ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Колеги, прилагам на вашето внимание следния доказателствен материал...
http://webselo.com/опит-за-измама-чрез-игра-с-награди/

Какво бихме могли да сторим? Сещате ли се за някое приложение, с което да може да се засече локацията на този, който звъни? Ако пък се запише гласа му (гласа й - беше жена) - би ли спомогнало това за по-лесното откриване на тези хора от страна на властите?

Много лично приемам подобни неща - едната ми баба, милата, пострада от такива!

За приложение за откриване локацията на обаждащия се - много филми гледате, но отдавана във форума се коментира записването на разговорите! Много полезни апчета, за всяка операционна система /понякога и за всяка марка тел/ са различни приложения, за това не мога да ви дам линк. Още от едно време като имах Nokia N82 съм с такива приложения - много полезно, не само във въпросната ситуация, но и за бизнес разговори, да не говорим колко пъти с жената сме имали спор - ти това не си го казал или подобни - викам хайде чуй сега дали съм казал или не съм казал8).
Та ако беше записал разговора - не, че щеше да има доказателствена стойност в съда /тук не мога да съм сигурен/, но с него спокойно отиваш в икономическа! Сега пак можеш да идеш, което и ти препоръчвам горещо, но тогава щеше да има повече тежест жалбата ти.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

@fen -> бях го объркал в поста, но който е прочел цялата статия е видял истинския номер. Ако се окаже, че някой му е звънял заради мен, ще се извиня, разбира се!!! Та ако трябва и бонбони и цветя ще изпратя.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Дай линк към автокъщата и всички ще се извиним дружно
 
От: От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

да не говорим колко пъти с жената сме имали спор - ти това не си го казал или подобни - викам хайде чуй сега дали съм казал или не съм казал8).
:lol: А така, и аз прибягвам то тия средства.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Аз не знам коя е автокъщата. Никой не е писал / звъннал от тях досега. Вероятно не са имали грижи. Пък и номерът им беше упоменат само на едно място, отдавна е редактиран.

На мен ми е по-интересно дали операторите ще проведат информационна кампания, както заявиха. Ще се разбере до 2-3 седмици.
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

По принцип caller ID може да се фалшифицира. Така че номерът, който виждате на екрана на вашия телефон може и да е на съвсем друго лице, което няма нищо общо.

Помислете например как обажданията от Skype се виждат като направени от вашия номер. От Skype първо верифицират номера със SMS, обаче това го правят по свое желание. Принципно доставчикът на подобни услуги може и да не иска верифициране - няма технически проблем за това.
 
От: От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

По принцип caller ID може да се фалшифицира. Така че номерът, който виждате на екрана на вашия телефон може и да е на съвсем друго лице, което няма нищо общо.

Помислете например как обажданията от Skype се виждат като направени от вашия номер. От Skype първо верифицират номера със SMS, обаче това го правят по свое желание. Принципно доставчикът на подобни услуги може и да не иска верифициране - няма технически проблем за това.

Не е толкова лесно... разговора трябва да се редиректне през друг оператор..
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Преди няколко години, и на мен ми звъни някакъв, със силен провенциален акцент и ми обяснява "Чиститу, спичелихти тиливизор, пирална и прахусмукачка", викам "чидесно, къде да си взема наградата", защото пределно знаех че това си е измама, започна да ми обяснява същата схема, да ходя и да закупя валчери, обясних му че веднага тичам да купя и да се чуем след 20 минути.
Обаждам се на 112 и искам да говоря с полицията, на някакъв мъж отсреща му обяснявам ситуацията, като му казвам че ще му дам номера от който ми звънят.
Полицая от среща ми обяснява че това било измама.
На свой ред му обяснявам че не му се обаждам да му се похваля (на полицая), ами сигнализирам, на което онзи ми обясни, че нищо не можели да направят :shock:
Попитах го тогава за какво са полиция и съответо отсреща нещо започна да ми се дърви.
Затворих телефона и звъннах в глобул (от такъв номер ме търсеха измамниците), като от там пак ми обясниха че нищо не могат да направят. Нищо не ми оставаше, освен да се обадя на измамниците и хубаво да ги понапсувам и с това се приключи.
За мен държавата е съучастник в подобни схеми!
 
От: ОПИТ ЗА ИЗМАМА!!!

Да, съгласен съм. А ние какво ще направим по въпроса? Не е достатъчно само разгласяването.
 

Горе