Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

hking

Member
Здравейте, приятели!
От скоро се заговори за нов жаргонен термин особено сред тийн поколението , който набира популярност в социалните мрежи.

Успях да се сдобия с .com домейна на термина и искам да ви попитам за мнение, как според вас мога да извлека полза от това нещо. На ум ми идват няколко идеи най-открояващата се, сред които е да се направят дизайнерски тениски (т.к имам текстилни принтери за друг мой бизнес) и да използвам домейна и фейсбук за продажбата им.

Всякакви идеи ще ми бъдат от полза, както за самото развитие на домейна, така и чисто за самото лого на термина, в каква посока да разсъждавам(дали да използвам прословутата ръчичка like в логото или нещо друго).

Ето, на който му е интересно нека прочете повече http://tribali.info/bg/likecrusher-li-e-novoto-selfie#.VZpA_Ea8QdW

Поздрави!
 
От: Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

Здравейте, приятели!
От скоро се заговори за нов жаргонен термин особено сред тийн поколението , който набира популярност в социалните мрежи.

Успях да се сдобия с .com домейна на термина и искам да ви попитам за мнение, как според вас мога да извлека полза от това нещо. На ум ми идват няколко идеи най-открояващата се, сред които е да се направят дизайнерски тениски (т.к имам текстилни принтери за друг мой бизнес) и да използвам домейна и фейсбук за продажбата им.

Всякакви идеи ще ми бъдат от полза, както за самото развитие на домейна, така и чисто за самото лого на термина, в каква посока да разсъждавам(дали да използвам прословутата ръчичка like в логото или нещо друго).

Ето, на който му е интересно нека прочете повече http://tribali.info/bg/likecrusher-li-e-novoto-selfie#.VZpA_Ea8QdW

Поздрави!
Дали си преценил правилно? В гугъл нищо не излиза за това.
 
От: Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

"Тепърва започвали да го употребват тинейджърите в USA". Мой племенник си дойде скоро от там и го беше "захапал" като постоянно го употребяваше тук "това е likecrusher, онова е likecrusher". Когато го попитах ми разказа, за какво и кога го използват, а т.к е доста нов и немасов се учудих че е свободен домейна и успях да го регна именно аз иначе знаете, че това е почни невъзможно. Та племенника си имат клуб някакъв (микрообщество) от тинейджъри, които са запалени по компютърни игри и си общуват в социалните мрежи, като качват снимки с коментари likecrusher. Kаза ми "Вуйчо, няма човек, който да не те разбере".
Може и да не добие особено голяма популярност не зная и аз, но реших да взема домейна пък, нека си стои....

Поздрави!
 
От: Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

Звучи интересно. На прима виста ми идва да направиш фб+туитър соц.канали. При твоя вариант за монетизация с тениските - качваш 6 "likecrusher" снимки (нямам идея какви) през 1 час и 7-мата е с линк към "likecrusher" тениска. Доста стара схема, която може би всеки знае, но мисля че все още работи.

п.с. Сега видях, че си запазил и likecrusher страницата във Фейсбук. :)
 
От: Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

Изстискай идеята като лимон и move on след това. Щото такива fad-ове идват бързо и отминават още по-бързо... Действай докато е време.

Идея за лого: буквално палец натискащ някаква плоскост нагоре и по този начин е crushed :) създай още 2-3 дизайна на логото, няколко текстови идеи (например: "Likecrush this!") прави ги на фланелки, промотирай и продавай
 
От: Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

еба таа мачка войнствената !!11!
 
От: Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

Благодаря ви за мненията! Скоро термина ще се появи и в БГ песен, т.к вече имам уверението от мой приятел певец за някое следващо парче. Проблема ми е, че съм се захванал с толкова много странични неща извън основния ми бизнес, че нищо не мога да докарам докрай т.к времето не стига... Има вариант и ако някой предложи някакъв кеш да се разделя с домейна.. или да изчакам да понашуми и тогава, не зная и аз..
 
Последно редактирано:
От: Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

Не знам този likecrusher или like crusher ще се наложи ли и ще има ли успеха на selfie, но ако се окаже, че имаш нещо общо със статията в tribali, направо те признавам за маркетинговия подход тук!!!
 
От: Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

Не знам този likecrusher или like crusher ще се наложи ли и ще има ли успеха на selfie, но ако се окаже, че имаш нещо общо със статията в tribali, направо те признавам за маркетинговия подход тук!!!

Не, с трибали нямам общо, но ще имам общо надявам се до 1-2 месеца с една песен, я която ще се вкара термина...
 
От: Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

Ако някой му харесва домейна или идеята и смята,че може да го развие, т.к аз няма да мога, да предложи нещо за домейна и да го закупи
 
От: Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

Има си друга дума за "likecrusher" и това е "viral", което е доста по-лесно, запомнящо се и актуално ;)
 
От: Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

Има си друга дума за "likecrusher" и това е "viral", което е доста по-лесно, запомнящо се и актуално ;)

Ок, значи ли това, че заради съществуването на Мерцедес останалите да бъдат отречени?
 
От: Нова вълна в социалните мрежи- как да се възползвам?

Ами серфито такава мания направи ,че някои хора носеха тениски с няпечатана дефиниция от речник уш щащво значело селфи. Може да пробвош и тениски с много яка снимка и отдолу някакви копчето като от фейсбук. Аз съм на 21 и такива тениски биха ми харесали.
 

Горе