Малките чудеса

От: Малките чудеса

ReminD - червено
Тема: Малките чудеса
ти или писаря ме рипортнахте на кулайс?
А бе, смотльо, ти съвсем изперка! Ти си за диспансера на четвърти километър, бре! Ти не си нормален въобще!!!
Дришльо!
 
От: Малките чудеса

Пак разваляте хубавата тема с караници :)

[video=youtube;GASFa7rkLtM]http://www.youtube.com/watch?v=GASFa7rkLtM[/video]

Пожелавам на всеки в някой момент от живота да му се отдаде възможност да опита това от видеото, за мен това може да се нарече най-екстремният спорт от всички :) Поздрави! ;)
 
От: Малките чудеса

@dreambench, това е ебахти якото, ти добре пожелаваш всеки да опита това - но се съмнявам първия опит да изглежда така както на видеото :lol: тези кой знае от колко години се заимават с това...


знаете ли за един Древен кладенец – телескоп край с. Гърло



напречен-разрез-3.jpg


1-Заснемане-300x225.jpg


2-Вход1-200x300.jpg


3-Вход-200x300.jpg


жалко, че е занемарено... :(

повече инфо - http://www.balkanmysteries.com/bg/?p=1020
 
От: Малките чудеса

@nortrant Предполага се, че при такъв спорт, при който една грешка почти със сигурност ти коства живота, ще си се подложил на доста стабилна тренировка преди сериозните опити ^^

За кладенеца, археологията винаги ми е била интересна, и то точно такива древни и 'митични' съоръжения и обекти, които се срещат рядко. Жалко наистина, че в случая както обикновено мястото е занемарено и разсипано :/
 
От: Малките чудеса

Няма малки чудеса - всяко чудо си е чудо. И чудото е толкова обикновено нещо, че често не го забелязваме.
Мислим си, че чудото трябва да е нещо огромно, бляскаво, с "гръм и трясък", като фойерверки.

Тайната на чудесата е в това, да се вярва в тях - тогава човек ги вижда и им се радва. Ако не вярва в тях, живее в скучен и песимистичен живот.
Аз вярвам в чудесата и животът ми е пълен с тях.
Много добре казано. Само едно допълнение, не от мен разбира се :)
"Има само два начина да изживееш живота си. Единият е да живееш така, като че ли не съществуват чудеса, а другият - сякаш всяко нещо е чудо." - Алберт Айнщайн
 
От: Малките чудеса

Много добре казано. Само едно допълнение, не от мен разбира се :)
"Има само два начина да изживееш живота си. Единият е да живееш така, като че ли не съществуват чудеса, а другият - сякаш всяко нещо е чудо." - Алберт Айнщайн

Така е, всеки сам избира как да възприема околния свят. Думата "чудо" в момента се използва за нещо много рядко и много по-добро от всичко останало. Хората преди са я използвали за нещо, което им се струва невъзможно. За мен обаче невъзможни работи няма. Причината поради която много голям процент от света е в западнало състояние и "чудесата" са толкова малко е че хората не използват това което им е дадено по предназначение и много неща ги приемат за даденост. Много пъти сме виждали на теория невъзможни неща извършвани от хора в тежки ситуации или такива с много силна воля. Това е едно от малкото неща които ме карат да вярвам, че на човек единствената му пречка е липсата на воля и вяра.

Другото нещо - днешно време много от хората са се "роботизирали" - от вкъщи на работа и обратно - бачкат цял месец като волове за някой тарикат да саберат пари за нова кола, телефон, ремонт на двустайния апартамент от който не излизат и т.н. Никой не мисли за идеи, много малко се опитват да се развиват и да допринесат за нещо на този свят. Другата голяма илюзия която не проумявам е защо всички се опитват да имат "нормален" живот и да са като другите - като се замисля, повечето успели хора на този свят са имали точно "ненормален" живот.

Така че, да - може да стоиш цял ден на дивана и да се радваш на чудесата по дискавъри и BTV новините или може да започнеш да правиш това, което те кефи и току виж си направил някое свое "чудо" на което ти и другите да се радват.
 
От: Малките чудеса

[video=facebook;483894078313820]http://www.facebook.com/photo.php?v=483894078313820&set=vb.100000796965149&type=3[/video]
 
От: Малките чудеса

[video=youtube;6ZuQpRcAvf8]http://www.youtube.com/watch?v=6ZuQpRcAvf8[/video]

Коя е Стела Ангелова

Умения - актьорско майсторство, кино каскади, бойни изкуства, танцова и сценична хореография, управление на летателна апаратура.

Стела Ангелова е гимнастичка, която е спечелила 265 медала от международни състезания преди да навърши 16 години. Била е 5 пъти национален шампион на България.

От 20 години живее в САЩ, където талантът и веднага е забелязан. През това време е работила с Madonna, Ricky Martin, Boys II Men, Babyface, Prince, Celine Dion, Pussy Cat Dolls, плюс хореографско участие в Олимпийските игри през 1996 и 2004.

Работила е върху бойната хореография на филмите Ultra Violet и MTV Pilot- Dirt Squirrel. Снимала се е в реклами на големи компании като Sony, Xelibri, Mountain Dew, UPS, Genworth Financial и др. Има участие във филма Avatar, и освен това е била дубльор във филмите True Blood, Transformers: Revenge of the Fallen, както и на главната героиня в Отмъщението.

Ето рекламата на Сони, българката е накрая с меча :):

[video=youtube;i9lyFdKmID8]http://www.youtube.com/watch?v=i9lyFdKmID8[/video]

Ако на някой му е интересно пускам линк (поради ограничението за 2 две видеа в пост) към 4-минутното видео за снимането на рекламата. Тук.
 
От: Малките чудеса

Да разкажа за една впечатлила ме много случка от миналата събота на село:

не познаваме още всички съседи на улицата ни във Водица...поздравяваме се, както е прието, но не знаем кой кой е!
И в събота по обяд, в една от почивките от работа, излязох на улицата да поздравя съседа, когото познавам...запалихме по цигара и заобсъждахме хубавото време, меката зима, огромните кокичета в дворовете си...
След няколко минути съседът ми кимна с глава към двора зад нашата къща...да погледна нещо много интересно!
Видях мъж на средна възраст седнал на сгъваемо столче между редовете на лозето си да го подрязва...обичайна гледка за сезона...какво му е интересното!
Тогава познатият ми съсед сподели, че човекът, когото виждам, е сляп! Преди години имало инцидент в Полимери Девня и той изгубил зрението си.
Тогава разбрах...уникалното беше, че той подрязваше лозето си опипвайки лозниците, като внимателно отброяваше пъпките, които иска да остави, без да ги нарани! След това изместваше столчето си пред следващата лоза...и тн!
През това време съпругата му спокойно вършеше друга градинска работа, сякаш това беше най-нормалното на света: мъжът в къщата подрязва лозето!

Уникална воля за живот...за нормален живот, въпреки обективен недъг! Възхитително!
П.
Цветина Златева
 
От: Малките чудеса

[video=youtube;D_Fi2ccZ8GE]http://www.youtube.com/watch?v=D_Fi2ccZ8GE[/video]
 
От: Малките чудеса

Висящо кафе.

"Влизаме в едно малко кафене, поръчваме си и сядаме на една маса. След нас влизат двама човека:
- Пет кафета. Двете са за нас и три "висящи".
Плащат петте кафета, изпиват своите две и си тръгват. Питам Де Сика:
- Какви са тези "висящи" кафета?
Отговаря ми:
- Почакай и ще разбереш.
След това влизат други хора. Две момичета си поръчват две кафета - плащат нормално. След малко влизат трима адвокати, поръчват седем кафета:
- Трите са за нас, а четирите "висящи".
Плащат за седем, изпиват своите три и си тръгват. След това младеж поръчва две кафета, изпива само едно, но плаща и двете. С Фелини и Де Сика седим, говорим си и гледаме през отворената врата огряния от слънцето площад пред кафенето. Изведнъж на вратата се появява тъмна сянка, някакъв много бедно облечен човек, пристъпва на прага и тихо пита:
- Имате ли "висящо" кафе?"

Този род благотворителност за първи път се появява в Неапол. Хората предварително плащали кафето на някой, който не може да си позволи чаша горещо кафе. Там оставяли в заведенията, по този начин не само кафета, но и храна. Вече е напуснала границите на Италия и е разпространена в много градове из целия свят.

"Висящото кафе" - Тонино Гуера, разказ на една негова случка с режисьорите Федерико Фелини и Виторио Де Сика. Случка, която според неговите думи може да докара сълзи на всяко лице.

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=8&t=251&p=295652#p295652
 
От: Малките чудеса

"Краля на нямото кино остави всички без думи с речта си..." :)

[video=youtube;6FMNFvKEy4c]http://www.youtube.com/watch?v=6FMNFvKEy4c[/video]
 
От: Малките чудеса

"Краля на нямото кино остави всички без думи с речта си..." :)

:clap:
И на фона на Time няма какво повече да искаш.
 
От: Малките чудеса

:clap:
И на фона на Time няма какво повече да искаш.

Така е ^^ А самият филм не съм го гледал, но интересното е, че е от преди 70 години, а казаното от Чаплин важи и до днес с пълна сила, даже сигурно повече от колкото тогава. Сега имаме само някакъв контролиран технически прогрес с цел печалба и живота пак се движи от пари и жажда за власт...
 

Горе