Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Има ли смисъл ако няма файда...

http://techcrunch.com/2015/07/27/go...n-eu-visitors-consent-before-collecting-data/

The effectiveness of cookie-related user consent notifications is questionable, however. According to a late 2014 study on the matter, the EU’s cookie-notification policy has cost billions of euros per year in terms of compliance costs for websites, but has offered few benefits to web users. That is to say, the implementations thus far have not changed user behavior, the report found.

http://blogs.wsj.com/digits/2014/11/07/europes-web-cookie-warnings-are-a-waste-report-says/

These banners don’t really educate users and there has been no noticeable change in user behavior since cookie warnings were introduced, so the directive appears to be a waste of resources.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Задължително ли ще трябва да изкача прозорец? Не може ли да се направи отделна страница на сайта и там да си пише всичко?
 
От: Adsense и Бисквитки - Интегрирахте ли ги вече?

Абсолютна простотия. Сигурни ли сте, че само трябва да се добави прозорче, че сайта ползва бисквитки с бутонче за скриване (съгласие)? Четох на други места, че трябвало в Privacy страничка да описваме всяка бисквитка за какво е или това не е вярно?
@webmast367 да и аз забелязах нещо подобно. Не знам до колко е истина, но ми направи такова впечатление и точно преди 2 дни го обсъждах с приятел.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

И какво ще стане след края на септември ако не се сложи тая новост по сайтовете
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

И какво ще стане след края на септември ако не се сложи тая новост по сайтовете
Най-вероятно ще ти спрат рекламите , докато не го направиш....
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Ако е това аз и без това съм го орязал до минимума адсенса и му се каня да го бастисам като цяло, така че да не ми пука значи
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Добре, това само за адсенс ли е или за всякакви кукита? Щото ако е за всичко то браузването ще стане тотален ад. Всеки път да се съгласявам че сайта има кукита... То не че няма на почти всеки сайт адсенс...
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Разбира се, че не всеки сайт има Адсенс. Има сайтове, които са направени с цел да си вършат само основното предназначение, без да са накачулени със 100 к спам реклами. Иначе уведомлението за бисквитките не е просто прищявка на Гугъл като цяло. В по-горни постове е споменато това, да не го повтарям. А уведомлението се прави да излиза, само когато посещаваш даден сайт за първи път или пък си изтрил бисквитките, но такова уведомление трябва да има. Що се отнася до това дали е необходимо, моето мнение, е че е абсолютна простотия това, ама то си е друга обширна тема.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

http://prntscr.com/7y3jzu - Блога ми е на Блоггър. Когато влязох днес, през телефона на мобилната версия си изскочи прозорец, сега и през браузера. Да спомена, че не съм слагал никакъв код от моя страна, нито пък съм ръчкал някъде. Съобщението е добавено от екипа на Г. http://prntscr.com/7y3nk4 :)
 
От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

http://prntscr.com/7y3jzu - Блога ми е на Блоггър. Когато влязох днес, през телефона на мобилната версия си изскочи прозорец, сега и през браузера. Да спомена, че не съм слагал никакъв код от моя страна, нито пък съм ръчкал някъде. Съобщението е добавено от екипа на Г. http://prntscr.com/7y3nk4 :)


<офтопик>

Гоглето толкова са бързали да въведат тази новост, че леко са изпуснали някоя друга буква в съобщението :)

М/у другото ако ми позволиш една лека забележка към блога ти. Попадах на една статия, която ми привлече вниманието, но се оказа лошо попадение. Моя съвет е да я махнеш. Несериозна е, пълна с неточности, които са повеждащи. Става дума за: "Как да удостоверим IP адрес за WI FI мрежа.... Съвета е приятелски не се засягай!
 
От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

<офтопик>

Гоглето толкова са бързали да въведат тази новост, че леко са изпуснали някоя друга буква в съобщението :)

М/у другото ако ми позволиш една лека забележка към блога ти. Попадах на една статия, която ми привлече вниманието, но се оказа лошо попадение. Моя съвет е да я махнеш. Несериозна е, пълна с неточности, които са повеждащи. Става дума за: "Как да удостоверим IP адрес за WI FI мрежа.... Съвета е приятелски не се засягай!

За някоя друга буква, не е проблем, след като са ми спестили заниманието, да го правя аз. :Д

Относно блога ми. Благодаря ти, не ти се сърдя, даже ме зарадва с тази критика. Така се усъвършенства сайта. Прати ми на лс повече информация, ако може относно неточностите, а иначе това е моята гледна точка (с две думи, моят начин) за разрешаване на проблема. На роднини и приятели точно по-този начин разреших този проблем с удостоверяването и то на различни мрежи, не само на една, понякога дори и на моя телефон се показва, по абсолютно същия начин го разрешавам проблема. :)
 
От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

За някоя друга буква, не е проблем, след като са ми спестили заниманието, да го правя аз. :Д

Относно блога ми. Благодаря ти, не ти се сърдя, даже ме зарадва с тази критика. Така се усъвършенства сайта. Прати ми на лс повече информация, ако може относно неточностите, а иначе това е моята гледна точка (с две думи, моят начин) за разрешаване на проблема. На роднини и приятели точно по-този начин разреших този проблем с удостоверяването и то на различни мрежи, не само на една, понякога дори и на моя телефон се показва, по абсолютно същия начин го разрешавам проблема. :)

Ок, за да не продължавам спама излишно в темата с няколко думи ще се опитам да ти обясня на ЛС къде грешиш, но сам разбираш, че не мога да обхвана всичко от нула. За да се пишат подобни статии, трябва много повече от базови познания по мрежи и протоколи. Ако пък имаш интерес да се коментира публично, отвори подходяща тема във форума или дай вариант за друга форма на публична дискусия.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември



То това си е ясно. Потребителите като влязат в някъв сайт просто искат да си свършат работата - или нищо не натискат или натискат "ОК" без да четат.

Кой има време да чете някви малоумни текстове дето нищо не разбира от тях като има доста по-интересни неща за правене.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

В законите на евроГЕйския съюз пише ли къде трябва да се разположи това нещо? може ли да го забутам най-долу във footer-a
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

The effectiveness of cookie-related user consent notifications is questionable, however. According to a late 2014 study on the matter, the EU’s cookie-notification policy has cost billions of euros per year in terms of compliance costs for websites, but has offered few benefits to web users. That is to say, the implementations thus far have not changed user behavior, the report found.

Това не ощетява само собствениците на сайтове! Милиони хора (ако не и милиарди) ще си губят ценни секунди или даже минути (или повече) от живота в това да четат досадните съобщения и да цъкат "съгласен съм, разкарай този попъп от сайта, че не виждам съдържанието". За отделния човек това е минимална загуба, но като умножим по броя хора... Освен това тези съобщения се появяват не само един път дневно - ако браузвате продължително може да ви се натрупат минути всеки ден в отклоненото ви внимание към безумните бисквитени предупреждения. Умножете това по 365 дена. Умножете това по броя на хората. Мързи ме да сметна колко човекогодини време се прахосва така...
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

До колкото разбирам в документа, който трябва да предоставим като линк, трябва да пише за бисквитките като цяло + че се ползват и услугите на Гугъл. В общи линии всичко за бисквитките, за гугъл и за трети страни?
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Тези условия и при наличие на мобилни версии ли трябва да излизат?
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Това не ощетява само собствениците на сайтове! Милиони хора (ако не и милиарди) ще си губят ценни секунди или даже минути (или повече) от живота в това да четат досадните съобщения и да цъкат "съгласен съм, разкарай този попъп от сайта, че не виждам съдържанието". За отделния човек това е минимална загуба, но като умножим по броя хора... Освен това тези съобщения се появяват не само един път дневно - ако браузвате продължително може да ви се натрупат минути всеки ден в отклоненото ви внимание към безумните бисквитени предупреждения. Умножете това по 365 дена. Умножете това по броя на хората. Мързи ме да сметна колко човекогодини време се прахосва така...

Визираш Огромен проблем! Има още нещо което ще го умножи поне няколко пъти.
Тези съобщения няма да са еднократни. Аз примерно редовно си почиствам браузъра (било то ръчно или индиректно чрез ccleaner). Това означава, че ще се налага всеки ден да се съгласявам с неща които вече съм се бил съгласил...
малоумна работа е този еврогейски съюз. Вместо да даде пари за компютърна грамотност на хората - те ще им показват някакви врели некипели които дори няма да разбират.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Добре, ако никой не я добави тая пущина към сайтовете си какво ще стане? Ще ме съдят ли, ще ми спрат сайта ли? Ами ако се създаде инициатива и никой не добави това чудо по сайтовете си? Що за глупост е това? Нямам думе просто. Тона е подигравка с обикновенния потребител, а и с бизнеса. Хепито е прав, как може да похабят хиляди човекочаса за това. Нелепо е. Поне да не е попъп, а да е съобщение в общите условия или нещо такова... Вече взе да се появява по сайтовете и е отвратително...
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Нещата не са чак толкова зле.

Няма конкретни изисквания как да се направи това.

Но ако сте браузвали доста сте забелязали как някои големи сайтове са го направили - примерно http://bbc.com и някои други такива подобни. http://edition.cnn.com/ http://www.eurosport.com/

Изобщо не трябва да кликаш или да се съгласяваш - няма попъпи, няма нищо. Едно дискретно съобщение изскача там някъде и си седи известно време преди да се скрие, примерно.

Лошото е, че трябва да се ръчка код.
 

Горе