moneybookers въпрос

mal4o

New Member
Здравейте,

Имам акаунт в монеубокерс и определена сума в нея. За да си аддна дебитната карта виза електрон от ПИБ ми искаха да ми вземат сума от 1,99 до 2,99 евро. Аз се съгласих и те го направиха. Въпроса ми е как става това без да съм дал пин код и т.н Не означава ли това, че могат да ми теглят пари когато си искат :( :oops: Благодаря предварително :D
 
мдам на някои сайтове не трябва като годедди мънибукърс акаунт нямам затова незнам каке при тях хавата .... По принцип да могат да си теглят ама за това са големи сайтове и си спазват стрикни политики за работа с клиенти няма да те ограбят....
 
От: moneybookers въпрос

Хъм..... дано не ме ограбят :Д Не че има някви милиони да взимат, но факта че могат да ми влизат в картат и да си правят каквото искат леко ме притеснява..... Ако някой друг е запознат нека да пише. Моля ви убезспокоен съм... :oops::(
 
От: moneybookers въпрос

Ха
MoneyBookers са лицензиана фирма.За да си изтеглят всичко минава през хиляди логове и се записва от банки и така нататък.И те си имат договори сключени.
 
От: moneybookers въпрос

Няма от какво да се притесняваш. Нали и пейпал правят същото - взимат ти 1,50 евро за да се уверят, че картата е активна. След като си въведеш кода, взетите пари автоматично отиват в акаунта ти. Същото е и тука, само дето вместо код, за верифициране на картата се използва сумата, която са ти взели.
 
От: moneybookers въпрос

Ясно. А как точно става цялото това взимане на тези 1.5 евро без да ми искат пин и т.н Това не схващам.... Когато плащам и т.н ми искат пин ала бала тука само питат дали съм сагласен и взимат :lol: Затова ми стана инт дали е възможно без да питат да си вземат :oops::shock::( Разчитам на това че са коректна фирма и не вярвам да направят нещо такова, но ми е инт как става и дали само те могат или и някой "лош" човек :twisted:
 
От: moneybookers въпрос

ОК, да предположим, че си купуваш мини суперкомпютър Нвидия Тесла . На страницата за плащане ти искат следните детайли: Име, адрес ан купувача и т.н., а за детайлите на кредитната/дебитната карта има 4 неща, които по международин стандарт са приети за достатъчни, а именно:
- 12-цифрения номер на картата
- името на картоносителя
- датата на валидност
- краткия 3-цифрен номер на гърба на картата

На базата на въведени тези 4 неща, от компанията могат да ти вземат точно толкова пари, колкото е необходимо. Не могат да си позволят лукса за повече, защото имиджът е прекалено важен за такива големи компании и ако се разчуе(което става бързо), че компаниятя се ебава с хората, направо я пиши out of the business. Пак повтарям, няма от какво да се притесняваш, освен ако имаш някой вирус/троянец на компа си.
Разплащането винаги ТРЯБВА да минава през криптирана връзка (с мозила/опера трябва от дясната страна на полето за урл адреса да се появи някакъв символ и като си сложиш мишката на него да изпише нещо от рода на 128/256 bit encryption)!
 
От: moneybookers въпрос

И аз гарантирам, че няма да те ограбят коректни са от няколко месеца работя с тях и не съм имал проблеми:)
 

Горе