Проблем с регистрирани домейни

long198bg

Member
Съвсем случайно си разглеждам Whois и забелязах че някакви идиоти са регистрирали 10-тина домейни с моите данни!? Може ли да се направи нещо?
 
От: Проблем с регистрирани домейни

Как така с твоите данни? Кое е твое - име, адрес, емаил?
 
От: Проблем с регистрирани домейни

Супер. Защо не си ги прехвърлиш на теб тогава?
 
От: Проблем с регистрирани домейни

Ами с техните камъни по тяхната глава - и аз така бих направил....пък да се обясняват после като ученички.
 
От: Проблем с регистрирани домейни

интересна идея...не се бях замислил в тази посока:)
Да споделиш домейните после да се посмеем заедно всички :D
Но има и друго някой ху из сайтове васят резултат от кеша им, виж дали е актуална информацията.
 
От: Проблем с регистрирани домейни

Съвсем случайно си разглеждам Whois и забелязах че някакви идиоти са регистрирали 10-тина домейни с моите данни!? Може ли да се направи нещо?

Защо не сигнализираш на хостинг доставчика? Не че съм болен от световната конспирация, но к'во правим, ако някой тръгне да мизерства от тях и примерно КЗП почне да те привиква
 
От: Проблем с регистрирани домейни

остана ми малко повече време да задълбая в нещата. Общо 14 домейна, 2 бивши мой, а останалите или са изтекли или са прехвърлени на други собственици, предимно в Индия. 2-3 бяха наистина интересни, във връзка с идеята да ги усвоя на някой колеги:), но урока е от сега нататък всеки нов домейн с whois guard.
 
От: Проблем с регистрирани домейни

остана ми малко повече време да задълбая в нещата. Общо 14 домейна, 2 бивши мой, а останалите или са изтекли или са прехвърлени на други собственици, предимно в Индия. 2-3 бяха наистина интересни, във връзка с идеята да ги усвоя на някой колеги:), но урока е от сега нататък всеки нов домейн с whois guard.

Да, защото често се случва да продадеш домейна или да го дадеш на някого, а твоите данни си седят в него и него не го интересува. Не знаеш кой какво ще прави с този домейн в последствие.
 

Горе