Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

ishop-bg

New Member
Здравейте,
Днес сутринта случайно попаднах на този сайт и идеята, както и хората които влизат в него, ми харесаха много. В тази тема искам да ви помоля за няколко съвета. Задавам си въпросът, който си задава всеки, който има нов сайт – какво не е наред, какво трябва да се подобри и какво мислят хората за него.
Имам такава тема в моя сайт, но все още хората, които го посещават, не са свикнали да пишат във форума, а и тук хората са видели достатъчно сайтове и разбират малко повече. Основният ми проблем е:

  • Няма достатъчно посещения – предложения
  • Купувачите не са много – предложения
  • Дори и в дните, когато има посетители - 50 уникални - пак няма поръчки в повече
Сайтът е ishop- bg .com
(интересно защо не ми дава да сложа поща)
Благодаря ви предварително тел: 0888830301
Поздрави: Йордан Василев
Ай Шоп ЕооД
 
Последно редактирано:
От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

Трябва ти SEO,
линкове, линкове ...
може да си пуснеш и малка кампания в adwords да пробваш.
 
От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

Във договора пише че има seo. Какво искаш да кажеш под "линкове линкове":)
 
Последно редактирано:
От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

хаха повярвай ми няма никакво сео, ако под сео не се разбира индексиране от гугъл (mad) (mad) (mad). Линковете са сайтове сочещи към тебе, предлагам ти да започнеш с този списък с директории www.dobavi.hit.bg :) Ще подобри сео-то или по точно ще започне да изгражда сео на сайта..
П.П. нядавам се че знаеш че сайта ти използва готов темплейт http://www.joomlart.com/templates_club/club_portfolio/ja_larix.html и че е създаден с готова система за сайтове... не знам колко пари са ти взели, но такъв сайт се прави за не повече от 2-3 часа... (въвеждането на съдържанието отнема толкова време, не че по сайта има нещо да се прави)
П.П.2. Винаги може да се оплачеш в www.antireklama-bg.com
 
Последно редактирано:
От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

Мен по принцип не ме засяга колко време е правен сайта аз му казах какво искам той ми каза колко пари, приемливо беше и се съгласих и съм доволен г/д от това което е станало.
Частта с довави. хит бг не можах да я разбера ? Kak да се регистрирам там :? Или нещо друго искаше да ми кажеш?
Бихте ли ми обеснили на кратко Сео-то какво преставлява и как да го направа за сайта ми и към кой да се обърна? Колко г/д ще струва това и тн.
 
хъм ами

опеинж сео оптимизация на съдържанито и структурата на сайта (при теб е донякаде направено заради ползването на джумла ( но има на къде да се подобри)

оф пеиж сео - линк билниг изграждане на микс от линкове които сочат към твоят сайт

колко струва много зависи кои наемаш и за какво (някои винаги може да се научи на сайта ти за малко пари)
 
От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

Здравей Йордан,
ето малко отгонори на трите ти проблема:


  • Няма достатъчно посещения – предложения
-Областта е строго конкретизирана. С подобна тематика могат да се заинтересуват 2000-5000 човека в България (това ти е таргета)
-Сайта е доста... "дай да сложим от всичко"... НЕ! опциите тук са:
*Магазин
*Магазин и ревюта на продукти (включва се задължително мултимедия - клипчета тнн)
*Изграден форум, събирателна точка на таргет групата - после малко по малко магазин
HINTS: AdWords, Безплатна информация, организиране на състезания...


  • Купувачите не са много – предложения
-Купувачи се "създават", трябва ти разчупен бизнес модел, креативност и цялостна визия
-Хич не си и помисляй да наемаш "бизнес специалисти" с университетско образУвание... (промит мозък, заучени положения, липса на креативност, нелоялност)
HINTS: Отстъпка при повторна покупка, покупка на изплащане, безплатен сервиз, обучения за работа с техниката....

  • Дори и в дните, когато има посетители - 50 уникални - пак няма поръчки в повече
-Важни са клиентите, които купуват... можеш да имаш супер успешен магазин и с 5-6 поръчки седмично и с 20 посетителя дневно, но такива посетители, които купуват...
...

ПС: Свържи се с мен на Skype: dark6devil ако искаш да пообсъдим нещата, ще се радвам да ти помогна!

takamato
 
От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

Мерси много на всички. Самоче не знам ако мисла да отделям по 400-500 лв на месец за реклама къде ще е наи- подходящо И ако права някакви такива томболи и игри дали ще си заслужава. Колко лв според вас е нормално да се отделят за онлине реклама ? Като няма магазин:)
 
Google Adwords и не се скъпи на кликовете този бюджет ти е повече от достстъчен ако кампанията е настроена правеилно ще ти докара много таргетирани посетители които търст да купят (не си купуваи реклама на импресии няма да я избиеш)

пп и не даваи един центг на клик бори се за позиции когато има конкуренция
 
От: От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

Мерси много на всички. Самоче не знам ако мисла да отделям по 400-500 лв на месец за реклама къде ще е наи- подходящо И ако права някакви такива томболи и игри дали ще си заслужава. Колко лв според вас е нормално да се отделят за онлине реклама ? Като няма магазин:)

Аз не съм бил търговец до сега, но си мисля, че за да има ТОМБОЛА трябва да има клиенти :) Иначе обратния вариант - томбола, която да привлече клиентите, не ми звучи успешен.

Защото според мен томболата е бонус за това, че някой е купил нещо и той очаква да получи нещо безплатно. Ако направиш томболата, за да привлечеш клиенти той ще дойде, ще си вземе безплатното и ще си замине. Друго ще е ако самия магазин/сайт го привлича с нещо от нещата за които е създаден.

Това е моето скромно мнение, което вероятно е и сравнително грешно, но се чувствах длъжен да споделя гледна точка и аспект...

А за рекламата - не бързай да отделяш пари, по-добре прочети някои и други от основните теми във форума - не всичко се прави с пари :) Като прочетеш все ще ти хрумнат още креативни идеи :roll:
 
От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

Донякаде е така.....но с тези томболи ще има по голям интерес към сайта.
Напоследък ми направи впечатление че има нарастване на регистрираните потребители, но няма хора който имат желание да пишат в форума, коментари за продукти, за статиите и да задават въпроси към мен.:wink:
 
От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

За томбола най - вероятно щеше да свърши работа, ако се бориш само за брой посетители примерно, ако имаш сайт за запознанства и искаш много бързо да натрупаш регистрирани посетители, слагаш една игра със няколко награди от рода на "супер ултра хипер модерен телефон" и "най - големия лап топ който видиш в магазина за техника" и 2-3 седмици по - късно когато томболата се тегли ще си напред с посетителите и най - вероятно ще си почнал да продаваш рекламки с цена на импресия. В твоя случай обаче ти трябва нещо, което ще накара хората да дойдат, да видят че даже и да си купят, тоест трябва с нещо да си по - добър от конкуренцията. Това за линк билдинга е доста добра стратегия като за начало, в същото време не е зле да си направиш едно списъче с възможната конкуренция и да разгледаш техните предимства кои са и евентуално недостатъци. Идеята е да направиш техните недостатъци в твои предимства, ако примерно те имат цена за шипинга ти я махни въпреки че ти оскъпява крайната цена. Честно казано има доста варианти. С повечко труд и усилие всичко може да се случи! Успех...
 
От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

С подобен сайт моторни лодки не можеш да продадеш... първото нещо, което те съветвам, е да инвестираш в сериозна фирма, която да ти направи респектиращ дизайн. Със сегашния се котираш единствено на пазара за тетрадки и химикалки online. Купувачи на моторни лодки с томболи няма да привлечеш, не и ако не раздаваш яхти...
Успехи!
 
От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

Лошото е че съм вложил доста пари и труд в този сайт и ако трябва да права на ново сайт за 3000-4000лв .......... ще ми излезе злате...... лошото е че влагането на голям капитал в създаването на стабилна фирма е доста трудно, при условие че не съм наследил 300-400 000 :) Прав си че трябва да се направи нещо по сериозно за да се взимат поръчки от сайт. Ама се пак ако мислите че е толкова зле сайта ще трябва да вложа усилия и капитал за нов. Дайте някакво предложение. Сайта ми е излезнал 1400-500 някаде
 
сайта е достъчно добър за да продава невиждам проблеми с дизаина иначе има трески за дялане ама всичко с вртемето си

казахти инвестираи в адурдс, онпеидж сеото трбва да се до оправи трябват ти и линкове (може да си сложиш подпис със сайта) а с такамато можеш да работиш по конверсията
 
От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

Можеш да избереш т.нар локомотив - нещото, което ще привлича хората точно в твоя магазин... и покрай себе си ще дърпа и останалите ти продукти. Пример - избираш моторните лодки - пускаш ги на супер промоционална цена, с много ниска надценка, в същото време пускаш GPS приемниците и другите чаркалаци с по-голяма. Ще правиш пари именно от тях. Не превръщай магазина си в 1001 стоки - убеди клиентите си, че ти си търговеца на моторни лодки, а не просто търговец. Махни тези металотърсачи. Обикновено хората, които купуват нещо по-скъпо като кола, апартамент или яхта, искат да пробват, пипнат, усетят... това online можеш да постигнеш единствено с много снимки, видео, огромна информация и тн. Промени цветовата гама на сайта си, избери някакви по-топли цветове, свързани с морската тематика на сайта ти. Ако аз се занимах с подобен магазин, бих го превърнал в портал за моторни лодки, с абсолютно всякаква информация свързана с тях... и междувременно бих ги и продавал. И накрая - най-важното, всъщност нещото, което първо се прави при подобни бизнес начинания - проучването. Мислиш ли, че българския пазар има нужния потенциал? Аз бих се ориентирал към поне още един... по-голям.
Ето, това са някои идеи, над които можеш да поработиш :) Чак след това тръгни да си даваш парите за реклами, сео и тн. Успех!
 
От: Дайте едно рамо в развитието на сайта. Теми, идей, предложения недостатъци

Сайта е на средно ниво. Правен е с джумла и е използван компонент Virtue Mart за електронен магазин. Лично мнението ми е, че дори и да вържеш на някой на приказките колко зле ти е сайта и как той ще ти оправи дизайна и SEOто и да се набуташ още за дизайн няма да започнеш да продаваш толкова лесно. Аз имам един магазин bureto.com и продадох първото буре около месец след като го пуснах. Сега в добри дни продавам и по 3 бурета на ден. Рекламирам сайта единствено в adbulgaria.com. За електронният магазин е по важно да е разбираем и лесен за навигация и пазаруване от колкото, колко шарен е на външен вид. Ако решиш да рекламираш пиши ми на лично да ти предложа оферта за реклама през adbulgaria.com
 

Горе