Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Коя банка ползвате за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)


  • Общо гласове
    189
От: Re: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Прокредит Банк България АД мисля, че е. ЦКБ ми предложиха и много години условия и за това съм с тях. Дори съм се огледал и в другите им продукти. ;)

Да, можеш. То не картата е на тази валута, самата сметка към нея. Така де, картата, ако говорим направо. Можеш. Аз имам на Райфайзен Банк (която вече не ми е нужна), която е доларова. На ЦКБ също ми е доларова. единствения филм е, когато искам да вкарал друга валута (най-често левове) в доларовата си сметка. Има едно превалутиране по техните курсове, което не е в полза на потребителя, но все пак не говорим и за много големи суми. Всичко друго си е ОК. ;)

Какво точно е интересува. Имаме доста опитни хора с банките и определено техните мнения са много полезни, ще ги познаеш по постовете им (по-конкретно тяхното съдържание). ;)

Ами аз съм съвсем нов в интернет пазаруване/разплащане, това ще ми е първата карта. Но понеже смятам да я използвам за най-различни неща и вероятно ще работя и с трите валути, не съм сигурен коя да избера. Ще ползвам Пейпал за пазаруване от Ибей и подобни, ще плащам за фейсбук реклами, ще си направя профил в Адсенс към един сайт, който разработвам (и на картата трябва да получавам приходите от рекламите) и съответно ще тегля всичко в левове. Също ще ми превеждат едни други пари по тая карта в левове, които да си тегля от банкомат.
Може би ако почна да печеля от Адсенс, ще е хубаво да си направя две карти в различни валути, но за сега си мисля една в левове?

Сега разгледах Прокредит банк-аз ли бъркам или нямат такси за теглене и плащане с картата, нямат и месечна такса!?
procreditbank (ТОЧКА) bg/uploads/BGdocs/tariff_individuals.pdf - на страница 14 са им условията.

И също добра идея ли е да си държа всички пари в тази карта и да си тегля само малки суми, когато ми трябват?
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Много добре си го написал. ;)

Аз ако бях на твое място бих направил 2 карти - една за нормалните лева, а другата за бизнес плащанията от чужбина. А и ще имаш по-голям контрол върху потоците пари от различните дейности. ;) В момента за това и аз съм в панически страх докато си избирам втора карта. Защото само с една не си е работа. :)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

А между другото на мен ми е много важен въпроса дали е сигурен варианта да си съдържам всички пари в картата и да си тегля като ми трябват. Нали има някакви измамни схеми с банкоматите? Имам един приятел, на който му изтеглиха парите така. Но това беше отдавна и може би сега са с по-сигурна технология?
 
Няма сигурно и несигурно, ако забележиш нещо такова - казваш на клона си. Те ще вземат мерки. Или ще я блокират временно или ще ти рестартират пина, или ще ти я заменят. Но това няма как да го избегнеш. Все пак си се пази сам. За това - разделянето на финансите не е лоша идея.

Сега уж е в пъти по-сигурно всичко, но не разчитай на случайни неща. ;) Не тегли от съмнителни места, и не си давай на никой картата, това е. :) Предполага се, че всичко е в пъти по-добре направено и защитите са изцяло за потребителя. Ако това те притеснява, недей да го мислиш много. То си е Бжа работа това. ;)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Поствам като цитат нещо интересно, намерено в интернет:


Да спечелим с дебитна карта, защо не

Автор: Иван Стойков фин. анализатор п. на 27.6.2013 г.
Може би ще прозвучи необичайно и вероятно трудно ще предизвика сериозно внимание подобна идея, но наистина възможността заслужава поне да бъде проверена. Обичайно свързваме дебитната карта като банков продукт, с който можем да изтеглим пари в брой, а вече все по-често и да заплащаме стоки и услуги. Обичайно също така свързваме дебитната карта основно с разходи, свързани с нейната употреба. Това не е съвсем без основание, защото такива наистина има. Встрани, обаче остават някои характеристики на тези продукти, които поради незнание често остават неизползвани.

Една такава особеност е, че освен да се правят разходи при употребата на дебитната карта, може и да се спечели. Разбира се тук доходът е условно понятие, защото това не е продукт, чието основно предназначение е такова.

Дебитната карта носи лихва
Да, дебитната карта носи лихва, независимо че като цяло тя е символична. Според проучване на www.MoitePari.bg и Пощенска банка голяма част от притежателите на дебитни карти знаят, че сметките, върху които са им издадени картите се олихвяват. Същевременно, обаче не са в състояние да посочат с какъв лихвен процент. Нагласата за нисък доход съвсем закономерно предполага подобен отговор. Лихва в границите от 0.20% до 1% наистина не са повод за високи очаквания. Тук е мястото да разширим темата за възможностите за доход с дебитна карта. Ниските лихви са неатрактивни, когато става въпрос за обикновена разплащателна сметка, по която например си получаваме заплатата. От такава сметка не можем да очакваме доход в неговия истински смисъл и за това дебитната карта остава продукт подходящ единствено за теглене на суми в брой и за разплащания.

Съществуват, обаче и други банкови продукти, които са значително по-доходоносни и върху които също могат да бъдат издадени дебитни карти. Такива са например спестовните сметки и е малко известен факт е, че някои банки предлагат издаване на дебитна карта при откриването на такава сметка. По този начин практически се получава изключително гъвкав продукт, който съчетава едновременно в себе си няколко ценни характеристики: висока лихва (3%-4%), спестовен продукт по който може да се внасят и теглят пари при запазване на високата лихва, непрекъснато разполагане със средствата от сметката, без да се налага да се посещава банката за нужната сума. По своята същност възможностите за използване на спестовната сметка се доближават до начина на използване на разплащателна сметка. Издаването на дебитна карта улеснява много този процес и най-важното – използват се всички предимства при осигурена висока лихва.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Visa debit card в СИ Банк е с много добри условия във всяко едно отношение!
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Може би, щом казваш. Но НЕ и в отношение на това, за което става въпрос в тази тема, а именно – прочети заглавието ОТНОВО, което си го ignore-нал. Но предвид изписаните 6 поста за 10-тина минутки, не е нещо необичайно, ясно е какво се търси (LQ over HQ).

Скивай този пост и ще видиш, че % ѝ е най-висок, а именно: ЦЕЛИ 2%. Т.е. сумата, която ще дърпаш, делиш на 50 и получаваш тази, която банката ще вземе заради тази „услуга“.
 
И аз не знам Си Банк да са от предпочитаните банки, ставайки въпроси за PayPal. :) Не говоря за такси и други подобни, там не знам. Но знам, че не използват много-много карти от там. :)

Склонен съм да повярвам на анкетата и реално това е истината, допитвайки се до моя опит също.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Тази анкета на 5г. вече, малко не е много релевантна предвид, че през 2-3 месеца (последно време и седмици) променят банковите такси, не ми се мисли за 5г. колко промени ще е имало :). Пък и бая хора са сменили банки, карти и прочие, логично е да гласуват по друг начин. Други пък ползвали 2-3г. дадена банка, отказали са се, минали на друга, ама пък пак няма как да си „сменят вота“ (май).
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

От моя опит и проучвания по-добри условия от тези на ПИБ не намерих.

Малка подробност: ако не искате банката, в която получавате пари от PayPal да ви таксува за превалутиране, сметката ви в нея трябва да е в същата валута, в която ще изпращате парите от PayPal. Например, аз имам така 2 сметки, една за евро и една за долари. Причината е, че получавам в PayPal суми и в двете валути, а да конвертирам към едната в PayPal би било още по-солено, отколкото да превалутирам в банката.

По-малка подробност: обичайният лимит на изпратените суми в PayPal към сметката ви е 500 единици от съответната валута. Таксата обаче за евро е по-ниска: 2,50 евро за 500 евра и 2,00 долара за 500 долара. ;)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

От моя опит и проучвания по-добри условия от тези на ПИБ не намерих.

Малка подробност: ако не искате банката, в която получавате пари от PayPal да ви таксува за превалутиране, сметката ви в нея трябва да е в същата валута, в която ще изпращате парите от PayPal. Например, аз имам така 2 сметки, една за евро и една за долари. Причината е, че получавам в PayPal суми и в двете валути, а да конвертирам към едната в PayPal би било още по-солено, отколкото да превалутирам в банката.

По-малка подробност: обичайният лимит на изпратените суми в PayPal към сметката ви е 500 единици от съответната валута. Таксата обаче за евро е по-ниска: 2,50 евро за 500 евра и 2,00 долара за 500 долара. ;)

ProCredit не взимат комисионна, така че ПИБ са малко назад с техния 1% комисионна ;)
За съжаление Прокредит нямат карти с USD. Единствения вариант е Евро или Левове.

В момента ПИБ взима почти колкото офшорните банки :D
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Първа инвестиционна ми е фаворит !
 
Re: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Първа инвестиционна ми е фаворит !
Аз наскоро се разведох с Райфайзен, та това ми седи като №1 за сега. Ще видя само в кой клон да си взема карта. Още една виза сигурно, класик.
 
От: Re: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Да споделя и аз нещо по темата. Открих си разплащателна сметка в УниКредит Булбанк в евро за да я ползвам за преводи от PayPal. Преди да открия сметката рових се в много форуми за мнения, изчетох всичката информация по сайтовете на банките за техните продукти. Сметката имаше най-добри условия(поне по първоначалното описание) и най-вече ме заинтригува това че имат много банкомати както и това че при теглене на пари от банкомат на банката в чужбина не взима комисиони. Но след няколко превода от родителите ми които са в чужбина установих,че ми спират 1% от преведената сума(т.е ако преведете от PayPal 500 единици, за транзакцията ви се спират 2единици=498-от които банката спира 1%=4,98единици). Като ми направи впечатление това звъннах на телефона им за денонощна поддръжка,оттам ми казаха да ида до банката издател на сметката,защото те не можели нищо да направят. На другия ден в банката пъм ми казаха че и те нищо не могат да направят и тези пари вероятно ги спирали PayPal :) След няколко дни лутане и обаждания пуснах жалба в банката издател на сметката. След няколко дни ми се обадиха и казаха че наистина имало някаква такава такса от 1% която била описана в сайта на банката и парите няма как да бъдат върнати. Аз съм сигурна,че преди да открия сметката(както и в договора който подписах)никъде не е упоменато за въпросния 1%.
След този случай реших да закрия сметката(срещу 12лв :) ) и да не ползвам повече услугите на тази банка и открих друга в ПроКредит Банк.Там засега няма никакви удръжки. Каквото наредя-това получавам.
Пиша това за да предпазя други хора да се опарят, както и за такива които имат сметки в УниКредит Булбанк и все още не са забелязали че ги крадат "легално".
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

„Преди да открия сметката рових се в много форуми за мнения, изчетох всичката информация по сайтовете на банките за техните продукти.“ – това едва ли ще е вярно, тъй като щеше да бъде изчетена изцяло И ТАЗИ тема. Т.е. щеше да бъде видян и този мой пост, където съм написал:

fdhqTep0

N'joy
cg79DAG.gif
.
И щеше да се види за този 1%.

Другото, което също НЕ е вярно за банката и техният продукт, е че там СЪЩО не е било изчетено за таксите им подробно. Отваряйки тарифата им, отивайки на разделът с карти и кликайки върху коя да е карта за „приложение“ излиза и съответната нейна тарифа. Там ясно и красноречиво е отбелязано:

Възстановяване/получаване на средства по картова сметка чрез Международна Картова Организация: 1%.

В случая грешката е тройна:

1. Непрочитане изцяло на темата;
2. Непрочитане задълбочено с разбиране на картовите такси;
3. Излишна и безсмислена „жалба“.

Тези другите, които не искат да се опарят, вярвам, че вече ще четат повечко таблиците и постовете :).
 
От: Re: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

ПИБ... според мен...
 
Re: От: Re: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

ПИБ... според мен...

Здравей и добре дошла при нас. Надявам се да прекараш добре в нашата компания тук. Успехи и определено и аз съм се запътил към техните карти. ;) Само това с чека още ме отказва. :)
 
От: Re: От: Re: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карт

Здравейте! Към момента има ли банки които да не удържат нищо при теглене на суми от PayPal към банкова карта VISA Electron (Възстановяване/получаване на средства по картова сметка чрез Международна Картова Организация) ? Сметката ми в PayPal е в евро. В каква валута е по-добре да си поръчам банковата сметка ако искам да си тегля парите в лева (ако има значение за превалутирането ) ?
 
DSK май не вземат такса за получаване на пари през карта в момента (имам карта Virtual Visa от там). Обаче пък взимат такси за касови операции.
Сметката и картата най-добре да са ти в лева.
 

Горе