Да имаш ремламна мрежа без да имаш регистрирана фирма?

btw

New Member
Мога ли да имам рекламна мрежа като G adsense, easyads, easytrader, httpool без да имам регистрирана фирма и да си изкарвам яко доходите?

Кой ме задължава?
 
От: Да имаш ремламна мрежа без да имаш регистрирана фирма?

Всеки сериозен рекламодател срещу дадените пари иска фактура, а без фирма трудно ще му я издадеш.
 
От: Да имаш ремламна мрежа без да имаш регистрирана фирма?

Ти ако изкарваш яко доходи, както казваш, не виждам проблем да направиш фирма :)
 
От: Да имаш ремламна мрежа без да имаш регистрирана фирма?

Може да издава документ, който да минава за разход (официален и признат) за клиента.
Сключва се граждански договор и възложителя ти плаща за свършена услуга. Трябва да му издадеш сметка обаче.
Принципно трябва да си регистриран като упражняващ свободна професия уеб дизайнер, иначе КФН ще те санкционира (с немалки суми). За да се регистрираш, трябва да имаш някакъв документ, че си завършил тая професия и умееш аджеба легално да го работиш.

Но, да, може и без фирма :)

Забравих да кажа, че като самоосигуряващо се самонаето лице, всеки месец ще дължиш осигуровки в размер на 27,5 % от сумата между 420 и 2000 лв. Повечето се осигуряват на минимума - 420 лв, което е 115,50 лв. всеки месец.. имаш-нямаш доход. Дължиш ги.
Плюс това 10% плосък данък, който се одържа авансово за всичките ти приходи. Има и още, ама мисля, че ти стига :)

Да... може и без фирма.
 
Последно редактирано:
От: Да имаш ремламна мрежа без да имаш регистрирана фирма?

Този въпрос, дали може "да имаш рекламна мрежа без да имаш регистрирана фирма", е спорен. Според мен да, най -чисто е с фирма, но тя не е някакво задължително условие за да се стартира .

да имам рекламна мрежа като G adsense, easyads, easytrader, httpool без да имам регистрирана фирма
Автора на темата, колко от рекламните мрежи, които си споменал, не са фирми ? :)
 
Последно редактирано:
От: Да имаш ремламна мрежа без да имаш регистрирана фирма?

Този въпрос, дали ако се продава реклама, трябва фирма, е спорен. Според мен да, най -чисто е с фирма, но тя не е някакво задължително условие за да се стартира .
по закон, извършваш ли търговска дейност, трябва да отговаряш на няколко закона ;) не отговаряш ли - санкции. той питаше за официалните правила, ясно, че всеки може да си работи на черно :)))
 
От: От: Да имаш ремламна мрежа без да имаш регистрирана фирма?

по закон, извършваш ли търговска дейност, трябва да отговаряш на няколко закона ;) не отговаряш ли - санкции. той питаше за официалните правила, ясно, че всеки може да си работи на черно :)))

Ами хубаво ама щото ми се стори , че никоя от рекламните мрежи, които е споменал автора на темата, не работи по този начин :) Затова такъв ми беше отговора даже леко едитнах горното си мнение, от цитата ))))
 
От: Да имаш ремламна мрежа без да имаш регистрирана фирма?

Еми като за начало ще си почна така, а пък след малко време ще видим какво ще стане.

Сега да тръгвам да регистрирам фирма и т.н и после да не знам какво ще стане с самата рекламна мрежа, ако случайно не се получи нищо..
 
От: Да имаш ремламна мрежа без да имаш регистрирана фирма?

Ако имаш добър проект и ясен план, няма как да не се получи. Но ако просто пробваш дали ще тръгне ... :) Успех, каквото и да си решил да правиш.
 
От: Да имаш ремламна мрежа без да имаш регистрирана фирма?

Аха, а какво става да кажем потръгнат горе доло нещата и се изкарва добър доход, но някой да ми каже нещо? Въобще какво може да стане при такъв случай
 
От: Да имаш ремламна мрежа без да имаш регистрирана фирма?

Ако искаш да правиш рекламна мрежа в нелегалност, да.
Дали ще имаш успех, не мога да кажа.
За да стартираш такъв проект се искат сериозни инвестиции.
Не мисля, че регистрацията на фирма е най-големият проблем.
 
От: Да имаш ремламна мрежа без да имаш регистрирана фирма?

Колко сериозни инвестиции? И следователно за какво ще са нужни те толкова .. ?!? :)

Много ще ми е полезна малко информация от ваша страна.
 

Горе