Линкване между собственни сайтове?

vedi78

Member
Здравейте приятели,
Имам няколко сайта, разположени на различни C клас ип мрежи. Всеки сайт е на различен Гугъл профил, въпросът ми е може ли да Г да усети, че тези сайтове са на един собственик (всички сайтове се администрират от едно и също ип) и съсответно да не взима под внимание линкването между сайтовете ми?
Благодаря предварително
 
От: Линкване между собственни сайтове?

Добре де , нима си мислиш че няколко линка ще окажат влияние върху SEPR ?

Аз си линквам сайтовете, но това го правя заради потребителите , не заради SERP
Разчитам, че който го интересува информация за бебета , що го интересува и за детски дрехи :)
 
Последно редактирано:
От: Линкване между собственни сайтове?

Технически всички линкове се вземат под внимание. Гореспоменатата търсачка знае че всички сайтове се администрират от един и същи потребител. Не се безпокой за това - разкрит си. Няма вариант във който линковете "да не се взема под внимание". Линковете важат, НО все пак внимавай как линкваш.

Ти би имал проблем ако сайтовете са ти няколко хиляди и всичките вземат да манипулират SERP-a. Например ако имаш 25 хиляди домейна и всичките си ги впрегнал във масова манипулация както този младеж: http://inbound.org/post/view/confessions-of-a-google-spammer
 
От: Линкване между собственни сайтове?

Нормално е да линкнеш всеки твой проект, няма от какво да се притесняваш, единствено ако прекалиш с анкорите можеш да го отнесеш
 
От: Линкване между собственни сайтове?

По фундаментална грешка досега сигурно не съм чел. Да си ИГРАЕШ да слагаш различни сайтове на различни hostings с различни „C class“ мрежи, всеки сайт с различен G, а най-елементарното нещо – да се администрират СЪЩО от МНОЖЕСТВОТО G Admin accs, да го правиш от ЕДНО IP, навярно и отдавна link-нати cookies измежду профилите…



Link-нат си по подразбиране още от самото логване със същото IP + cookies + още един фактор (засягащ само Chrome, ако той се е използвал, тъй като само при него не може да се деактивира) в множеството домейни със същия admin acc. Спомни си коя дата е това и вече ще се досетиш откога е. Това, че СЕГА или утре няма влияние не значи, че след няколко месеца/години/десетилетие ще си е така.
 
От: Линкване между собственни сайтове?

Благодаря за отговорите!
От писаното по-горе става ясно, че съм тотално "разкрит" от Г (не че имах кой знае колко съмнения че не съм де) оттук нататък имате ли идеи как да линквам собственни сайтове, така, че линковете да изглеждат натурални?
 
От: Линкване между собственни сайтове?

Ами линкваш си ги, нали са си твои.
 
От: Линкване между собственни сайтове?

всеки линк важи, вече зависи колко са силни самите домейни. ако са си твои - адвай ги в един GWT акаунт и си ги линквай, никъв проблем. Само не ги линквай от футър или сайдбар. Нещо контекстуално от хоума е добре.
 
От: Линкване между собственни сайтове?

А какво мислите за варианта със сателитките?
Например ако създам няколко на Wordpress, има ли начин Г пак да усети че са мои?
 
От: Линкване между собственни сайтове?

А какво мислите за варианта със сателитките?
Например ако създам няколко на Wordpress, има ли начин Г пак да усети че са мои?

eстествено, че има, ако не го направиш като хората. даже може и пеналти да получиш. Плюс това, за сателитки, трябва да купуваш стари домейни с неоспамен и добър линк профил, за предпочитане в нишата, което си е едно висше да го научиш...така че, преди да правиш нещо такова, се подплати солидно със знания и първо тествай на сайт, който не ти е главния.
 
От: Линкване между собственни сайтове?

А какво мислите за варианта със сателитките?
Например ако създам няколко на Wordpress, има ли начин Г пак да усети че са мои?

private blog network се води ако не се лъжа, потърси в Г.
 
От: Линкване между собственни сайтове?

аз си ги линквам и не ми пречи какво си мисли гугъл по въпроса
 
От: Линкване между собственни сайтове?

И аз си линквам сайтовте, които са на сродна тематика. Гледам обаче да линквам от статия към статия, която е свързана с нея и в която има информация за анкора с който линквам. Не мисля, че има проблем.
 

Горе