Излезе WordPress 4.2.3

От: Излезе WordPress 4.2.3

И аз нямам такива проблеми, 99% от случаите е ползван както казаха автоматичния инсталатор което е голяма грешка.
 
Re: От: Излезе WordPress 4.2.3

И аз нямам такива проблеми, 99% от случаите е ползван както казаха автоматичния инсталатор което е голяма грешка.

Честно казано само веднъж съм имал и беше лесен за оправяне, но и аз в повечето случаи не съм го имал този проблем. Дори бях изненадан като видях, че са се засрали така при ъпдейта, но после го видях и на живо какво е. :)
 
От: Re: От: Излезе WordPress 4.2.3

Честно казано само веднъж съм имал и беше лесен за оправяне, но и аз в повечето случаи не съм го имал този проблем. Дори бях изненадан като видях, че са се засрали така при ъпдейта, но после го видях и на живо какво е. :)

Тия инсталатори са пълен боклук, phpbb3 форум примерно ако инсталираш през тях не ти приема паролата нито имейла приема в забравена парола.
 
От: Излезе WordPress 4.2.3

"collation" на сайта e "cp1251_general_ci"
a на полетата на плъгина - "utf8_bin"

Трябва да е от друго. Някакви идеи?
Сериозно ли ...

При положение, че сайта си е бачкал както трябва преди ъпдейта не ми ли дава право да обвинявам системата? Все същия проблем при 4.1.2, 4.2 и сега при 4.2.3 пак. Деактивирах всички плъгини, минах на default темата и проблема с редакцията и незапазването на промените продължава да съществува. Проблема го има още при 4.1.2, когато сайта ми беше на има няма седмица. Тогава изтрих всичко и инсталирах WP наново, този път ръчно. Познай дали нещо се промени. И не мисля, че трябва да съм експерт във всичко. Нали това е целия смисъл на CMS-те, да бъдат достъпни за масата хора, които нямат големи технически познания, а не да ги превръщат в програмисти.

Какво ти е виновен CMS-а, че БД е създадена е бог знае какви параметри?

Направи си един дъмп на базата и я преналей с правилните.

Честно казано само веднъж съм имал и беше лесен за оправяне, но и аз в повечето случаи не съм го имал този проблем. Дори бях изненадан като видях, че са се засрали така при ъпдейта, но после го видях и на живо какво е. :)
Проблема не е във WP, а в наливачите на сайта :cry:
 
От: Излезе WordPress 4.2.3

Направих нова инсталация, ръчно не през инсталатора. Считам за редно да се извиня на Torbalan Trolski, че влязох в спор, в който съм бос по темата. Всичко работи, както си му е реда. :beer:
 
От: От: Излезе WordPress 4.2.3

Направих нова инсталация, ръчно не през инсталатора. Считам за редно да се извиня на Torbalan Trolski, че влязох в спор, в който съм бос по темата. Всичко работи, както си му е реда. :beer:

То 4.2.4 излезе вече ...
Може да е малко по-късно, но важното е, че ме послуша :|

Бирата я приемам с удоволствие.
 
Последно редактирано:
От: Re: От: От: Излезе WordPress 4.2.3

Казвай адрес, че и аз имам да те черпя. :)

Трябва верно някой ден по ракия да пием, че от кога се каним.
 
Re: От: Re: От: От: Излезе WordPress 4.2.3

Кой каза ракия? :) Подуших я по лан-а :D

Сега сериозно. Хора, опичайте си малко акъла. Wordpress от доста време не ми е създавал главоболия, след като веднъж си вкарах нещата в ред. Основният проблем напоследък идва от колацията, която някои хостинг доставчици като хост.бг, живеещи в ранните години на 90те залагат по подразбиране като cyrillic_1251.

Събудете се, в 21ви век сме, вече всичко е UTF-8. За това ви съветвам да избягвате инсталаторите, а при инсталация на нов wordpress, задължително проверявайте базата данни за това какви са му настройките по подразбиране и с какви настройки се създават таблиците.

П.П. Завърнах се, да видим дали ще ми е приятно отново :)
 
От: Re: Излезе WordPress 4.2.3

Вече сме на 4.3, ако някой все не е влезнал да разгледа админа. Ъпдейтвайте смело. В момента няма проблем, който да съм открил на 10 обновления. Ако някой срещне някакви греди по пътя, да сподели. ;)

И при мен всичко е точно. :|

Гледам има промени във форматирането + още няколко нови неща.
 

Горе