"Googlebot няма достъп до CSS и JS файловете за... "

lqllqlq

Well-Known Member
Това от кога? И защо?

Системите на Google неотдавна установиха проблем с началната Ви страница, който се отразява върху качеството на визуализирането и индексирането на съдържанието Ви от страна на алгоритмите ни. По-конкретно, Googlebot няма достъп до Ваши файлове с JavaScript и/или CSS заради ограничения във файла Ви robots.txt. Тези файлове помагат на Google да се увери, че уебсайтът Ви работи правилно, поради което блокирането на достъпа до тях може да доведе до влошено класиране.
 
От: "Googlebot няма достъп до CSS и JS файловете за... "

Да, масово се получава. Обяснението е да го чете като юзер и да прецени дали е юзер френдли за мобилни устройства. Истината е да слухти :)
Добавят се в роботс папките с css и js.
например за опенкарт:
Disallow: /catalog
Allow: /catalog/view/javascript
Allow: /catalog/view/theme/папката-на-темата/js
Allow: catalog/view/theme/папката-на-темата/stylesheet
 
От: От: "Googlebot няма достъп до CSS и JS файловете за... "

Да, масово се получава. Обяснението е да го чете като юзер и да прецени дали е юзер френдли за мобилни устройства. Истината е да слухти :)
Добавят се в роботс папките с css и js.
например за опенкарт:

То голямото слухтене... Като, че ли е тайна?
 
От: От: "Googlebot няма достъп до CSS и JS файловете за... "

Да, масово се получава. Обяснението е да го чете като юзер и да прецени дали е юзер френдли за мобилни устройства. Истината е да слухти :)
Добавят се в роботс папките с css и js.
например за опенкарт:

Задължително ли е да се слага? Ако сайта хич не е юзер френдли за мобилни устройства - кое е по-голямо зло - да се сложи или да не се сложи? Или пък една мобилна версия и да е френдли все пак :).
 
От: "Googlebot няма достъп до CSS и JS файловете за... "

Леко тъпинко ми се струва като обяснение от тяхна страна. Много умни, много печени, контекстуалност, логичност, полезност, а в същото време глупости от типа "ама кажи сега сайта с www или без е, че ние не разбираме..."

Сега това. Нали имат тестове за мобилно? Щом са го направили, значи са го въвели. Аз като гледам до няколко години може да искат и на стъкло да плюем, че да е сигурен rel author/publisher или там квото беше.

Принципно не е проблем. Ще ги сложа да ги чете, ама ...
 
От: "Googlebot няма достъп до CSS и JS файловете за... "

Вчера бяха бисквитките, днес паяка няма достъп до JS и CSS, а някой да знае утре какво ще им щукне на тея гугълски монополисти ...
 
Re: От: "Googlebot няма достъп до CSS и JS файловете за... "

Абе и аз се изненадах, всеки SEO гуру ще ти каже че паяка не чете JS и CSS. Ама явно заради мобилните версии .... нещо .

Я пак ?
 
От: "Googlebot няма достъп до CSS и JS файловете за... "

На мен ми пищи заради разни външни js-и...като един от тях е едно от техните си api-та на google geochart. Ходи го разбери.
 
От: "Googlebot няма достъп до CSS и JS файловете за... "

добре, де , тази статия какво общо има с проблема ?

Както би казала Нешка Робева "Зеро"

Относно роботс-а:

Последно някой може ли да предложи работещо решение за опенкарт и уордпрес? Тествано и недаващо допълнителни съобщения за проблеми със зареждането като бот?
 
От: "Googlebot няма достъп до CSS и JS файловете за... "

За WP в момента тествам това
User-Agent: Googlebot
Allow: /*.js*
Allow: /*.css*

слагам плъгин за редакция на роботс.тхт файла
минава тестовете за извличане като мобилно устройство

Идеята за роботс файла си е много добре , проблема че в една папка на WP има какво ли не


Ще тествам още разбира се :)

Имам някакво странно усещане, че армагедона предстои ...................:twisted:
 
Последно редактирано:
От: "Googlebot няма достъп до CSS и JS файловете за... "

Последният път като получих такова съобщение добавих към роботс.тхт :

User-agent: Googlebot
# Allow all files ending with these extensions
Allow: /*.js$
Allow: /*.css$
 

Горе