Най-добрата антивирусна за мобилни устройства

Най-добрата антивирусна за мобилни устройства

  • Bitdefender

    Votes: 0 0.0%
  • Kaspersky

    Votes: 1 25.0%
  • F-Secure

    Votes: 0 0.0%
  • AVIRA

    Votes: 0 0.0%
  • ESET

    Votes: 0 0.0%
  • G DATA

    Votes: 0 0.0%
  • avast!

    Votes: 1 25.0%
  • Panda

    Votes: 0 0.0%
  • Sophos

    Votes: 0 0.0%
  • McAfee

    Votes: 0 0.0%
  • AVG

    Votes: 0 0.0%
  • Norton

    Votes: 0 0.0%
  • Microsoft

    Votes: 0 0.0%
  • BullGuard

    Votes: 0 0.0%
  • Lookout

    Votes: 2 50.0%
  • Trend Micro

    Votes: 0 0.0%
  • Webroot Secure

    Votes: 0 0.0%
  • NetQin

    Votes: 0 0.0%
  • COMODO

    Votes: 0 0.0%
  • Друга (коя?)

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    4

Blinky

Owner
Тази тема е по желание на потребителя BlackFriday, който доста силно се включи в предишната тема - Най-добрата антивирусна програма. Сега ви питам, тъй като вярвам, че доста от Вас са със смартфони, таблети и др., коя е най-добрата антивирусна програма за мобилни устройства - Android, Mac, Windows Mobile и др. Аз лично не съм много запознат с брандовете, но след малко проучване стигнах до основните в този бранш. Ще се радвам при опцията "друга" да дадете името и с какво тя е по-добра от другите.

Гласуването може да започне ... СЕГА! Всички отговори ще са от голяма помощ, не само на нас тук, но и на доста хора, търсейки правилното решение за своето мобилно устройство. При мен на таблета си в момента нямам нищо, като се колебая между Lookout и AVG. Надявам се анкетата да ми помогне при решението.

Мерси предварително. :)
 
От: Най-добрата антивирусна за мобилни устройства

Аз смятам, че няма нужда от антивирусна за мобилното устройство и затова не използвам :)
Да, не се пишат толкова много вируси и хакове, колкото за Widows, но все пак съм вижал заразен телефон - грозна гледка е. За таблет, още не съм виждал. :)
 
От: Най-добрата антивирусна за мобилни устройства

Благодаря на Blinky че ми достави това удоволствие,но наистина нека не пренебрегваме възможността че някой доброжелател може да се опита да ни хакне и през телефона...

така в началото съм и тествам някакви неща и понеже беше по дефаут в телефона ми я оставих,става въпрос за McAfee за сега се държи прилично,без да ми забива телефона или да прави някакви странни неща.Впечатли ме най-вече с тази опция на снимката която е по долу :

88692092.jpg


мисля е добре като цяло...Сигурен съм че това не е най-изчерпателното ревю и ако някой друг я ползва нека сподели...
Въпреки всичко ще си запазя гласа за моя фаворит в антивирусните програми и това е Kaspersky, след като го тествам ще пиша и за него...

Да, не се пишат толкова много вируси и хакове, колкото за Widows, но все пак съм вижал заразен телефон - грозна гледка е. За таблет, още не съм виждал. :)

Абсолютно си прав,но няма нещо което да ползва интернет и да не е изложено на опастност,мое мнение и не ангажирам никой :)
 
Последно редактирано:
От: Най-добрата антивирусна за мобилни устройства

Да, не се пишат толкова много вируси и хакове, колкото за Widows, но все пак съм вижал заразен телефон - грозна гледка е. За таблет, още не съм виждал. :)

Има! В поднебесната империя (сами се сетете за страната) има специални бизнеси които смъкват платени приложения от Google Play/Amazon AppStore и т.н. Добавят зловредни кодове и ги публикуват в тамошни сторове.

Даже виждах Angry Birds платената в GetJar, но не и издадена от Rovio, ами от някакъв китаец.
 
От: Най-добрата антивирусна за мобилни устройства

Да, съгласен съм, че всичко, което има допир до интернет е изложено на риск. Няма как, тук и идват антивирусните. За мое щастие още не съм попадал да вирус за мобилни устройства, но съм чувал случаи и най-честа ставане дума за Windows Mobile, една време от там чух - HTC беше налазени, версията на мобайла беше 5.1 или 5, нещо такова.

Мерси гласуването. Определено вече ще гледам да се сдобия Ликаута. Май наистина е добър, не го хвалят напрязно.
 
От: Най-добрата антивирусна за мобилни устройства

ползвам касперски от около седмица на мобилката.. много ми харесва.. особено опцията за блокиране на телефонни номера и смс-и ..
спамерските смс-и дразнят много..
ако ви е легален (цената за година е приемлива) имат и доста добър онлайн панел за следене на телефона ако е изгубен или окраднат с възможност да правиш снимки кой използва телефона дистанционно :)
 

Горе