ebay.com , aukro.bg

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Така четох доста теми,но не разбрах с точно това което търсех..

за ибай.ком , искам да продавам продукти или главно анцузи(адидас,пума) евтино и искам на цял свят.. Как стават нещата,какво ми е нужно,някакви документи пощенските такси за страните къде мога да видя. Какъв пейпал акаунт трябва да имам,като цяло всичко което е необходимо за начало.

За аукро.бг там също ще продавам анцузи главно и какви документи ми трябват,какви неща,фактури а-у. Това че са адидас найк пума ,дали може да са проблем..
 
От: ebay.com , aukro.bg

В ебей ще те баннат на 3-4та продажба (след като ти искат сертификат че стоките са наистина пума и адидас а не са адибас и пиума) . Продавай си в аукрото и изпращай с ЕКОНТ с наложен платеж . Документи не ти трябват (докато не те набарат данъчните) .
 
От: ebay.com , aukro.bg

А от къде можем да вземем такъв сертификат и колко струва :D :D
В ебей ще те баннат на 3-4та продажба (след като ти искат сертификат че стоките са наистина пума и адидас а не са адибас и пиума) . Продавай си в аукрото и изпращай с ЕКОНТ с наложен платеж . Документи не ти трябват (докато не те набарат данъчните) .
 
От: ebay.com , aukro.bg

Доказваш че стоката ти е "оригиналдъ" . Имам 1 затворен акаунт в ебей заради това ,че "стоката ми прилича много на IPAD" и докато не представя документ ,че е IPAD не мога да продавам . Бях изрично написал че не е IPAD а просто прилича външно на 99% .
 
От: ebay.com , aukro.bg

Как точно става доказването? Какви са начините? И като ти затворят акаунта, можеш ли нов да регистрираш и можеш ли да пазаруваш със стария или изцяло го затварят?
 
От: ebay.com , aukro.bg

Затваря се за продаване . Можеш да купуваш . Искат ти документ с който доказваш ,че стоката която продаваш е оригинална (сертификат за произход май му викаха) . Нов акаунт с който можеш да продаваш може да отвориш но ти трябва друга кредитна карта и друго име :) .
Наскоро открих нещо много странно . Трябваше да пратя пари от един пейпал акаунт в друг . Имах паролите и за двата акаунта и се логнах в този който трябва да получава парите (за да видя колко трябваше да се плати) . Видях сумата и се логаутнах за да се логна в моя . Логнах се и тръгнах да изпращам парите но на последната стъпка за потвърждение на плащането (да си изтегли парите от картата ми) ми изписа надпис "Вашето плащане не може да бъде извършено с това платежно средство. Моля добавете друго" . Картата с която плащах е кредитна и веднага помислих ,че някъде са успяли да ми я "скимнат" и са я източили . Влизам си в Onlinе банкирането и си проверявам лимита на картата и се оказва ,че е пълна . Почвам да се чудя и си викам я да тествам от друг компютър с друго ИП и то взе ,че стана без никакъв проблем . Цялото това нещо го казвам за да имате на предвид ,че рано или късно ще ви засекат (по ип, по адрес, по ип, по телефон или друг техен начин) ако отворите няколко акаунта .
 
Последно редактирано:
От: ebay.com , aukro.bg

Ха доста интересно :) Ами има някои продават си по 20-30 чифта примерно неоригинални маратонки, дрехи и нищо не им правят. Как става тоя номер?
 
От: ebay.com , aukro.bg

Е те винаги има няколко бройки които минават . Все пак има толкова много търговци , и е нормално да не ги хващат веднага . Въпроса е ,че има доста голяма опасност вие да изпратите стоката е получателя да изквичи че стоката не е "оригиналдъ" и да си върне парите и задържи стоката тъй като наистина не е оригиналдъ :)
 
От: ebay.com , aukro.bg

И в аукро на скоро въвдеха ново правило че трябва само маркови неща с доказан произход да се продават.
 
От: ebay.com , aukro.bg

В аукрото задължиха всички които продават китайски IPHONE да го написват че е реплика/копие на оригинала . Преди това задължение го нямаше . Друго изискване за стоката до сега аз там не съм видял а продавам .
 
От: ebay.com , aukro.bg

В аукрото задължиха всички които продават китайски IPHONE да го написват че е реплика/копие на оригинала . Преди това задължение го нямаше . Друго изискване за стоката до сега аз там не съм видял а продавам .
Прав си за това и аз имах проблеми от подобен характер с аукро само, че беше друга марка смартфона, който продавах. Единствената разлика беше, че е с две сим карти и е произведен за китайския и тайвански пазар, разлика друга няма, дори в документите има гаранционна карта на известния производител, но след сигнал от потребител, чийто интереси явно наруших ми затриха акаунта. Относно iPhone сглобява се в Китай само някой от компунентите и ROM са Американски.
 
Нека да не се отклоняваме от темата..

Обаче да кажем такива анцузи дето имам и дето отгоре пише адидас си изглеждат оригинални и в ибай има хиляди такива,незнам дали са оригинални, но естествено няма да пиша че са оригинални, пък и този които ще плати трябва да разбере като види ниска цена да разбере че не е оригинал,аи и тия са хубави много..може и да мине номера :Д


П.П http://go.aukro.bg/item1413671859-samo-dnes-e-promocita-ekip-adidas-adidas-38lv-xl.html#gallery нищо общо с оригинал
 
От: ebay.com , aukro.bg

Нека да не се отклоняваме от темата..
За това си прав просто и на мен ми се искаше да споделя моите неволи. Моя съвет е направи снимка на стоката и я пусни за продажба, ако някой не се оплаче няма да имаш проблеми. Запиши, че може да се пробва преди да се плати при куриера така ще увеличиш продажбите и купувачите ще са доволни.
 
От: Re: ebay.com , aukro.bg

Този търг е анулиран от администраторите на Aukro.

Както написах и преди 5-6 мнения имайте на предвид ,че всеки който си купи стока от вас може да я задържи и да си иска парите обратно като каже че не е оригинална . Да не започнете да квичите след 30 дена че сте изпратили 50 "адибаса" на някой и накрая тоя някой си е взел парите и стоката .... Не си играйте с ебей защото политиката им е ,че купувача винаги е прав и ще изгърмите с стоката ...
 

Горе