Внос на стока от САЩ

Fozzy

Well-Known Member
Здравейте, колеги! Интересува ме вноса на стока от САЩ (като държава извън ЕС) с какви данъци се облага. 20% ДДС-то ми е ясно. Въпроса е при доставката какво друго се плаща, разни мита и т.н.? Разпитвах насам - натам, еднозначен отговор нямам. Някои казват, че само върху определени стоки се плащало, други, че не се плаща мито, абе объркано ми е. Моля, ако някой е запознат, да пише. Говорим си за голяма поръчка (~10 - 15 000 долара).

Поздрави!
 
От: Внос на стока от САЩ

Според мен най - добър отговор ще получиш от тука- - http://www.customs.bg/bg/page/145

По тарифата, ако не можеш сам, може да се обърнеш към някоя митическа агенция за ориентир ...но няма кой да ти каже без да знае точно каква е стоката, понеже е различно е за различните видове стоки..
 
Последно редактирано:
От: Внос на стока от САЩ

фози преди ДДСто се плаща мито, което е различно за всяка стока и се начислява върху стойността на стоките по курса на БНБ към момента на вноса+стойността на транспорта. Плаща се и такса опаковка, но тя е символична.
Естествено, за да внесеш стоките трябва да се обърнеш към митнически агент, които ще ти попълни митническата декларация.
ади ти е дала хубав линк, по-точно тук погледни

Фактурата, с която внасят стоките трябва да притежава някои задължителни реквизити и е желателно да я изискаш в 3 екземпляра, с подпис и печат от фирмата - износител :)
 
От: Внос на стока от САЩ


Фактурата, с която внасят стоките трябва да притежава някои задължителни реквизити и е желателно да я изискаш в 3 екземпляра, с подпис и печат от фирмата - износител :)


Понякога май искат и нотариално заверен превод на фактурите от лицензиран преводач ...
Доста подробности има, но ако е за еднократно един митнически агент ще свърши работата, а такъв лесно се намира, понеже офисите им обикновено са в непосредствена близост до митницата.
 
От: Внос на стока от САЩ

По принцип не говорим за еднократно, иначе като гледам трябва да заредя принтера и отпиша съботата и неделята. Мерси и на двете ви.

П.С.: adi, линка, който ми даде преди 2-3 дни не работеше изобщо, иначе и аз натам се насочих първо.
 
От: Внос на стока от САЩ

Fozzy, ама няма смисъл да принтираш цялата митническа тарифа :) само частите, които ти трябват
Ако успееш да се консултираш предварително с митн.агент и да накараш износителя да вкара митн.номера във фактурата ще си спестиш доста ядове.
Ади, това за превода мисля, че е доста рядко явление :)
 
От: Внос на стока от САЩ

Ади, това за превода мисля, че е доста рядко явление :)

Е нищо де, нека се има предвид евентуално :)
 
Последно редактирано:

Горе