Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Самоцитиране:



Реципрочното наименование на USPS за България е Reciprocal Service Name: EMS, което отговаря на EMS Bulpost (EN версия). Ето и пълен списък иначе:

Разглеждаш тарифите, времената, такси/цени и преценяваш за коя страна, в зависимост от това през кой eB-site list-ваш, кой метод да се използва (и ще излезе по-изгодно). Дали ниска цена, но бавен shipping (= шанс за отрицателен feedback left-ват в профила ти ИЛИ положителен, но като оставя рейтинга тъм със звездите клиента да сложи 1-2 звезди за shipping или 0, което след време ще ти повлеяе пак на профила). Дали висока цена, но бърз shipping, но доволен клиент (+5 звезди, ако и си отговаря съдържанието). Дали сухоземен или въздушен начин. Дали (мега) известен куриер, известен или по-малко известен (но може би с по-ниски цени?). Сигурно часове ще отнеме изборът. Това не става от днес за утре, а с времето и развитието на бизнес плана, ако въобще има такъв.

031a-00-512d369b.jpg
Самостоятелен избор между съотношението на: ЦЕНА:КАЧЕСТВО:БЪРЗИНА.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Interlogistica също стават. Скоро ми се наложи да пращам колет в Ирландия. Зао шест кг. ми взеха 62 лв. Спиди ми искаха 90, други стигнаха до 240:))))))) за пет дни стигна.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

За регулярно пращане отивате в големите фирми (аз работя с УПС) и се срещате с управителя и си договаряте условия. Нещата се накантарват с БГ пощи след 2та кг. ТНТ също ме търсят постоянно и предлагат условия, но още не са разработени в БГ и не могат да паднат на цените, на които клиентите ми на едро от Англия например си взимат стоките с тях (поръчан куриер от там с техните отстъпки).

До Америка ми е големия проблем на мен за малките пратки и ми се налага да ги пращам през чужбина. БГ пощи на практика не пращат до там (няма клиент, който да чака 2 месеца!). Ако някой може да сподели положителен опит?
 
От: От: От: Износ на стоки - Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Здравейте, можем да ви осигурим по-евтин въздушен транспорт с DHL

Моля на ЛС.Интересувам се за САЩ по-точно :)
 
От: От: От: Износ на стоки - Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

С приоритетна пратка на БГ пощи,до САЩ дотавката отнема 13 дни.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

За нещастие 4 от 6 са ми успешните опити с най евтиния вариант с нашите пощи до САЩ.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Явно с пощите е и до късмет. Аз съм изпращал много пъти, за сега всичко е пристигало. Разбира се, задължително плащам за приоритет и застраховка на пратката.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Скоро пращах пратка около 250 грама до Испания с пощата като препоръчана, 9 лв някъде беше. С Булпост куриера на пощите пък излизаше 47лв. Това за страни в евросъюза обаче. За други страни не знам. Но толкова ниска цена другаде не бях срещал.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

@camino,

интересувам се от надежден начин за регулярно изпращане на стока/ пакети от България до Щатите (и евентуално Канада).

След като директното изпращане е неизгодно, кой куриер се използва и ,най-вече, до коя страна, от където след това се изпраща директно към Щатите?

Мерси предваритено!
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Много яка тема се е заформила тука поздрави и благодаря за информацията
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Колко време отнема на пратка до Гърция да се дотътри до Солун? И колко време след като е пусната се вижда тракинг информацията, защото в момента не я намира в никой сайт?
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

RAPIDO за Гърция : до 1 кг - 10,90 лв. , 2 - 3 работни дни
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Лелелел, 12 дни и още не е пристигнала пратката за Гърция... Тея от Български пощи са ненормални!
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Тея от пощите са откачени... Може ли стоката е пристигнала миналия петък, на тракинга още ми седи "завряно в торба". За какво го плащам тоя тракинг? Как после да докажа, че нещо е получено.... Божкеее...

Рапидо ми дадоха такава цена, че ще ме чакат да изпратя нещо повече по пощата, ама ще имат да чакат...
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Тея от пощите са откачени... Може ли стоката е пристигнала миналия петък, на тракинга още ми седи "завряно в торба". За какво го плащам тоя тракинг? Как после да докажа, че нещо е получено.... Божкеее...

Рапидо ми дадоха такава цена, че ще ме чакат да изпратя нещо повече по пощата, ама ще имат да чакат...
http://www.track-trace.com/post
Избираш track with options,после select country и цъкаш на държавата до която си пратил.Досега съм пращал до доста държави,включително и до Гърция,и по този начин съм си ги следил винаги,така че няма как да не ти излезе резултата,а на бгпост си остава това (в чувала) и след доставката :)
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Разбира се, че не го правих по този начин кой да знае, предполага се, че сървърите трябва да са им свързани. И въпреки всичко доставка до Солун за 10 дни, а мерси!
 
Re: От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Разбира се, че не го правих по този начин кой да знае, предполага се, че сървърите трябва да са им свързани. И въпреки всичко доставка до Солун за 10 дни, а мерси!

с камили са го превозвали затова :) тролнах ама не сдържах до солун са 302 км (314 km от център до център)
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Човекът е предпочел най-евтина доставка за най-бавно доставяне, нормално е. Не виждам някакви аномалии или катаклизми. За тази цена, толкова време.
 
От: Най-евтин метод за пращане на стока в чужбина?

Еми не смятам, че "с предимство" означава 10 дни до Солун, пък квото ще да става. Цената на едни куриери до врата в цяла Гърция е с 3 левчета по-висока и доставката пристига за 3 дни. Познайте дали не разкарах бгпощите веднага след като сключих договора с тях?...
 

Горе