Английски речник

lastsentinel

Active Member
Някой знае ли някой хубав английски речник, който обяснява въведена дума на английски на английски език.
 
От: Английски речник

Аз използвам "Oxford Advanced Learner`s Dictionary: 7th edition" и съм много доволен.Досега не съм срещал дума, на която да не успея да намеря значението и. Провери и за по-новите версии,може би са още по-пълни. Аз този речник го имам от около година. Въпреки,че по принцип е платен,можеш да го намериш и безплатно в тракерите.

Питаш за електронен речник на компютър, нали?
 
От: Английски речник

Ами всякакъв ми върши работа. Просто ни дават домашно думи по английски да ги намерим с обяснение на английски и търся нещо сигурно и качествено. Благодаря и на двама ви :)
 
От: Английски речник

Защото ако имаш Smartfon със Symbian,може да си сложиш и там речник. Аз съм добавил речника MSDict Viewer, отново тълковен. Когато пътувам ми върши чудесна работа.
 
От: Английски речник

Честно казано, речниците на Longman, много-много не ми харесват.Намирал съм някои неточности.

Аз пак ти препоръчвам моя.Въпреки,че е за учащи си добра стока.Преди години си бях взел Macmillan English Dictionary. Този път настолен, не електронен. Отново много добър речник, въпреки че е учебен.

(Под учебен, имам предвид не е академичен.Иначе и двата речника,на Oxford и Macmillan са класа над останалите,които ги продават из книжарниците.Само като им видиш размерите ще се убедиш :) )
 
От: Английски речник

Тъкмо щях да пропоръчам и аз Longman
 

Горе