Директни продажби на реклама

coolice

Owner
 
От: Директни продажби на реклама

Как ви се струва цена от 30-50лв на година за да сложите текстов линк в 1 страница от сайта си, като линка е поместен в контекста на съдържанието. Ако някой има интерес да ми изпрати сайта си на ЛС, без значение английско или БГ съдържание, макар че английското е за предпочитане. Одобряват се около 15-20% от сайтовете.

п.с. Не открих по-подходяща тема за поста. Ако има ще го преместя.
 
От: Директни продажби на реклама

Какво значи одобряват 15-20% от сайтовете ? Кой одобрява ? По какъв критерии ? Ако сайта на леля ми е за дървени фурнировани вратички какво да прави ?
 
От: Директни продажби на реклама

одобряват се от едни хора, които измислят и контекстното съдържание, което се вмъква около линка (1 изречение). Това че сайта е за дървени вратички не пречи на него да се сложи линк за "Home Insurance". Не е толкова важно съдържанието колкото други фактори като PR и т.н.
 
От: Директни продажби на реклама

така и така си тръгнал, направо кажи кое е това "и т.н."

за пейджранка е ясно, че кат линка ти е от 8-мица и за акота да е е яко
 
От: Директни продажби на реклама

PR-а може и да е 1. Не се приемат блогове и безплатни поддомейни (например mysite.hit.bg и подобни). Няма да се впускам в подробности, тъй като не това ми беше първоначалния замисъл. Ако някой се интересува, може да ми изпрати сайта (сайтовете) си на лично и след това, ако иска, да коментира тук.
 
От: Директни продажби на реклама

Сайт с по-малко уникални посещения (средно около 500) може ли да се бори за такава реклама или се търсят само големите?
 
От: Директни продажби на реклама

Зависи каква е таргетираната аудитория. 500 уникални в една тематика могат да бъдат по-ценни от 5000 в друга.
 
От: Директни продажби на реклама

Наскоро имахме късмет и успяхме да подпишем с две фирми за реклама в сайта. Сайтът ни не е с много посещения, даже бих казал, че са малко, но е новинарски (спортен) и от всяко посещение има и доста импресии. Може да се каже, че аудиторията ни е таргетирана.

ПС Така че директната продажба на реклами не е невъзможна, но е доста трудна в момента. (то кое ли не е :) ).
 
От: От: Директни продажби на реклама

Наскоро имахме късмет и успяхме да подпишем с две фирми за реклама в сайта. Сайтът ни не е с много посещения, даже бих казал, че са малко, но е новинарски (спортен) и от всяко посещение има и доста импресии. Може да се каже, че аудиторията ни е таргетирана.
 
От: Директни продажби на реклама

Това определено е най спамерската тема :D:D:D:D
 

Горе