Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн магазин?

pa_lta

Well-Known Member
Върти ми се една идея в главата ...
Има ли хора със собствени магазини, като стоката е при вас, които мислят да разширят бизнеса си навън? Търговци, производители, занаятчии?
Искате да продавате в eBay.co.uk, чрез ваш магазин за UK пазара, САЩ и Западна Европа и търсите оптимален вариант за доставка /бърза и надеждна/? Не сте достатъчно големи, за да ползвате услугите на т. нар. „Cloud Warehouse Fulfilment Centers“?!
Кардиналното и професионално решение е изпращане на ВСИЧКИ или повечето пратки, които ще се изпращат за там (и изобщо пратки извън България, които да бъдат макс. бързо доставени и макс. доста професионализъм отнасяне), в т. нар. „Cloud Warehouse Fulfilment Centers“, където пратките ще стоят в наличност (след като бъдат изпратени там през Пишман пощи), ще бъдат готови за справяне & изпращане до клиенти по всяко време, вкл. ако бъдат пуснати за изпращане до еди си кой X час, то ще бъдат ship-нати същият бизнес ден, съответно максимално бързо доставени до клиентите, увеличен buyer satisfaction & experience. Първо обаче преглед кои са те, какви са им цените, таксите, кои ще са подходящи за съответният бизнес модел и пр.:
Е?
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

Виж как стават хубавите неща - град? Искам да купя малко мед с ясен произход - край, район и от някой който поне малко познавам /хич не те познавам, но поне дращим тук:wink:/
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

аз мисля за такова нещо, но засега виждам само БГ пощи като вариант (ако хората са си платили през пейпал и кр карта), но е доста чакане от страна на клиента... Наскоро се опитвах в Румъния през Рапидо, но те доста забавиха доставката, щото партньорът им там не си вдигал телефона, не знам какви проблеми имал... А накрая се оказа че нашите юнаци преписали наложения платеж в левове, без да го обърнат в леи, то уж било мое задължение, абе...
Ти някаква идея ли имаш?
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

Amazon FBA. По-добро от тва няма да намериш.
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

Жоро, попрочетох малко, ама общи приказки ми се сториха, ако ползваш или имаш преки наблюдения - сподели малко повече инфо ако обичаш? Комисионни, такси, оскъпяване за клиента - сравнено, ако ти пращаш сам от БГ или UK?
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

За амазон фба се чете много а не малко и хич не са общи приказвки.И аз да го кажа-амазон фба е истината.
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

Еконт от 1-ви август пускат доставка до 21 държваи в Европа ТУК Само още не знам дали ще важат договрите на търговците за отстъпка тук в БГ и за доставка навън.
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

Чудни са им цените - 42 лв офис до врата във Великобритания, това без такса гориво, че нещо им я няма в таблицата тази сума, всичко това за 4-5 дни. Хайде да продаваме, само не ми се мисли някоя гривничка или нещо ръчно изработено на цена от 20-30 лв, как ще се продава с такава доставка?!
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

Ами да ти кажа ако ги сравня с ДХЛ цените са им БОМБА. Онея ми искаха 100$ Сливен-Котел. Това е ДХЛ офиса в Хонк-Конг да поясня. Значи историята е следната Хонк-Конг - София - Сливен - 150 $ и ако съм искал до адреса ми в Котел още 100$
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

Добре де, ти лично, като се абстрахираме от това, че в UK е наводнено с баш същата стока, с която ти оперираш в БГ, как би продал нещо там /йбей ако щеш или може и магазинче за там да спретнеш/. Не казвам, че са им скъпи цените на кончетата, просто не са подходящи освен за инцидентни и/или с висока себестойност пратки/стоки.
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

По-добре в Щатите и както каза колегата по добро от Amazon Fba няма да се намери.
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

Ех този Амазон Ф-нам си какво ви е оживял на корема на всички, но никой не ще да ни отвори малко повече. Минавате, хвърляте и бягате. Да подканя пак, този път неперсонално - някой да сподели повече подробности смело аранжирани с лични наблюдения и впечатления за тази услуга.

П.П. Не можах да се сдържа... Шерифе, само ти ще оправиш работата.
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

Ами то няма кво толкова повече, пращаш палет до амазон със стоката си, от там те се занимават с цялата логистика на много добри цени, които може да видиш тук. После продаваш през амазон. Eто ти и линк с цяло кейс стъди и ептен детайли. (tip: цъкаш на play episode зеления бутон)
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

Еми на острова съм, ако измислите схемата споделяйте отворен съм за всякакви оферти, даже и склад 20 квадрата имам...:beer: предполагам знаете, че тук си има почти всичко, хубавото е че паунда сега е на добра цена, та ако продавате нещо за 30лв си е горе долу 12 паунда
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

Добре де, ти лично, като се абстрахираме от това, че в UK е наводнено с баш същата стока, с която ти оперираш в БГ, как би продал нещо там /йбей ако щеш или може и магазинче за там да спретнеш/. Не казвам, че са им скъпи цените на кончетата, просто не са подходящи освен за инцидентни и/или с висока себестойност пратки/стоки.

Аз там не искам да продавам. Но виж в Русия не бих отказал. Само, че всене ми остава време да проверя как да доставям там.
 
От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн мага

pa_lta Лично не се занимаван с ФБА.Съдя по успеха на масата хора и естествено мой познати.Не е работа за ден два.Общо взето се прави детайлно проучване какво ще продаваш в коя ниша .Четеш policy-то на амазон,четеш FAQ,избираш си какво ще продаваш,влизаш в alibaba,търсиш търговец,преговаряш,шипваш до амазон и продаваш.Прочети всичко под лупа.Има тонове материали и няма готова рецепта.Естесвено по всяко време бъди с мисълта,че може и да ядеш сопа.
 
От: От: Желаещи да продават в Западна Европа и в частност в UK - в Ebay, чрез онлайн

Ами то няма кво толкова повече, пращаш палет до амазон със стоката си, от там те се занимават с цялата логистика на много добри цени, които може да видиш тук. После продаваш през амазон. Eто ти и линк с цяло кейс стъди и ептен детайли. (tip: цъкаш на play episode зеления бутон)

А така, де, можело значи :wink:
Благодаря.
 

Горе