Нашествието на нелегални имигранти в Европа

От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Имаше една новина из оня ден, че САЩ вече не били така привлекателни за мексиканците. Даже повече си тръгвали отколкото да идват.

Ще им намалят помощите или ще ги спрат и те самите ще почнат да се връщат. Е Норвегия ги засилвала на риболовни платформи да чистят риба. Ако откажеш работата и няма помощи. :lol: :lol: :lol:

От войните в бивша Югославия имаше 2 милиона разселени - верно повечето от едно село в съседното. Но къде половин милион се изсипа у Европата - верно повечето бели хора. :lol: :lol: :lol:

не съм чела последните 25 страници, моля за извинение. Сигурна съм, че има интересни и информативни мнения ...

Цитирала съм горното мнение, защото ... ми се струва, че подтекста на темата е очевидно дискриминационен.
В заглавието е отразено : "нелегални имигранти". Никъде не се уточнява националност и етнос на имигрантите/бежанци/. За това и по-напред си позволих да сравня преселването на разни хора по различно време. И ако "нелегални" е синоним на престъпници, то са разбираеми притесненията на "домакините".
Остава нещо друго като неизяснено. Добре знаете за много хора наричани по старому "гурбедчии", които са временно пребиваващи, заминаващи на определено място, за да изкарат някакви средстава и после да ги изхарчат съответно в родината си, и други, които не харесват мястото където са родени или просто така са се стекли нещата, че се заформя война, в която те не желаят да са "декорът" или пушечното месо. Решават да напуснат видимо опасната за живота им територия. Не всеки има средства, за да си плати излизането и придвижването до безопасни места. Дори да са с паспорти и документи (което вероятно ги определя като легални) нямат възможност да се установят на определена територия, защото е чужда. Въобще не споменавам факта с намерените мъртви по хладини камиони и други разни след "инциденти".
И така, "нашествието", нали не е добре да се тълкува като някаква неперемено органицирана акция за завладяване на Европа?

Все още не виждам разумни и хуманни предложения как да се контролира подобна "вълна" от бедстващи хора, за да няма прекалено стресирани форумни "герои" спечени от тяхното нашествие.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

не съм чела последните 25 страници, моля за извинение. Сигурна съм, че има интересни и информативни мнения ...

Все още не виждам разумни и хуманни предложения как да се контролира подобна "вълна" от бедстващи хора, за да няма прекалено стресирани форумни "герои" спечени от тяхното нашествие.
Има решение, нарича се "Личен пример"
Взимаш под крилото си 2-3-5-8 подобни "мигранти", настаняваш ги във ваш имот и започваш да ги отглеждаш, да ги научиш на работа и други полезни дейности и споделяш след това опита си на останалите.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Има решение, нарича се "Личен пример"
Взимаш под крилото си 2-3-5-8 подобни "мигранти", настаняваш ги във ваш имот и започваш да ги отглеждаш, да ги научиш на работа и други полезни дейности и споделяш след това опита си на останалите.

Не е смешно всъщност, а много тъжно.
Защо аз да го правя? Но, и бих го направила, само да имам имот или поне държава. За сега идеята ти се толерира наполовина, докато се сдобия с имот.
Нещо друго оригинално, което да е по-различно от робовладелство?
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Все още не виждам разумни и хуманни предложения как да се контролира подобна "вълна" от бедстващи хора, за да няма прекалено стресирани форумни "герои" спечени от тяхното нашествие.
Каси, решението на всеки един проблем се търси първо в причината за него. Най-лесно е да се реши този проблем като се прекратят военните действия в държавите им. Примерно за сирийците се очаква, след унищожението на Идил, минимум половината избягали да се завърнат в Сирия. Друг е въпросът, че само 10-15% от милионите дошли в Европа са сирийци. Кой ги организира и пусна, вече стана ясно и на хората с АйКю в долната граница на двуцифрените числа. За мен решението е това- да се спрат всички военни действия в в Африка, Азия и Близкия изток. Парите, които се наливат за пребиваването на тези хора в ЕС, могат да им се дадат пак, но за икономическо развитие на техните си държави там, да им се създадат до колкото е възможно добри условия за живот и препитание.
Обръщам внимание на факта, че над 90% от войните, избухнали доста държави през последното десетилетие, са в резултат на цветна революция и опит на една държава да въдвори "демокрация" там. В резултат- нито демокрация, нито по-добър живот...НИЩО! Следи Украйна, там тока им поскъпна 5-6 пъти само тази година, с всичко е така там.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Не е смешно всъщност, а много тъжно.
Защо аз да го правя? Но, и бих го направила, само да имам имот или поне държава. За сега идеята ти се толерира наполовина, докато се сдобия с имот.
Нещо друго оригинално, което да е по-различно от робовладелство?

Първо на бежанците ще им се даде място за живеене, после, евентуално, на теб! Разликата е кой как ще се "сдобие" с жилище.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Не е смешно всъщност, а много тъжно.
Защо аз да го правя? Но, и бих го направила, само да имам имот или поне държава. За сега идеята ти се толерира наполовина, докато се сдобия с имот.
Нещо друго оригинално, което да е по-различно от робовладелство?
Виждаш ли, отговора ти е същият, като на заклеймяваните от теб "форумни герои"
"Защо Аз", "Държавата" и "нямам" са в основата на всяко оправдание, и поради тази причина, нямаш право да се сърдиш на никой, защото и ти очакваш "някой" да реши този "проблем"
Освен това, държава има, но тя се състои от хора и данъци, я кажи ми сега, защо Аз трябва да съм съгласен, данъците ми да отиват за разни хора, които нито са някаква работна сила (те и желание нямат за това), нито са от моята вяра (не че съм набожен много), нито пък са същите морални ценности, каквито аз и околните изповядваме.
Наречи ме ксенофоб или какъвто там желаеш, но аз нямам никакво намерение да приемам друга вяра, ценностна система или начин на живот, а тези, които прииждат имат желание да променят и обществото, където се установят.
Не е нужно сам да си удариш пръста, че да разбереш колко е болезнено, виж какво е положението във Франция към Марсилия и не само, в Италия, Германия, че дори погледни и в нашата държава какво става.
Незнам какво ви става, че да сте толкова "толерантни", и да искате подобно бреме да се стовари на главите ни.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

И така, "нашествието", нали не е добре да се тълкува като някаква неперемено органицирана акция за завладяване на Европа?
Нашествието е факт, а не тълкувание. Назад в темата многократно е писано, че богатите арабски държави, близки до Сирия, не са приели нито един мигрант, но пък ги окуражават да предприемат много по-дългия, опасен и несигурен път към Европа. Логиката на тази политика не подлежи на много различни тълкувания. Ясно е каква е причината.
 
От: От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Нашествието е факт, а не тълкувание. Назад в темата многократно е писано, че богатите арабски държави, близки до Сирия, не са приели нито един мигрант, но пък ги окуражават да предприемат много по-дългия, опасен и несигурен път към Европа. Логиката на тази политика не подлежи на много различни тълкувания. Ясно е каква е причината.
Нещо повече, тези "мигранти" разполагат с големи количества пари в брой, които дават на трафикантите. Някой ще ми каже ли колко 20 или 25 годишни българи имат спестени 10 000 евро? Това също така поражда само един извод - това не са случайни хора и някой им е дал тези пари, като ги е пратил на мисия. Както се видя от атентатите в Париж, двама от атентаторите са дошли точно по схемата на "бежанци".
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Финландия обезпокоена от престъпността сред мигрантите

Съобщава се за два случая от тази седмица на изнасилване на непълнолетни, за които са заподозрени двама мигранти, които са задържани в ареста.

"Става дума за риск за сигурността на страната", каза днес министърът на правосъдието Яри Линдстрьом. Той посочи, че търсещите убежище трябва да знаят и да уважават приетите в страната правила за поведение, и предложи да се разгледа въпросът те да декларират това с подпис. "Тогава поне няма да се позовават на непознаване на законите", каза министърът, цитиран от БТА.
:cry:
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

[video]http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a0YBO3v_460sv.mp4[/video]
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Малко нюанси (по към темата за ненормалната Европа и имигрантите са, отколкото към Сирия).

Онзи ден Европа направи добре познатата от миналите векове и войни стойка на примирен дакел - разчекна се по гръб, размаха си лапичките във въздуха и замря.

Тъй като Европа (под Европа подразбирам западните страни от ЕС) се смята за хитроумна by default, то тя смята, че може да даде на Ердоган 3 млрд, за да запуши дупката с имигрантите, да му обещае членство в ЕС след една година и, следователно, се надява, че след една година я камилата, я камиларя и че ще има начин да откаже на Турция в ЕС по цивилизован начин.

На Турция за ЕС като цяло й е през онази работа, но шаблонът й за еврогейците си е същият като при НАТО. Прави каквото си иска, а страните от съответните съюзи трябва да я подкрепят по медиите (с всички уточнения и извинения от моя страна, че Ердоган не е цяла Турция и че има доста подводни течения в самото петоморие (5-то море са басейните).

След фанфарите по случая и дадените милиарди Ердоган още на следващия ден принуди Европа да приеме още половин милион бежанци. Ей-така, за проба. ЕС си клекна на секундата - за ес-бюрократите е по-лесно да излъжат европейците отколкото да спорят с Ердоган.

В крайна сметка ЕС даде 3 млрд. на Турция да задържи бежанците в лагери, обеща й членство и още на следващия ден клекна за 500 000 бежанци. И най-вероятно доста голям процент от квотите за тях ще са към безгласните букви на Балканския полуостров.

Не че на Турция толкова й трябват Балканите като територия. Трябват й като тил, като буфер и като временна защита.

[video=youtube;2MO2MNhb_vg]https://www.youtube.com/watch?v=2MO2MNhb_vg[/video]
 
Последно редактирано:
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Не е смешно всъщност, а много тъжно.
Защо аз да го правя? Но, и бих го направила, само да имам имот или поне държава. За сега идеята ти се толерира наполовина, докато се сдобия с имот.
Нещо друго оригинално, което да е по-различно от робовладелство?

Не е нужно да имаш имот, който се чудиш какво да правиш. Вземи ги у вас. Дай пример ! Успех !
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Европейските държави започват да разсъждават най-накрая:

Хелзинки. Правителството на Финландия планира да затвори няколко от действащите в момента на територията на страната центрове за прием на бежанци, да постави мораториум върху изглаждането на нови и да открие депортационни центрове, предаде ТАСС.
До края на януари 2016 г. ще бъдат затворени центровете в градовете Парикала, Вантаа и Мерикарвия. Освен това ще бъде прекратена подготовката за откриването на новините центрове в Китиля, Пело и Юлиторнио. В района на Хелзинки ще се отворят нови два депортационни центъра, където тези, на които им е отказано убежище и тези , които доброволно ще напускат страната, ще очакват завръщането си в родината.
По-рано вътрешният министър на Финландия Петери Орпо отбеляза, че затварянето на центрове ще се наложи по съображения за сигурността и от икономическа целесъобразност.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Френските "националисти" и те се оказаха Руски. Май е ясно вече, кой има най-голяма полза да се разпадне ЕС. Тези "националистически" партии набират сила, точно покрай мигрантите и виждаме кой ги финансира.

Марин льо Пен: Руска банка законно ни даде заем

http://news.bg/world/marin-lyo-pen-ruska-banka-zakonno-ni-dade-zaem.html
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Френските "националисти" и те се оказаха Руски. Май е ясно вече, кой има най-голяма полза да се разпадне ЕС. Тези "националистически" партии набират сила, точно покрай мигрантите и виждаме кой ги финансира.



http://news.bg/world/marin-lyo-pen-ruska-banka-zakonno-ni-dade-zaem.html
Нищо ново под слънцето, само не мога да разбера що всички нациоАНАли все са финансирани от РФ:
attachment.php
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Френските "националисти" и те се оказаха Руски. Май е ясно вече, кой има най-голяма полза да се разпадне ЕС. Тези "националистически" партии набират сила, точно покрай мигрантите и виждаме кой ги финансира.



http://news.bg/world/marin-lyo-pen-ruska-banka-zakonno-ni-dade-zaem.html
Отново пропаганда. Значи, за да са са истински френски националисти трябва да вземат заем от френска банка?
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Въпросът е защо френските банки не им дават кредит. Сигурно са соросоиди, които са против тези "националисти". Отделно според горната снимка, явно е тенденция.
 
От: Нашествието на нелегални имигранти в Европа

Значи американците може да наливат милиарди на либерални лайна, които разсипаха всички наши традиционни ценности, а руснаците не може да подпомагат националисти? Що тъй?
 

Горе