Излезе WordPress 4.2.3

Ъпдейтнах важните сайтове, след понеделник и другите. Клиентските, може би след като се свържа с хората, но да ви питам вие какво взимате за обновяване на всичко и тестване. Не смятам, че трябва да е нещо много като сума, но някак на 20+ блога си е работа. :)
 
От: Re: Излезе WordPress 4.2.3

Ъпдейтнах важните сайтове, след понеделник и другите. Клиентските, може би след като се свържа с хората, но да ви питам вие какво взимате за обновяване на всичко и тестване. Не смятам, че трябва да е нещо много като сума, но някак на 20+ блога си е работа. :)

Май е време да видиш wp-cli. За един преател...
 
Re: От: Re: Излезе WordPress 4.2.3

Май е време да видиш wp-cli. За един преател...

Мм, не мисля. Не за друго, нямам просто установени отношения от към поддръжка и т.н. Пък може някой да реши сам да си маже, както се случва. :)
 
От: Излезе WordPress 4.2.3

Не знам какви бъгове са поправяли, но ги няма опциите за символи, опцията за размер на шрифта, undo опцията. Поне при мен не ги виждам. Слабо!
 
Re: От: Излезе WordPress 4.2.3

Не знам какви бъгове са поправяли, но ги няма опциите за символи, опцията за размер на шрифта, undo опцията. Поне при мен не ги виждам. Слабо!

Това в текстовия редактор ли? Къде ти го дава. ;)
 
От: Излезе WordPress 4.2.3

Да, в текстовия редактор. Няма ги и опциите за цвят на текста. Само при мен ли е така?
 
Re: От: Излезе WordPress 4.2.3

Да, в текстовия редактор. Няма ги и опциите за цвят на текста. Само при мен ли е така?

Ее, това ти от плъгина, който ти обогатява текстовия редактор. Явно ще има нужда и той от ъпдейт или там да се види защо са изчезнали някои опции. Виж там. ;)
 
От: Излезе WordPress 4.2.3

Да, в текстовия редактор. Няма ги и опциите за цвят на текста. Само при мен ли е така?

Случва се също и ако имаш други инсталирани плъгини, деактивирай каквото имаш и провери, това се случва и в старите версии поне при мен.
 
Re: От: Излезе WordPress 4.2.3

Случва се също и ако имаш други инсталирани плъгини, деактивирай каквото имаш и провери, това се случва и в старите версии поне при мен.

При мен един плъгин така засра едитора, и по-конкретно бокса за писане, та го махах. Но това беше след ъпдейт на самия плъгин, който уж бил ок с 4.2.2 :) Да това му е майката.
 
От: Излезе WordPress 4.2.3

При мен се появи проблем с кирилицата - не мога да пиша на кирилица, нито да променям старите страници - имате ли идея как да се справя с проблема?
 
Re: От: Излезе WordPress 4.2.3

Оправи си "collation"-а на таблиците и полетата. Направи го най-малкото utf-8.
При мен се появи проблем с кирилицата - не мога да пиша на кирилица, нито да променям старите страници - имате ли идея как да се справя с проблема?
 
От: Излезе WordPress 4.2.3

Защо продължават да се осират с всеки следващ ъпдейт? Супер несериозно за платформа, която се хвали, че обслужва 74 милиона сайта. Още по-несериозно е никъде да няма официално становище от WordPress, докато нета е залят с оплаквания точно заради този проблем, който продължава да съществува вече 3 ъпдейта. Тъкмо си оправих едитора след последната каша и сега пак на ново! Мога да редактирам само постове, които съм писал след като ъпдейтнах. Старите, които са писани преди да ъпдейтна не могат да бъдат редактирани...
 
От: Излезе WordPress 4.2.3

Честито! Току що редактирах стар пост (почти 2000 думи) и след като натиснах Update всичкото съдържание изчезна. Няма го нито във visual едитора, нито в text едитора, нито на сайта. :evil:
 
От: От: Излезе WordPress 4.2.3

Защо продължават да се осират с всеки следващ ъпдейт? Супер несериозно за платформа, която се хвали, че обслужва 74 милиона сайта. Още по-несериозно е никъде да няма официално становище от WordPress, докато нета е залят с оплаквания точно заради този проблем, който продължава да съществува вече 3 ъпдейта. Тъкмо си оправих едитора след последната каша и сега пак на ново! Мога да редактирам само постове, които съм писал след като ъпдейтнах. Старите, които са писани преди да ъпдейтна не могат да бъдат редактирани...

Как пък на мен нито един сайт не ми се счупил.

Защо за момент не се замислите, че проблема е във вашия телевизор?

1. Научете се да си гледате логовете на сървъра и конзолата в браузъра.
2. Вместо да използвате готовите инсталатори на хостинга да си налеете един сайт както му е реда.
хинт започва се това
Код:
CREATE DATABASE wordpress DEFAULT CHARACTER SET utf8 DEFAULT COLLATE utf8_bin;
3. Научете се да търсите проблема, като си проверите темата и плъгините
...
101. Обвинете CMS-а, в това че е виновен за напрежението в Гърмен и глобалното затопляне ...
 
От: Излезе WordPress 4.2.3

При положение, че сайта си е бачкал както трябва преди ъпдейта не ми ли дава право да обвинявам системата? Все същия проблем при 4.1.2, 4.2 и сега при 4.2.3 пак. Деактивирах всички плъгини, минах на default темата и проблема с редакцията и незапазването на промените продължава да съществува. Проблема го има още при 4.1.2, когато сайта ми беше на има няма седмица. Тогава изтрих всичко и инсталирах WP наново, този път ръчно. Познай дали нещо се промени. И не мисля, че трябва да съм експерт във всичко. Нали това е целия смисъл на CMS-те, да бъдат достъпни за масата хора, които нямат големи технически познания, а не да ги превръщат в програмисти.
 
От: Re: От: Излезе WordPress 4.2.3

"collation" на сайта e "cp1251_general_ci"
a на полетата на плъгина - "utf8_bin"

Трябва да е от друго. Някакви идеи?
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Излезе WordPress 4.2.3

При мен се появи проблем с кирилицата - не мога да пиша на кирилица, нито да променям старите страници - имате ли идея как да се справя с проблема?

Оправи си "collation"-а на таблиците и полетата. Направи го най-малкото utf-8.

"collation" на сайта e "cp1251_general_ci"
a на полетата на плъгина - "utf8_bin"

Трябва да е от друго. Някакви идеи?
 
Последно редактирано:

Горе