За или Против еврото?

за или против еврото в България?


  • Общо гласове
    14
От: За или Против еврото?

Не мисля, че ще има някаква реална разлика, освен психическа. Точно както всички бяха много изплашени от деноминацията и си мислеха, че ще обеднеят.
 
От: За или Против еврото?

Аз плюсове от въвеждане на еврото НЕ виждам. Само минуси и допълнителни ограничения.

Темата е много сериозна, а интересно, че НИКОЙ не говори по нея :shock: :shock:
 
От: За или Против еврото?

Явно ГЕРБ пак искат да прокарат нещо по терлици, без обсъждания в последния момент.
На този етап съм против Еврото , с държавите от PIGS няма оправия
 
От: За или Против еврото?

Въвеждането на еврото рано или късно ще стане, нали сме у еврпътЪ, щом Гърците не искат да си връщат драхмата начи не е толкова лошо.
 
От: За или Против еврото?

Плюсовете са ниски лихви по кредита, ниски лихви по ДЦК-то ни и достъп до ЕЦБ, както и транзакционите разходи ще спадат - като доверието ще се подобри в БГ защото сме в ЕЗ. В момента така или иначе сме индиректно в евро, само където не може да се възползваме от облагите от 1-вото изречение.
Еврото обаче има грешка в конструкцията си и ако не се федерализира цяла ЕЗ(а не знам кой ще е този доброволно да предаде суверена си на Брюксел), то еврото бавно и безславно ще върви у ряката ...
 
От: За или Против еврото?

Не трябваше ли първо да излезем от валутния борд, преди да влезем в еврозоната?

Макар че нашите тарикати намериха начин да прескочат печатането на пари чрез взимането на заеми.
 
От: За или Против еврото?

Не трябваше ли първо да излезем от валутния борд, преди да влезем в еврозоната?

Макар че нашите тарикати намериха начин да прескочат печатането на пари чрез взимането на заеми.

Трябва да влезем в ERM II, демек чакалнята, борда е дори + в случаят.
 
От: За или Против еврото?

Точно па с форумните безделници ще суобразят дали да има евро
 
От: От: За или Против еврото?

Плюсовете са ниски лихви по кредита, ниски лихви по ДЦК-то ни и достъп до ЕЦБ, както и транзакционите разходи ще спадат

това ли е? :shock:
да не споменавам, че такива голи думи не вършат работа. Кажи - сега лихвите са 10%, ще станат 2. Точно и ясно.
 
От: От: За или Против еврото?

това ли е? :shock:
да не споменавам, че такива голи думи не вършат работа. Кажи - сега лихвите са 10%, ще станат 2. Точно и ясно.

Това, което ти казвам е че банките, ще се финансират с лихви под 1% и ще дават кредити за няколко процента, много по-малки от сегашните - ясно ли го казах?
Също така надзора ще се засили, което отново е плюс!
 
От: За или Против еврото?

Тя цялата история с лицензирането за печатане на Евро е доста по-дъла, ама няма значение. Ако си спомняте преди време печатницата на БНБ се обедини с няква френско-белгийска (или нещо такова фирма) която печата валути на над 60 различни държави. Та сега са решили да се лицензират и за Евро.

А иначе по темата - трябва да влезем в Еврото. Блеки го е написал много точно що. Така или иначе сега сме почти с двата крака вътре, само дето плащаме по-големи лихви и стават разни изцепки от сорта на КТБ - където не се разбра (а и сигурно няма да се разбере) кой и защо е виновен.

А иначе няма нужда да излизаме от борда, за да влезем в Еврото.
 
От: От: За или Против еврото?

Това, което ти казвам е че банките, ще се финансират с лихви под 1% и ще дават кредити за няколко процента, много по-малки от сегашните - ясно ли го казах?
Също така надзора ще се засили, което отново е плюс!

аз искам пръмова да напише на един лист

1) от 1-ви януари въвеждаме еврото - от 2-ри лихвата става едиколко си %
2) опсс..то второ няма - само лихви по кредити..
Пак не е малко де, ако станат 1-2% ще е супер. Но се съмнявам да стане скоро. По-важни проблеми не се решават - няма да се решат и чрез въвеждане на еврото.

В Дания и Великобритания са провеждани референдуми относно това. В България няма да има такъв, защото сме вързани с договора. ЕС е като мафиотска структура - влезнеш ли, няма излизане. Гърция го доказва.
 
От: За или Против еврото?

Няма можем се възползваме от плюсовете на еврото, а ще усетим само минусите, па точно за тех никой не говори
 
От: От: От: За или Против еврото?

аз искам пръмова да напише на един лист

1) от 1-ви януари въвеждаме еврото - от 2-ри лихвата става едиколко си %
2) опсс..то второ няма - само лихви по кредити..
Пак не е малко де, ако станат 1-2% ще е супер. Но се съмнявам да стане скоро. По-важни проблеми не се решават - няма да се решат и чрез въвеждане на еврото.

В Дания и Великобритания са провеждани референдуми относно това. В България няма да има такъв, защото сме вързани с договора. ЕС е като мафиотска структура - влезнеш ли, няма излизане. Гърция го доказва.

@Норти, нали вдяваш, че не може с указ да правиш каквото си пожелаеш - ще имаш до най-евтината форма на финансиране и това винаги е ЦБ, в случаят ЕЦБ.
А Дания и Великобритания не са в евро,

Ти от кога стана такъв популист, преди поне мислеше преди да пишеш - всяка страна може да напусне, Гърция въобще не искаше да напуска, а да не плаща - правиш ралзиката нали?
А иначе има втори и трето, но нищо ти в момента си в някакъв националистически режим ще ти е трудно да ги видиш.

ЕС трябва да е прост икономически съюз - без бюджет и всичко ще е перфектно.

В момента сме в борд към еврото и по-добре да преминем към облагите му, защото сега е кофти. А още по кофти е да имаме собствена монетарна политика!
 
От: От: От: От: За или Против еврото?

ЕС трябва да е прост икономически съюз

Ами и аз това искам. НО те се занимават с гей паради... ние тук за еврото говорим :cry: :cry: :cry:
 
От: От: От: За или Против еврото?

аз искам пръмова да напише на един лист

Това няма кой да ти го обещае, щото лихвите се определят пазарно.


ЕС е като мафиотска структура - влезнеш ли, няма излизане. Гърция го доказва.

Самата Гърция не иска да излиза, въпреки че любезно я поканиха да напусне Еврозоната и да си печата драхми и да си зарежда банкоматите. Ама те не искат. Искат ЕС да им зарежда банкоматите с Евро, не с драхми.

:lol: :lol: :lol:
 
От: От: От: За или Против еврото?

Това няма кой да ти го обещае, щото лихвите се определят пазарно.

:lol:

Самата Гърция не иска да излиза, въпреки че любезно я поканиха да напусне Еврозоната и да си печата драхми и да си зарежда банкоматите. Ама те не искат. Искат ЕС да им зарежда банкоматите с Евро, не с драхми.

8) и ти ако си в тези среди няма да да излезеш, дори да искаш. Нали знаеш какво се случва с отцепилите се? По-опасно е от това да си вътре.
Факт.

п.п. НЕ съм казал, че Гърция е искала да излезе. Казах, че влезеш ли - няма излизане. нека правим разлика. Може да искаш да излезеш, но да не можеш. Може и да не излизаш, защото е равносилно на самоубийство (т.е. веднъж влязъл, няма излизане освен ако не искаш да те самоубият).
 
От: За или Против еврото?

@Норти, имам чувството, че някой от Алфа ти е промивал нещо мозъка - всяка страна може да излезе от ЕЗ и ЕС, когато си пожелае!
Не осъзнаваш ли как сам се оборваш с аргумента референдума на УК?
То е и валиден аргумента на Шотландия защо не им мина независимостта - защото ползите са много големи в УК!
 

Горе