Инвестиционно злато

От: Инвестиционно злато

Преди няколко години като смятах излизаха изгодно на грам злато (не на грам сплав) - цената им на грам злато "продава" беше съпоставима с тази на монетите от чисто злато 1 oz, понякога по-изгодна. За цена "купува" не съм гледал, защото нямах намерение да ги продавам веднага, а след n години не се знае какви ще са маржовете. Златото си е злато - независимо дали е с примеси или не.
 
От: Инвестиционно злато

LR няма общо с WM, освен, че и при 2-те няма chargebacks и са ултра ниски комисионните. Но пък и WM е една от 2-те най-големи RU/CIS системи, първата си е Yandex.Кинти. Имат си представителства, имат си органи, имат си офиси, имат си всичко де-що къде ли не регистрации и ползватели (LR имаха агенти, exchangers, и някакъв си адрес, т'ва беше, и главно се използваше за шмекер-транзакци тип BTC година по-късно), така или иначе и без това е под защитата на RU правителство, така че спим спокойно. От 1998г. работят, регистрирани до юли 2015г. 29M акаунта, за 2014г. са преминати 160M транзакции като обем с обща стойност $17B, още статистики.

За разлика от eP българския, където нито може да се имат множество валути, камоли злато, нито има защита от chargebacks (след като се приемат плащания от карти директно без акаунт от търговци).

Всеки си преценява рисковете така или иначе. Който го е страх от мечки, не ходи в гората. Ако отиде, я срещне мечка, я не. Шансът е по-висок хвърлен фас или бутилка от предходни „туристи“ да се открие.
 
От: Инвестиционно злато

Преди няколко години като смятах излизаха изгодно на грам злато (не на грам сплав) - цената им на грам злато "продава" беше съпоставима с тази на монетите от чисто злато 1 oz, понякога по-изгодна. За цена "купува" не съм гледал, защото нямах намерение да ги продавам веднага, а след n години не се знае какви ще са маржовете. Златото си е злато - независимо дали е с примеси или не.

Грам злато в монети или в кюлчета? За второто си има риск от попадане на волфрам в зависимост от размера на кюлчето. А ако си говорим за онлайн дилърите там имаш проблем, че ти имат данните, някак си не е оферта да се знае, че си купил еди си какво в злато.
 
От: Инвестиционно злато

Да кажем, че ползваш накой римлянин за посредник (независимо дали става въпрос за WebMoney или за купуване на злато онлайн с физическа доставка). После римлянинът да не се окаже, че нищо не ти дължи и златцето си е негово?
 
От: Инвестиционно злато

При happyslacker и ¦•••SHERIFA•••¦ си е сериозен спорът, но да вмъкна и моя хинт.

Ваденето на валута от WM в други страни си е зор.

Споделям опита си с WebMoney -> Bulgaria.

1. Лимитите. Величината зависи от атестатите. Представител в България няма. С други думи, се изпраща нотариално заверен подпис някъде си. За повечето хора, незапознати с руския пазар, това е затруднение.
2. Валутните курсове. В момента курсът е около 65 рубли за долар. Но през WebMoney е 71. Това е гадно.
3. Можеш да вържеш бг-карта към сметката си в WM. Но извеждането на парите е проблем. Оказва се, че така може да се изкарват суми от около $200, които са натоварени с комисион 0,8% + $8 минимум (за формален атестат).
4. За да се изкарат, трябва да се обменят рублите от WMR-портмонето към доларите в WMZ-портмонето. Маржът кърти (в момента, 64-71)
5. След седмица по банковата сметка (през Кипър) идва сума, която е почти на четвърт по-малка от очакваната.
 
От: Инвестиционно злато

Добре като цяло разбрах каквото ми трябва само ако може някой да разясни следното нещо:

Тук: http://www.tavex.bg/index.php?main=16&productID=1109
Дават че теглото е 1 oz имат в предвид че е 1 troy oz ли?

Защото като питам гугъл има разлика между troy oz и oz

https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=1+oz+in+grams => 1oz в грамове е 28.3495
https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=1+troy+oz+to+grams => 1 troy oz в грамове е 31.1034768
https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=1+troy+oz+in+oz => една troy oz в oz e 1.09714286

Да приемам ли че когато се говори за злато и е означено с oz се има в предвид че е troy oz?
 
От: Инвестиционно злато

Мярката за злато е трой унция, както мярката за петрола е барел. Приемаш, че е 31.1034768 грама.
 
От: Инвестиционно злато

Добре като цяло разбрах каквото ми трябва само ако може някой да разясни следното нещо:

Тук: http://www.tavex.bg/index.php?main=16&productID=1109
Дават че теглото е 1 oz имат в предвид че е 1 troy oz ли?

Защото като питам гугъл има разлика между troy oz и oz

https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=1+oz+in+grams => 1oz в грамове е 28.3495
https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=1+troy+oz+to+grams => 1 troy oz в грамове е 31.1034768
https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=1+troy+oz+in+oz => една troy oz в oz e 1.09714286

Да приемам ли че когато се говори за злато и е означено с oz се има в предвид че е troy oz?

Като говорим за злато говорим за трой униция и е закръглена на 31.10 грама или 480 зърна - не случайно му се вика Трой за да се диференцийра от обикновената единица за маса униция.
 
От: Инвестиционно злато

Като говорим за злато говорим за трой униция и е закръглена на 31.10 грама или 480 зърна - не случайно му се вика Трой за да се диференцийра от обикновената единица за маса униция.
Нямам нищо против, но на линка от тавекс пише само унция не пише трой унция. За това ми е объркано.

Тегло Номинал Диаметър
мм

Тегло на монетата гр.
Проба

Тегло на златото гр.
Тегло на златото
в унции (oz)
 
От: Инвестиционно злато

Като цяло се занимавам с форекс и моето лично мнение е, че златото ще расте поне 1250-1300 до края на годината. А защо не си отворите сметка при някой брокер, няма ли да е много по лесно ...
 
От: Инвестиционно злато

Нямам нищо против, но на линка от тавекс пише само унция не пише трой унция. За това ми е объркано.

Като цяло, когато говорим за злато и униция се разбира, трой униция.
В линка на тавекс може да видиш Тегло на Монетата гр. и ще видиш - 31.105 гр. което е равно на трой унцията, за която говорим.
 
От: Инвестиционно злато

Като цяло се занимавам с форекс и моето лично мнение е, че златото ще расте поне 1250-1300 до края на годината. А защо не си отворите сметка при някой брокер, няма ли да е много по лесно ...

Е значи си колега - макар че форекс няма нищо общо със златото. Да не би да говориш за трейдинг?

Причината да не се купуваме фючърсно злато, а и на дали всеки купува тука, това което говориш е за CFD или другият вариант е да взимаш златен ЕТФ или каквото и да е от случая с посредник - е че имаш риск от 3-тата страна.
Когато имаш физическо злато нямаш такъв риск и за да притежаваш злато трябва да е физическо, а не в хартийки - при които ако стане фал с посредника или този, които ти обещава ти го върне в злато, то има специални клаузи, че може ти върне не злато, а кеш.
 
От: Инвестиционно злато

Като цяло се занимавам с форекс и моето лично мнение е, че златото ще расте поне 1250-1300 до края на годината. А защо не си отворите сметка при някой брокер, няма ли да е много по лесно ...

Една от основните причини да се вдига златото всяка година от края на Август до средата на Септември е периода на сватбите в Индия. Понеже като етнос са еднакви с един живеещ в БГ етнос, на сватба отиват по няколко кила бижута.
 
От: Инвестиционно злато

абе аз да попитам нещо, че тук сметам два дена ама нещо не ми излиза. ей го примерно мерак ми е за слитък на PAMP - 100гр. ОБАЧЕ!!! размерите са му 2.7 санта на 4.4 на 0.5 дебелина... та фащам аз елката и сметам 2.7 Х 4.4 Х 0.5 = 5.94 санта обем....ся знаем, че златото е 19.3 грама на сант обем и като го сметам излиза че тва кюлче треа да тежи 114.64 грама а теа ме пържат !!!!! как става тая работа, аз ли грешно сметам или тия си пържат по принцип...
 
От: Инвестиционно злато

абе аз да попитам нещо, че тук сметам два дена ама нещо не ми излиза. ей го примерно мерак ми е за слитък на PAMP - 100гр. ОБАЧЕ!!! размерите са му 2.7 санта на 4.4 на 0.5 дебелина... та фащам аз елката и сметам 2.7 Х 4.4 Х 0.5 = 5.94 санта обем....ся знаем, че златото е 19.3 грама на сант обем и като го сметам излиза че тва кюлче треа да тежи 114.64 грама а теа ме пържат !!!!! как става тая работа, аз ли грешно сметам или тия си пържат по принцип...

Я дай линк къде го гледаш това кюлче
 
От: Инвестиционно злато

Ако има овали т.е. не прави ъгли е нормално да не ти излязат сметките.

Едит - сега видях поста ти, гледай овалите ти го калкулираш на перфектен правоъгълник.
 
Последно редактирано:
От: Инвестиционно злато

Абе цялата тая работа със златото много интересна, ама какво ще кажете за съхраняването му? Мен това ми е сериозното притеснение за да не почна да трупам. Има ли вариант с трезор ама да е застраховано или примерно сертификат, че го притежавам в някоя рафинерия в Швейцария? Нямам желание да си го крия в шкафовете...
 
От: Инвестиционно злато

Абе цялата тая работа със златото много интересна, ама какво ще кажете за съхраняването му? Мен това ми е сериозното притеснение за да не почна да трупам. Има ли вариант с трезор ама да е застраховано или примерно сертификат, че го притежавам в някоя рафинерия в Швейцария? Нямам желание да си го крия в шкафовете...

Използвай креативността си, но правило №1 не се хвали и не бий тъпан, че притежаваш злато. Ако тръгне някой да те обира на дали ще дойде със детектори за злато и ще има много часове на ред обстойно да търси - при наличието на СОД.

Иначе трезорите са решение - сертификат не те устройва, за да притежаваш злато то ти трябва да го притежаваш физически не да имаш документ, които ти казва, че може го замениш евентуално в злато.
 

Горе