Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

Дебитна виза електрон ли??????
Изписва ми че номера бил инвалид, или съм въвеждал кофти номер......може би наличноста е малко, или просто още не са активни...ще пробвам пак след седмица.....
 
От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

Трябва да имаш малко пари в картата. Трябва да пишеш адреса точно. Не би трябвало да се налага да чакаш повече от денонощие за да се обнови информацията за наличност в картата.
 
От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

При моята се получи. Въпроса е, че като ти я издадат има 2-3 дни, през които не можеш да теглиш от банкомати, в тези дни няма да можеш и да я регистрираш в пейпал :)
 
От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

м ити си намерил откъде да си изкараш виза..от наи тъпата банка в БГ.
иди в Райфаизен и си изкарай каквото искаш виза електрон..работи без откат.
 
От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

Visa Electron от Прокредит банк също работи безпроблемно.
 
Последно редактирано:
От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

от ЦКБ също става

м ити си намерил откъде да си изкараш виза..от наи тъпата банка в БГ.
@naskobg защо номинира Пиреос за най-тъпата банка в БГ..щото е гръцка ли
 
Последно редактирано:
От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

Пробва ли да попиташ служител на банката какъв е проблема? Възможно е нарочно да не можеш да плащаш в Интернет чрез системи различни от epay.bg (от съображения за сигурност).
От сайта на банката
Банка Пиреос издава международни дебитни карти Visa Electron/ Maestro, с които:

* Имате 24 часа достъп до средствата по Вашата сметка
* Заплащате лесно и удобно стоки и услуги в търговски обекти в страната и чужбина
* Плащате за комунални услуги в интернет (epay) и на банкомат (bpay)
* Получавате възможност за превод на работната заплата по картовата Ви сметка
* Ползвате изгоден овърдрафт, разрешен по Вашата сметка
* Осигурявате защита на Вашите средства с уникален ПИН-код

Ползването на картата за плащане чрез paypal противоречи на две точки от написаното:
1) Посочено е, че плащането в Интернет става чрез epay.bg и не е споменато, че може да става по друг начин.
2) Пише, че има защита с ПИН код (при плащане в Интернет няма защита с ПИН код, защото това не е предвидено в техническата реализация; при ползване на epay.bg се въвежда ПИН кода еднократно при регистрация в системата - затова ползването на epay.bg не противоречи на тази точка).

Разбира се е възможно това противоречие да се дължи на неформалното мислене на хората, които са писали текста („нормалните“ хора не мислят по начина, по който направих по-горните разсъждения! за тях двете противоречия не съществуват) и в същност проблемът да е друг (например възможността за плащане чрез Интернет да може да се активира само по желание на клиента).
 
Последно редактирано:
От: От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

не ..просто защото във фирмата в която работех преди 1 година беше вързана с тази банка и си получавахме заплатите с дебитни карти издадени от същата банка. Исках да си купя нещо от инет и се оказа че техните виза електрон не рабиотят с инет.
За да работи в инет трябвало виза класик минимум а се сещаш какви са таксите за подръжка и т.н. Просто тази банка се крепи на косъм срещу конкуренцията която има..

от ЦКБ също става

@naskobg защо номинира Пиреос за най-тъпата банка в БГ..щото е гръцка ли
 
От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

при мене в пейпал ми каза след като регнах картата, че требв да изчакам некъв код с месечната разпечатка...е такава никога не съм получавал и шо не ми го метнат на маила не разбирам...
 
От: От: От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

не ..просто защото във фирмата в която работех преди 1 година беше вързана с тази банка и си получавахме заплатите с дебитни карти издадени от същата банка. Исках да си купя нещо от инет и се оказа че техните виза електрон не рабиотят с инет.
За да работи в инет трябвало виза класик минимум а се сещаш какви са таксите за подръжка и т.н. Просто тази банка се крепи на косъм срещу конкуренцията която има..

Някакъв от имейл супорта ми писа че постъпвали запитвания при тях за четирицифрения Пейпалски код, значи според него ставало, ама въпреки че му писах конкретно за дебитна виза ел., знам ли дали е обърнал внимание.....
Иначе знам че Райф и Про вървят, просто на Пиреос исках......
 
От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

при мене в пейпал ми каза след като регнах картата, че требв да изчакам некъв код с месечната разпечатка...е такава никога не съм получавал и шо не ми го метнат на маила не разбирам...

От съображения за сигурност данни за банковата сметка не се пращат по електронна поща.

Няма нужда да чакаш цял месец - отиваш в банката и им искаш информация за парите, които PayPal са си дръпнали от картата ти. В информацията за транзакцията се намира кода, който трябва да въведеш.

Ако ползваш електронно банкиране може да си спестиш ходенето до банката.
 
От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

Здравейте ,
Аз имам виза електрон от пиреос банк исъм доволен. Няма проблеми когато пазарувам с паупал или в интернет.

А незнам дали като си въвеждал картата си в пайпал си имам 1.5евро който ти ги вземат от начало обаждаш се в кол центъра и ги питаш основанието за транзакцията трябва да е 4етри цифрен номер . Въвеждаш го в пайпал и си валидираш картата и те ти ги връщат обратно и не би трябвало да имаш никакъв проблем.
 
От: От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

А незнам дали като си въвеждал картата си в пайпал си имам 1.5евро който ти ги вземат от начало обаждаш се в кол центъра и ги питаш основанието за транзакцията трябва да е 4етри цифрен номер

Това е една малка дупчица в сигурността... По какъв начин удостоверяваш самоличността си когато се обаждаш в "кол центъра" (англ. call center, бълг. център за телефонно обслужване на клиенти)? Какви други банкови операции могат да се правят по телефона? Извършването на услуги през телефона активира ли се по някакъв начин предварително (само който е съгласен с дупките в сигурността да си го ползва) или всеки клиент на банката може да се възползва от тези услуги без предварително активиране? Ако някой измамник реши да си направи сметка в PayPal от твое име и реши да ти ползва телефона за малко ще има ли проблеми да го направи?
 
От: Дебитна Виза Електрон от Пиреос????

ехех Не си много прав защото за да ти дадат информация от кол центъра трябва да знаеш какво искаш и да си кажеш номера на сметката , трите имена а също мисля че повечето клиенти си имат специален клиенски номер който само те си го знаят.
 

Горе