварено кръстовище, в близост до мол.Много голям трафик, но паркоместа в близост няма, човекопотокът са предимно местните, тъй като точно до мола има спирка на градския транспорт и всички слизат направо там. Магазинът е на две нива като горното е по-голямо,а долу се ползва по-скоро като за склад. Мислил съм долу да го разчистя и да го направя като галерия с картини, но интерес към тези които имам нулев, пък надали ще се увеличи.
Та от известно време се чудя как да вкарам повече хора в магазина и какво ново и интересно да предложа, но не измислям нищо.Чудех се дали ще можете да ми помогнете с идеи или пък с предложение за партньорство може би?
 
От: Магазин за обзавеждане

Здравей,

Като идеи за съживяване малко на бизнеса ти веднага ми идват на ум следните:

1. Пускане на ваучери през сайтовете за колективно пазаруване
2. Пускане на различни промоции в самия магазин
3. Веднъж месечно, например, излагане на произведения на млади, прохождащи художници. Коктейл нещо. Всички картини ще са с твоите рамки, като така не само ги рекламираш, но и взимаш % от всяка продадена.
 
От: Магазин за обзавеждане

Спирката срещу магазина ли е или от същата страна? Имаш ли големи витрини? Имам някои идеи.
 
От: Магазин за обзавеждане

Онлайн присъствие имате ли или бизнеса е главно офлайн?
 
От: Магазин за обзавеждане

В днешно време, ако нямате онлайн присъствие сте загинали преди да почнете.

Не виждам защо трябва да правиш галерия, ако имаш нулев интерес към картините ти. Ако бях на теб щях да се опитам да ги продам на истинска галерия, а с парите (макар и малко) да купя други вървежни продукти. Аз не бих си купил картина от магазин за щори и пособия за дома.
 
От: Магазин за обзавеждане

Спирката срещу магазина ли е или от същата страна? Имаш ли големи витрини? Имам някои идеи.

Да имам големи витрини.Спирките на градския транспорт са срещу мен и съответно в другата посока 10м след магазина.,


Онлайн присъствие нямаме,тъй като не знам доколко има смисъл да се прави сайт само, за да изброя какво предлагам без реално да става онлайн търговия.
Сайт(на много примитивно ниво) и фб страница има, но те са като галерия за творчеството ми,като е споменато за магазина, но без акценти. Като започвам опити да си направя читав сайт.
 
От: От: Магазин за обзавеждане

Да имам големи витрини.Спирките на градския транспорт са срещу мен и съответно в другата посока 10м след магазина.,


Онлайн присъствие нямаме,тъй като не знам доколко има смисъл да се прави сайт само, за да изброя какво предлагам без реално да става онлайн търговия.
Сайт(на много примитивно ниво) и фб страница има, но те са като галерия за творчеството ми,като е споменато за магазина, но без акценти. Като започвам опити да си направя читав сайт.



Навремето мой познат търсеше за механата си къщи с мелници ръчно направени огради все в народен стил.
Поразтършувахме се в нета и намерихме ужасно семпъл сайт хостнат в хит бг.
Едно момче от Раднево правеше и продаваше подобни макети от дърво и шишарки.Поръча си ги по телефона и спести време.

затова на визитките ви определено трябва да имате интернет страница
може да не продаваш онлайн, но като разгледат сайта ти може да решат да купят
 
Последно редактирано:
От: Магазин за обзавеждане

Онлайн присъствието може да е във ваш онлайн магазин, във форуми, в социални мрежи и къде ли не. В момента над 50% от покупките са онлайн. Един вид всеки ден отваряте магазина и чакалите някой да влезе... не сме 80-те години ;) , всички имат връзка с мрежата и я ползват активно
 
От: Магазин за обзавеждане

Ясно, бихте ли ми дали линкове към статии и уроци как се изгражда сайт, тъй като имам минимални познания в ИТ сектора и не знам какво да търся, а пари да поръчам сайт нямам в момента. Благодаря
 
От: Магазин за обзавеждане

Ясно, бихте ли ми дали линкове към статии и уроци как се изгражда сайт, тъй като имам минимални познания в ИТ сектора и не знам какво да търся, а пари да поръчам сайт нямам в момента. Благодаря

купуваш домейн с хост най евтино и качествено според мен предлагат
hostbulgaria com
после си дърпаш тази cms
няма база данни може да си редактираш и да си я слагаш дори във флашка:)
или ако искаш wordpress има хубави теми

пс.Cms е толкова лесен само го купираш от папка в папка
посли си влизаш в админ панела
и си звяр:)
 
От: Магазин за обзавеждане

@leonsssss
Ами звучи лесно, пък ще видим

Някой работил ли е със сайт за колективно пазаруване?Кой бихге ми препоръчали?

П.П. Да не се обидят хората, които са ми писали, но не съм им отговрил, просто все още не мога да пиша ЛС
 
Здравей и добре дошъл пир нас. :) Надявам се престоя ти тук да те пълноценен и полезен за теб, а не се и съмнявам, че ще завържеш и много здрави и стратегически партньорства с хората тук, дори приятелства. Казвам ги го от опит. :)

ММ, според мен хората имам нужда от стимул да влезнат в магазина, натам вече си ти и това дали са наистина колебаещи се клиенти, потенциални или нямат интерес, но все пак да видят. За целта мисля, че е ОК да предложиш нещо фри (консултация, семпли, някакви сувенири), нещо което да им привлече вниманието и да ги накара поне да разберат, че там има магазин. И не смятай тотала както повечето велики бизнес собственици. Например, днес съм раздал 3 ключодържателя и са попитали по 4-5 неща, това е макс 2 потенциални клиента. Не е така - това е реално 3ма потенциални клиента и още толкова по 10 запознати, че има магазин, там се продава еди какво си и обслужването е на ниво. Разчитай на това също.

Ако може да издействаш добри табелки, които да се виждат от спирката, но направи нещо вайръл. Идеята е не само да видят хората, че там има един магазин, но да снимат с телефона си и да шернат. Например - щом имаш рамки за картини - не знам на каква стойност ще ти дойде, но направи една голяма рамка, която да изнесеш навън с някакъв фон отзад, а идеята е да се влезе зад нея и да се снимат хората. Не изпускай момента с логото и детайлите на магазина. :) Около рамката може да има балончета отгоре, които да наподобяват мисли или диалог, както е в комиксите. Повярва ми, всичко нестандартно и позитивно се приема добре, особено ако на тази спирка слязат негативно заредени хора, прибиращи се от работа. ;) Да, това е другото - виж пика от трафика там и гледай да го насочиш към теб в този момент. ;) И най-важното - запознай се с този трафик. Идеята е да тръгнеш от него, после той ще си свърши работата да те направи популярен за другите. ;)

Както споменаха колегите - онлайн присъствието е важно, дори повече отколкото както споменах повечето малки и средни търговци си мислят. Или онлайн магазин, или бизнес сайт тип каталог, ако не ти се занимава с онлайн поръчки. Но е важно да имаш такова нещо, както и всичките и прилежащи канали - това с вайръл предложението ми е идеално за Facebook. ;) Винаги гледай по напред от останалите, за да имаш успехи. Не разчита на повечето - тук ще пусна листовки (макар, че и това не е лоша идея, но е посредствена), ще обезчестя няколко дървета и стълбове с флайъри и т.н., просто мисли малко по-креативно, а в много често излиза и по-евтино от стандартните рекламни материали. ;)

Но пак ще се съглася с колегите - присламчи се първо към най-големия ресурс на трафик в околността, а именно спирката, после мини на по-малките, а след това търси направо малко по глобално (квартално, общинско, столично) присъствие, но последователно.

П.П: След 5-тия пост може да пишеш лични. ;)
 
От: Re: Магазин за обзавеждане

Започвам със сайта:
Здравейте, по ваши препоръки закупих домейн (kikoni.eu), тъй като .com беше заето и това ми се стори най-подходящо.Активирах и хостинга в хостбългария, НО от тук натам какво да правя ? Намерих статия с указания, където пише влизаш в "htp://mysitename.com/administrator" и общо взето почваш да твориш, да ама като го отворя изписва
Not Found

The requested URL /administrator was not found on this server.

както разбирате познанията ми са нулеви,то се надявам на подкрепа, абе не се надявам направо се моля :(

Изтеглих СMS, също и Joomla.


@Blinky идеята за рамката е много добра, даже може огледало да се сложи огледало за селфита с хаштаг на самото огледало или нещо такова, ще се обмисли кое как.

Благодаря на всички, които до тук ми отделиха време :)
 
Все пак си решил да не е онлайн магазин. Да знаеш, че Joomla е CMS. Не е никак лошо решени между другото. ;) Също така след инсталацията е добре да си потърсиш и нещо като тема, отговаряща на твоите нужди - функции, дизайн и всичко, което може да представи бизнеса ти по един подходящ начин. Ако не плесни нещо фри, но не нулнато и къстамизиай с кодове и графични елементи (header, css, в html). Колкото за вайръл идеята - сигурен съм, че ще е нещо по-ефективно от няколко хиляди бройки флайъри, от които по-голямата част отиват в кофата или за разпалки. ;)
 
От: Магазин за обзавеждане

Не съм се отказал, през седмицата скалъпих по-читав сайт, на който му трябват подобрения, но след като отметна няколко задачи.
Имам два въпроса по сайта:
1. Как да махна грешката, която изписва на първа страница над менюто?
2.Как да разкарам опцията за теглене на снимките?
ууу.kikoni.eu
Надявам се да не се сметне за реклама(ако сметнете изтриите сайта)

Мернах предложение за ръчен събмит, доколко е уместно в моя случай?
А аз сега се захващам с опити да изкарам сайта по-напред в google търсения . Чао засега
 
От: От: Магазин за обзавеждане

Не съм се отказал, през седмицата скалъпих по-читав сайт, на който му трябват подобрения, но след като отметна няколко задачи.
Имам два въпроса по сайта:
1. Как да махна грешката, която изписва на първа страница над менюто?
2.Как да разкарам опцията за теглене на снимките?
ууу.kikoni.eu
Надявам се да не се сметне за реклама(ако сметнете изтриите сайта)

Мернах предложение за ръчен събмит, доколко е уместно в моя случай?
А аз сега се захващам с опити да изкарам сайта по-напред в google търсения . Чао засега

http://kikoni.eu/index.php/2015-06-02-17-06-20.html

така сайта не се котира
казах какво да дръпнеш
джумла не е за теб
 

Горе