Кога смятате да емигрирате?

От: Кога смятате да емигрирате?

Аз не смятам да емигрирам, на вън се чувствам не на място, а и защо изобщо се говори за емиграция във форум за предприемачи, стойте тук създавайте работни места, плащайте високи заплати, плащайте си данъците, работете за това тук да стане по-добро място за живеене.

Вярно е, че живот в държавата на мафията е малко шибан, защото нито законите са закони, нито здравеопазването е здравеопазване, нито правилата са правила, ама пък няма да им оставим държавата я.
Онзи ден гледах едно интервю с италианския журналист Роберто Савиано, той казва Италия е демокрация с мафия вътре в нея, а България е мафия с "демокрация" вътре в нея, та това е нашата държава.

Според мен обаче и за мафиотите ще е загуба всички кадърни и умни хора да се изнесат на запад, защото няма да има с кой да се ебават, за да има далавера и Евросубсидии трябва да има хора и тези хора не може да са всичките на социални трябва да има работещи няма как, така, че ще вървим към по-добре няма начин, трябва обаче държавата да вземе превес над мафията, ние сме по-силни от нея защото сме повече, но те са по-организирани.

Айде стига, че влезнах у политиката, а там е тегава работата:oops:, ама емиграцията е преко свързана с начина и условията на живот, а те пак зависят до някъде от тея измекяри да не казвам тази мръсна дума:oops:
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Ако бях писач, вчерашната тема за 200 леа и 30 статии на ден би ми дала сили да емигрирам.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Нямам намерение да се предавам още. Може да звучи идеалистично и сантиментално, но както се казва "който търси, намира". Мисля, че по-лесният вариант е да емигрираш, един вид бягство - е аз не обичам да бягам от проблемите си... :)
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Реално погледнато, ако изключите изкуствените нужди насадени ни от западния капитализъм, т.е. глезотии, материални придобивки и кариеризъм, България си е доста удобна и приятна за живеене и развитие. На едно от първите места сме по жилищна собственост, значейки че сравнително малък процент от населението живее под наем. С други думи, колкото и да закъсаш, все ще имаш покрив над главата си.

Баналният, но въпреки това валиден аргумент - имаме природа, възможности за туризъм (освен когато не ви глобят за незаконна сеч и незаконно строителство, като си запалите огън и си разпънете палатка на плажа), походчета из красиви планини и стотици местенца, много от които се знаят само от малък брой хора - има какво още да се открива. Някои от нас все още си имат 'село', т.е. мога да си бера чушки и домати от градината, които не са тъпкани с боклуци и мазани с восък. Все още имаме нещо истинско, което не е създадено единствено с цел печалба, част от нечий бизнес.

Масовата емиграция е просто доказателство, че българите не сме дорасли за свобода и демокрация. Пред българина, който е бил задължаван да живее, работи и учи където му се каже от няКОЙ (същият, който чакаме да ни 'оправи'), изведнъж се озовава извън кошарата и се чуди на къде да поеме. Станахме от самоподдържаща се система в група селяндури и комплексари, на които все нещо не им е наред.

Държавата ни в момента се развива, но всички бягат, понеже е по-лесно да се отиде на готово някъде. Все едно да се изсереш у вас на килима и да излезеш на квартира, понеже ще е кофти да си го изчистиш. Постоянно ламтене за помощи, добавки, субсидии и какво ли още не.

Иска се само търпение, упоритост и мисъл, ако не друго, поне се славим като хитър народ... (хитростта може да се използва и за създаване, не само за прецакване и крадене, за който не знае) ;)
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Ами ти леонсио кога мислиш да тръгваш?

скоро ще е щом ни пуснаха толкоз много от карлуково!:lol:



Защо имам чуството, че тези които искат да останат в Бг по някакъв начин са си управили живота с по-няколко десетилетия гурбет в чужбина и сега дават съвети че мрънкалниците ,които чакаха да се оправи държавата цели 25 години заминават на запад.Защо ли?Имаше тема за просията, колкото по бедна е държавата повече просяци има.Има хора които от години не знаят какво е море планина излет, нямат ток храна и какво ли не и не са глупави но не успяха да минат на другите релси.В колко селища и малки градове има безработица над половината от жителите /В северна България цели села са опразнени и засяти от ромчета, които си правят каквото щат с възрастните.Другите соц страни дръпнаха веднага напред ,а ние къде сме?На колко хора им фалира бизнеса.ЗначИ АЗ ПРАВЯ ОТ АДСЕНС 1000 лв от всички сайтове за една година и трябва да кихам 100лв данък - е няма да ги дам.Ако беше определила държавата минимум необлагаем доход от 24 000 на месец щеше да е супер а не да се чудя как да ги крия.Скоро говоря с познат бизнесмен които имаше през 2008 някъде към 30 човека персонал сега са само 3ма работника и жена си.Казвам му че този и онзи заминават за чужбина ,а той кой ще остане да работи - той все още си мисли че има будали които да му работят за жълти стотинки.Е ще се хване на работа и той.В България след 20 години ще е много бедно за живеене!Затова терминал 2
 
От: Кога смятате да емигрирате?

България
http://news.data.bg/2/bulgaria/678630/влак_на_ужасите_по_линията_софия___б
А във Скандинавия, образование,здраве, транспорт(колела и някой рейсове) са безплатни. Проституция легална(Амстердам), Канабис е легален(Кофе шоп), заплати минимум 3000 Евро, Храна по-евтина и по-качественна, жените красиви и свестни, не като тук само гледат в джоба повечето. Казвам от личен опит. Пенсионерите всяка вечер са по-кафета и карат мерцедеси. Живеят Щастливо и нямат злоба и завист.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

До 2 години със сигурност. Сега е време за пари, за да не работя после някъде, а да си цъкам само в нета за кеф от плажчетата в топлите страни
 
От: Кога смятате да емигрирате?

До 2 години със сигурност. Сега е време за пари, за да не работя после някъде, а да си цъкам само в нета за кеф от плажчетата в топлите страни

един нормален кометар!
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Мечтата на Българина е да избаца големия удар и после цел живот да лежи некъде по плажовете, човек ше реши, че ше обирате банка, бе недейте така:mrgreen:
Аз пък си обичам да си поработвам, работата ми създава удоволствие:mrgreen:, а работата която съм си избрал и която са избрали повечето от вас дава възможност да работиш от където и да е само мрежа ви трябва, не знам за кво ше емигрирате всички това е невъобразима глупост да градиш живота си от начало сред чужди нрави, чужда култура и т.н.т.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

хората напускат от безаконие и на ЧСИ
не може да ти вземат имуществото преди съда да се е произнесъл.Това го има само в Българтия и ко праим когато всичко се продаде и после съда докаже че си невинен духаш член 418 виж подписа ми!
 
С няколко неща, които прочетох тук съм съгласен на 100%. Първо - ако си смотан тук, ще си смотан и там и горе-долу ще живееш или същия или идея малко по-добър живот, но пак е под съмнение, защото ще ти липсват някои неща, на които си свикнал и там няма да можеш да имаш. Второ - емиграцията в никакъв случай не е гаранция за успех. Човекът и амбициите са гаранция за успех. Трето - да отидеш там да работиш нещо за 3К в евро и тук 3.5-4К в лева е почти едно и също, да не кажа едно и също и ако някой смята, че си напред с парите, то нещо не е наясно с някои разходи. Четвърто - емиграцията не е финално решение, а просто решение. Финално би било, ако наистина си принуден или имаш отворена добра възможност. Да отидеш от счетоводител тук да миеш чиний там си е, както и да го погледнете, крачка назад в развитието на човека. Това не е "уреждане" на живот, а някаква проба грешка.

Специално за нашия бизнес (с изключение на много малко) граници няма. Дали ще правиш нещо от тук или от Германия, не мисля, че е великата разлика, да не кажа, че няма. Естествено, говоря при уредени някои гео-локални въпроси, като фирма, банкова сметка и подобни, които и с едно отиване може да се направят, освен ако не се иска и гражданство и т.н., но тогава майната му, има посредници, има офшорки, това дори не е и проблем, просто давам пример. Хора като започнат ли да мислят за емиграция, значи нещата много са се сдухали. :)
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Най-прости продцедури като регистрация на автомобил например в нашата кочина не са уредени за разлика от други държави. Дори да можеш да изкарваш пари онлайн от всяка една точка на света е по хубаво да си на място , където законите се уважават и са еднакви за всички - не само за бедните. Пък и хората не са толкова злобни , защото тук на много хора ножа им е до кокала и затова нямат енергия за нищо друго освен да оцеляват.
 
От: От: Кога смятате да емигрирате?

Най-прости продцедури като регистрация на автомобил например в нашата кочина не са уредени за разлика от други държави. Дори да можеш да изкарваш пари онлайн от всяка една точка на света е по хубаво да си на място , където законите се уважават и са еднакви за всички - не само за бедните. Пък и хората не са толкова злобни , защото тук на много хора ножа им е до кокала и затова нямат енергия за нищо друго освен да оцеляват.

доста си прав
имам познат от 3 години живее в швеция и каза никога не е ходил по институции всичко става чрез интернет сумати документи е взел дори и шофъорската си книжка да плачем ли ега си и лайфа там


а отностно напускането едвали някой който получава 3 бона и женката 3 бона ще напусне България
умното и работливо българин се изнесе доста отдавна назапад! тук са сега мрънкащите и новото поколение за които няма нищо ни ниви ни работа ни жени които да искат да си без пари.
Питам една ела да я изведа след работа

а тя ела да ме вземеш пред работа с колата си
уф умря ми коня няма кой да дърпа талигата:)
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Негатива на чужбината, е че може малко да те дискриминират докато си намериш мястото, а и винаги ще си чужденец. Ако обаче не работиш за тях, а само живееш там и се ползваш от благата проблем не виждам. Даже няма нужда да им говориш езика, езика на парите го разбира всеки.

Като тука е толкова хубаво защо политиците и богаташите си пращат децата по чужбина и те рядко се връщат? Днеска излязох за 2 часа и съм прескочил и заобиколил десетки кучешки лайна, и съм сигурен,че не всички са на улични кучета. Някой иска ли 2 годишното му дете да тъпче такива неща, наясно ли сте какво е токсокароза и ехококиноза?

Живея в кооперация с вътрешен двор, еми то е като мотописта, влизат излизат, колите им на по 30 години вдигат шум до бога, а аз трябва да спя, еми не съм тракторист и не спя като дървар...Отделно се ремонират нещо по колите, пробват газта. Отделно по български ремонта си го прави всеки сам по 6 месеца, аз влязох за 5 дни вкарах майстори и приключих. Ми само за медикаменти и загубено време от това, че се тресе целия блок и не мога да работя това колко пари са....няма събота, няма неделя.

Също така искам да попитам като сме такива хубавци всичките защо всички си крием сайтовете - ще ви кажа, защото сме завистливи и злобни голяма част от нас и си го знаем и се пазим един от друг, щото ако някой е много напред почват едни критики, подигравки, завист, злоба и мръсотии.

И друго напоследък забелязвам в тоя форум хора които се регистрират, нямат едно полезно мнение и почват агресивно да обиждат и одумват, май трябва да си говорим с Блинки да даде модераторски права на тоя оня, както е навсякъде щото някой от нас само от сопа разбират.

И ако смятате, че моето мнение е прекалено можете да прочетете едно стихотворение на Славейков. Колко ли трябва да го боли човек за да напише такова стихотворение. И е трудно защото хем сме българи, хем осъзнаваме какъв е проблема, и хем сме мишки.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Като не ти харесва - гората . Хората на които им харесва чужбина са там отдавна , какъв е смисъла да се дискутират плюсовете и минусите на България ? Не са ли ясни на всички ? . На леон-а , щото някакъв ЧСИ му взел я апартамент , я нещо друго , сега дайте да бягаме всички в чужбина , щото там всичко е много розово и баш некадърниците и мрънкалата ще се превърнат в мислещи и работещи западни супер герои като от рекламите .
Примерно Германия , само които не е ходил не знае на какво мирише . Все едно си в обор , заринат целия от прясна тор . Или пък социалния им живот на тез роботи - в 18:00 са по домовете пред ТВ-то , 19:00 гасят лампите , защото са на работа . Абе бегай бе , това са роби , не хора .
Или в УК малко да видиш наживо от на баба ти сериалите индииците , пакистанците и всякаква друга цигано-латинска смрад . Ставай 2 часа по-рано за работа , разбирай 05:00 , че имаш 150 километра да пътуваш .
Ако си местен сигурно няма да ти пука много , защото и контактите и прослойката ще ти е различна . Обаче за новодошлият гастербайтер това е реалноста . Ще се бориш с мангалите за парче хляб . Може и да се бъркам и да си страшно талантлив , и в България да не могат да те оценят правилно - ако е така , айде ще ме прощаваш . Успех .
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Ти приятелю май не си прочел. Още в началото съм писал, че не искам да ми прислужвам. Затова и не съм там. Като мога да си позволя да си движа нещата дистанционно и да са на етап да поддържат комфортен живот там ще замина, както го правят много хора. Това как и кога ще замина обаче си го решавам аз, имам български паспорт и той ми дава право на това. А, мнение можем да изразяваме също.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Също така искам да попитам като сме такива хубавци всичките защо всички си крием сайтовете - ще ви кажа, защото сме завистливи и злобни голяма част от нас и си го знаем и се пазим един от друг, щото ако някой е много напред почват едни критики, подигравки, завист, злоба и мръсотии.

точно казано, аз га продадох домейн за 100 бона кой разбра никой, но ако бях го написал тук щеше да бъде едно невярване, завист и ко ли не а целта би
трябвало да те амбицира да печелиш, ако трябва дори и случайно от тъп със заглавие домейн:)

На леон-а , щото някакъв ЧСИ му взел я апартамент , я нещо друго , сега дайте да бягаме всички в чужбина , щото там всичко е много розово и баш некадърниците и мрънкалата ще се превърнат в мислещи и работещи западни супер герои като от рекламите .
Примерно Германия , само които не е ходил не знае на какво мирише . Все едно си в обор , заринат целия от прясна тор . Или пък социалния им живот на тез роботи - в 18:00 са по домовете пред ТВ-то , 19:00 гасят лампите , защото са на работа . Абе бегай бе , това са роби , не хора .

за сведение ЧСИ нищо не ми е взел и може ми пръдне на .уя, но ако се загледаш в петицията, колко права дава на ЧСИ този член все едно първо бият после питат,Нали знаеш бой и ебан не се връщат.
Отностно германския начин на живот разбирам, колко си малък на ни!дини.С този начин ,които ти не харесваш са едни от първите икономики в света, а не ато нашите айфон ама на ваучер, или скъпа кола няма пари за бензин или е на квартира, толкова идиотизми има в Бг заради комплексарщината ни от малки!Все трябва да копирам някоя чалгарка с големи цици.И ако нямаш работа какво правим няма пари и айфони?Младите всички ще се знесат на запад повярвайте.
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Извинявай ако съм пропуснал , нещо съм се разсеял от тия жеги . Визирах като цяло образа или ролята на агитатора за емиграция . Това са предимно хора които или са успели в чужбина , за което евала - много е трудна аклиматизацията , поне за мен е винаги така - не се чувствам у дома , или втория вариант е хора без топки да емигрират и кандардисват други да видят дали ще им се получи работата . То хубаво чужбина , чужбина , ама , ти като човек които мисли да ходи , ако си ходил примерно на работни визити за година-две , ще имаш по-точна представа кое как се случва. Не че нещо , обаче , повечето хора очакват като отидат нейде си , да ги чакат кореняците с бонбони и шампанско . И за това се провалят повечето хора , защото нямат реална представа за нещата . Надявам се ти да не си от тях , а да си реалист . Успех .
 
От: Кога смятате да емигрирате?

Извинявай ако съм пропуснал , нещо съм се разсеял от тия жеги . Визирах като цяло образа или ролята на агитатора за емиграция . Това са предимно хора които или са успели в чужбина , за което евала - много е трудна аклиматизацията , поне за мен е винаги така - не се чувствам у дома , или втория вариант е хора без топки да емигрират и кандардисват други да видят дали ще им се получи работата . То хубаво чужбина , чужбина , ама , ти като човек които мисли да ходи , ако си ходил примерно на работни визити за година-две , ще имаш по-точна представа кое как се случва. Не че нещо , обаче , повечето хора очакват като отидат нейде си , да ги чакат кореняците с бонбони и шампанско . И за това се провалят повечето хора , защото нямат реална представа за нещата . Надявам се ти да не си от тях , а да си реалист . Успех .

има 2 типа хора

тези които режат мостове след себе си
и други ,които не могат
тези няма смисъл да емигрират
 

Горе