BG1 облаче | Хостинг на файлове

mqu

New Member
Здравейте,
реших да пусна темата в този раздел, защото според мен най-добре се съчетава с дейността която върши сайта ми /Ако не е за тук моля администраторите да я преместят/. Ето малко информация за дейността на сайта ми:

https://bg1.eu

Представете си.. да имате своите файлове (снимки, музика, документи..) на всеки един компютър, телефон или лаптоп. Да, може! Нашата онлайн операционна система, ви позволява да я използвате от всяка една точка на света, на всяко едно устройство! Имайте достъп до всички ваши файлове, на всяко едно място и по всяко време! Също така в нашата интерактивна система са инсталирани много програми като: Музикален плейър, Социални програми, Визуализатор на снимки, Редактор на снимки и много други! Предоставяме ви 100 гигабайта място, неограничен трафик и максимална защита. За нашата система не съществуват вируси, за това вашите файлове никога няма да бъдат изгубени или виждани от чужди очи!

Има демо акаунт от който може да тествате системата
https://bg1.eu/bg/demo.html

Връзката е криптирана с 256 битов SSL а системите за сигурност на Eyeos и мои лични модификации са доста стабилни /Eyeos като система с отворен код всеки един потребител има възможност да види дупки в сигурността и следователно се поправят веднага/

Макар и цените да са ниски, пуснал съм промоция от която можете да се възползвате! "Купете един от трите ни плана за 2 години и получавате трета безплатно!"

Тъй като проекта е нов, ще се радвам да ми помогнете с разпространението му в интернет пространството по всякакъв вид начин. Приемам всякакви съвети. За сега правя стратегии за реклама в интернет и вече съм пуснал няколко банерчета и линкове.

Поздрави, mqu.
 
Изключително бавно / мудно е. Хванаха ме нервите.
Иначе изглежда чудесно.
 
От: BG1 облаче | Хостинг на файлове

Идеята е много хубава. Cloud Computing е доста бързо развиваща се технология, но има един основен проблем, който ми бърка в здравето и тои е PRIVACY. Компанията, която предлага тази услуга ще разполага с всичката информация на потребителите и това мен изобщо не ме ползва да не говорим за бизнеса. Все пак искрено Ви пожелавам успех с проекта .
 
От: BG1 облаче | Хостинг на файлове

Изключително бавно / мудно е. Хванаха ме нервите.
Иначе изглежда чудесно.

Благодаря за позитивният коментар. След като браузърът ти кешира сайта, ще работи по добре.

Идеята е много хубава. Cloud Computing е доста бързо развиваща се технология, но има един основен проблем, който ми бърка в здравето и тои е PRIVACY. Компанията, която предлага тази услуга ще разполага с всичката информация на потребителите и това мен изобщо не ме ползва да не говорим за бизнеса. Все пак искрено Ви пожелавам успех с проекта .

Файловете които се качват от моите потребители, се форматират в .eyeos формат и само през системата могат да се отворят.
Забранил съм на администраторският акаунт всякакъв достъп до потребителите и тяхната информация.
Все пак това е бизнес, а това е недопустимо да рискувам репутацията и потребителите си.
Тази идея се роди, след като разбрах фейсбуук как злоупотребяват с данните на потребителите си и съм много анти на тази тема.
 
От: BG1 облаче | Хостинг на файлове

Не знам не знам... eyeOS е open source система, която всеки може да си свали от тук http://www.eyeos.org/downloads/ и да си пусне такава услуга и точно пък с тази безплатна системка сигурността ми куца здраво.
 
От: BG1 облаче | Хостинг на файлове

Информирай се по добре, защо Open Source системите са толкова добри. Да, всеки може да си пусне такава система, както всеки си има собствена операционна система на неговият компютър. Идеята на сайта ми е друга.
 
От: BG1 облаче | Хостинг на файлове

Дизайна не ми харесва, прилича на нещо от зората на web 2.0 - https://bg1.eu/index/index.php - за това говоря.
Концепция едва намерих - сложете хубаво title, аз не бях чувал за такова нещо, представете си другите посетители, дето не знаят що е то web 2.0 технологии например. Някак си не ме грабна сайта, трябваше да се зачета, не успя да ми грабне вниманието - дизайна гледам наблягате на уеб 2.0 ама на, тоя слайдер не ми харесва, менюто също, пак трудно разбирам за какво иде реч.
https://bg1.eu/bg/index.html - тук пък много изображения имате, по-добре да ги действате с css и различни шрифтове, цветове, етк - по-въздействащо е.
Друго, което не ме кефи е /bg И /EN/ - откъм seo гледна точка е по-добре да са на различни домейни, например en.bg1.eu.
 
От: BG1 облаче | Хостинг на файлове

Поздравления за проекта.
Наистина трябва да поработите върху дизайна.
Поздрави!
 
От: BG1 облаче | Хостинг на файлове

Дизайна не ми харесва, прилича на нещо от зората на web 2.0 - https://bg1.eu/index/index.php - за това говоря.
Концепция едва намерих - сложете хубаво title, аз не бях чувал за такова нещо, представете си другите посетители, дето не знаят що е то web 2.0 технологии например. Някак си не ме грабна сайта, трябваше да се зачета, не успя да ми грабне вниманието - дизайна гледам наблягате на уеб 2.0 ама на, тоя слайдер не ми харесва, менюто също, пак трудно разбирам за какво иде реч.
https://bg1.eu/bg/index.html - тук пък много изображения имате, по-добре да ги действате с css и различни шрифтове, цветове, етк - по-въздействащо е.
Друго, което не ме кефи е /bg И /EN/ - откъм seo гледна точка е по-добре да са на различни домейни, например en.bg1.eu.

Благодаря за информативният ти коментар.
Ще се правят периодично промени по сайта, мнения като твоите ми помагат. Благодаря отново.
За /bg и /en SSL сертификата не ми позволява да го сложа и на поддомейни. Има такива сертификати, но цените им са по високи, а разликата не е критична.
Ще се види за в бъдеще да се сложи такъв вид сертификат. Вероятно като изтече сегашният ми, ще планирам смяна.

Ето малко информация относно сайта ми, написана от един пич който прави статия за мен в блога си:

Виртуалните операционни системи стават все по-популярни напоследък най-малкото защото са изключително удобни. Те тези от нас, които се занимават с компютри от повечко години, може би си спомнят терминалите от едно време. Напоследък нещата бавно започват да се връщат натам, само че вече вместо терминал се използват браузъра ви.

За нормална офис работа, не ни е нужен кой знае какъв компютър и може да е много по-удобно да използваме онлайн операционна система, като Облаче например. Така от всяко кътче на планетата, ще имате достъп до виртуалния си десктоп и всички документи и файлове, които използвате. Ако ви се налага да пътувате много и не винаги е удобно да носите личния си лаптоп, достъпа до онлайн операционната система може да ви спести изключително много време и нерви.
 
От: BG1 облаче | Хостинг на файлове

:) на мен ми харесва като цяло, само че:
- дизайна наистина трябва да го пипнете :)
- текстовете също, имам чувството че сте ги писали малко в движение :)
- контактите :) сложете някакви телефони адреси, така малко стои неясно и трудно голяма фирма би се решила да сподели файловете си с компания която няма ясни контакти
- "Гарантираме ви 100%, онлайн на нашата система!" това малко се съмнявам, че може да го гарантирате :)

но като цяло е готино :)
 
От: BG1 облаче | Хостинг на файлове

Идеята е добра, ама по-добре направо да си сменят визията > домейн .bg > име за бранд, а не такова > след 2 -3 месеца и малко реклама ще са 100 пъти по-добре от сега.
 
Защо ще плаща някой за абонамент, като има безплатни системи се чудя.
 
От: Re: BG1 облаче | Хостинг на файлове

Защо ще плаща някой за абонамент, като има безплатни системи се чудя.

Дай ми пример с подобни пакети които предлагам.

Идеята е добра, ама по-добре направо да си сменят визията > домейн .bg > име за бранд, а не такова > след 2 -3 месеца и малко реклама ще са 100 пъти по-добре от сега.

Ако може, дай примерна визия за да видим в коя посока да направим редизайн.
 
Е не съм се задълбавал толкова в темата, само съм мяркал съм подобни неща. Това например е доста приятно: http://os.icloud.com/. Барнали са му дизайна и е по-бързичко :). Но гледам, че е само 3 гб безплатното.
 
От: Re: BG1 облаче | Хостинг на файлове

Е не съм се задълбавал толкова в темата, само съм мяркал съм подобни неща. Това например е доста приятно: http://os.icloud.com/. Барнали са му дизайна и е по-бързичко :). Но гледам, че е само 3 гб безплатното.

Ако искаш да получиш 100гб място, си плащаш 100 долара при тях на година. В безплатният акаунт има рекламки, мястото е много малко, лимита за файл е 150мб и заради тези фактори според мен не се чувства като "собствена" виртуална ос.
Ние те първа ще се развием откъм дизайн, функционалност и бързина и то без да се пипат цените.
 
От: Re: BG1 облаче | Хостинг на файлове

Здравейте,
ето малко новини относно прогреса на сайта:
добавена е SiteLock сертификация, която сканира сайта за вируси, скриптове и всякакви видове гадории, които могат да застрашат сигурността на вашите файлове. По този начин, се покачва и доверието на клиентите ни към нашата система.
Лек редизайн се прави на локално ниво, който включва следните новости: Информация за почти всяка една програма инсталирана в системата, актуални новини и промоции в стегнат вид, версия на самата система с "changelog" страница и клип който ще бъде в началните страници на българската и английската версия. Също така обхождаме страниците за придаване на по красив "Aero" стил. След като тези новости се пуснат в действие, ще се насочим към подобряването на системата с инсталиране на повече теми, програми и всякакъв вид глезотийки. Ще пуснем и анкета, която ще ни помогне да подобрим и добавим функции в зависимост от вашите отговори и препоръки.

mqu :)
 

Горе