Да споделим блоговете ни (с авторско съдъражние) по между си

yMladenov

Member
Правя блог на тема афилиейт маркетинг и не виждам смисъл да взимам участие в подобни блогове с по 45689076389027 коментатора и още толкова входящи линкове. ;)

Ако някой има блог със авторско съдържание на тема афилиейт маркетинг ще се радвам да го чета от време на време. Нека си направим едно affiliate blogging community!

Мисля да си букмаркна 5 блога, в които да взимам участие от време на време. Моето предпочетание е да са на английски.

Нещо като Blog Rush, но да си е само с наши хора. (Blog Rush review)

Как мислите?

С малко закъснение ето някои от сайтовете на нашите форумци:

bgПари от Интернет - CrAzY-MaST (всъщност това не е блог, но си го бива ;))
bgLotus Elise от Афилиейт Програми - SSH_ON
enInternet Affiliate Marketing Blog - Blinky
bgSEO (и не само) блог - МасТеР

Очаквам предложения за вашите афф. блогове на ЛС :)
 
Последно редактирано:
значи аз немога да разбера как всеки 2ри човек си позволява да прави афилейт блог , в който да обяснява как се правят пари от интернет.....
 
От: Re: Да споделим блоговете ни (с авторско съдъражние) по между си

значи аз немога да разбера как всеки 2ри човек си позволява да прави афилейт блог , в който да обяснява как се правят пари от интернет.....

Ако погледнеш реално, много хора си позволяват да правят афилиейт сайтове и блогове за това как да забогатеем, как да отслабнем, как да си направим малкия приятел на малко чудовище и т.н... На мен ми се струва горе-долу същото.
 
не да продавам афилиейт продукти е едно друго е да уча хората как да продават , при положение че аз самия не съм продал повече от 50 продукта през целия си живот. тва е се едно човек без книжка да е инструктор...
 
От: Re: Да споделим блоговете ни (с авторско съдъражние) по между си

не да продавам афилиейт продукти е едно друго е да уча хората как да продават , при положение че аз самия не съм продал повече от 50 продукта през целия си живот. тва е се едно човек без книжка да е инструктор...

Има такива :)
 
От: От: Re: Да споделим блоговете ни (с авторско съдъражние) по между си

Има такива :)
До някаква степен аз съм такъв, макар че се занимавам да консултирам хората в/у ресурси, които съм чел и прочие. Пиша глупости с доказан ефект. ;)

Иначе, за идеята ми - четох някъде, че има благоприятен ефект в/у популяризацията на блога ви, ако взимате участие в други блогове на същата тематика. И ако някой си е направил труда да прочете ревюто ми в/у блог-ръш или да прегледа самата мрежа щеше да разбере, че става дума за обмен на активност. Също като обмен на линкове, но в случая на активност, което включва коментари, линкове или каквото му е кеф на човек.

Отделно, аз търся блогове от форума на моята тематика (афилиейт маркетинг, семантики на съдържанието, сео и т.н.), защото не виждам какъв е смисъла да се взима активност с цел популяризация на блога в блогове, които имат по хиляда хиляди коментиращи и прочие. Идеята е да си помагаме.

Който смята, че идеята нещо и куца или пък съм се изразил прекалено сложно да каже. :)
 
От: Да споделим блоговете ни (с авторско съдъражние) по между си

Всъщност аз смятам, че идеята е добра, ама се увлякох да спамя (за което се извинявам). Лично аз бих бил много доволен ако се завъртам по такъв лесен начин из блогове със съдържание, което ме интересува.
 
значи аз немога да разбера как всеки 2ри човек си позволява да прави афилейт блог , в който да обяснява как се правят пари от интернет.....
Дай URL да ги видим, защото аз не намерих никакви български сайтове на афилиейт тематика.
 
От: Да споделим блоговете ни (с авторско съдъражние) по между си

Нямам време днес да събирам линкове от подписите на потребители на предприемач, но който намери афилиейт/сео/etc. блог на друг потребител от форума и го намери за интересен може да ми го пусне на ЛС.

За нас е удобно, а и за блоговете ни. Пуснете и някое друго ЛС, че за такова нещо ще ни трябват още хора, несъмнено. :)

И без спам, моля.
@Carnation извинен си. ;)
 
От: Re: Да споделим блоговете ни (с авторско съдъражние) по между си

Дай URL да ги видим, защото аз не намерих никакви български сайтове на афилиейт тематика.

Е недей така бате :) аз едно време държах топ позиции за афф и ппк програми и още доста комбинации, сега съм паднал малко, но не ъпдейтвам често и съм се отдал на почивка .... :)
Скоро ще поъпдейтна сайта сиза онлайн бизнес със доста свеж контент, ще пооправя стила на писане, че повечето статии са писани преди поне една година и без допълнителен преглед :) и ще пооправим и СЕО-то малко

Скоро мисля да пусна един сайт за аффилиейт програми, то ще е блог де... домейна вече е налице. Ще бъде за ревюта, сравнения, резултати и т.н.

Иначе идеята на темата ми допада - ще бъде полезна за двете страни - едните ще имат коментари - контент, а другите входящи и таргетирани линкове и посещения и т.н.

Предлагам да се добавят сайтовете в първия пост, за да е по-лесно за читателите ;)

Късмет с начинанието :)
 
От: Re: Да споделим блоговете ни (с авторско съдъражние) по между си

не да продавам афилиейт продукти е едно друго е да уча хората как да продават , при положение че аз самия не съм продал повече от 50 продукта през целия си живот. тва е се едно човек без книжка да е инструктор...

много си прав!! аз също бях почнал един такъв блог и имаше интерес, но като забих по едно време и си казах че не съм порастнал достатъчно, за да уча другите и се отказах!
моля не пълнете главите на хората с глупости!! ако нямате достатъчно опит не си пробутвайте съветите!

благодаря!
 
От: Да споделим блоговете ни (с авторско съдъражние) по между си

@CrAzY-MaST
Ами да, и аз това си мислех. Пускайте ми линкове на ЛС и аз ще ги добавям в първия пост.

@Moko
Ще помоля теб и другите в темата да си спестяват офтопик.

--------
Изпращайте ми линковете под формата:
линк - потребителско име
 
Re: От: Re: Да споделим блоговете ни (с авторско съдъражние) по между си

Е недей така бате :)
Засичал съм го този блог, не съм знаел, че е твой.
На мен ми прилича по-скоро на сайт, отколкото на блог обаче :)
 
От: Да споделим блоговете ни (с авторско съдъражние) по между си

Окей, ъпдейтнах първия пост с линкове на хора от форума. Очаквам предложения на ЛС.

Да извинявате за дилей-а, но нещо се запилях тези дни.. :)
 

Горе