БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Да пази господ да сте към ОББ, иначе аз днес нямах проблем с епай, странна работа
Май доста хора сме към ЦКБ :D което не е много хубаво
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Аз и на ОББ имам, ама тия са пълни кретени и не си ползвам картата :)
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

http://offnews.bg/index.php/264486/borika-se-srina-bankomati-i-karti-blokiraha-obnovena

Работата на банкоматите, включени в системата БОРИКА, вече е възстановена, съобщиха към 16,45 ч. от “БОРИКА-БАНКСЕРВИЗ”. Към този час продължава работата по възстановяването на функционалността на ПОС терминалите.

:beer:
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

На мен на ЦКБ ми глътна картата без никакво обяснение. Пуснах заявка за нова карта, а старата я блокираха.
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Ахахаха
ей откачи народа ей...

Станало нещо и веднага икономиката се сривала :)

Това като ония постове в фейса, сподели за да ти върви на пари цяла седмица, ако не споделиш ще ти излезе цирей под лявата мишница до 3 месеца...

Аз днес за късмет, не съм ровил по сметки и не съм плащал нищо, та ми се е разминала паниката.
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Ами срива се, защото се такова мамата на всички, дето си движат парите по дебитни карти. Моята замина преди 2 дена - те днес, викат, че се била сринала системата им. На всичкото отгоре отидох в банката на място, да си изтегля пари директно от сметката, след като чакам да ми издадат нова карта и се оказа, че не можело. Трябвало да се активира някъв Синхрон, ама можело само когато имало издадена карта, пък моята понеже още не била готова и сметката ми замразена. За къв чеп е тоя IBAN тогава, като не действа като истинска сметка и неможеш на място да си дръпнеш кинтите?
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Напълно подкрепям изказването на happysucker, че не требва си държим парите в банка ->http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46655&p=485409#post485409
Аз например съм си напълнил един тюфлек с мангизи и си спя на него, малии кви мангизлийски сънища сънувам :lol:
 
Re: От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Напълно подкрепям изказването на happysucker, че не требва си държим парите в банка ->http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46655&p=485409#post485409
Аз например съм си напълнил един тюфлек с мангизи и си спя на него, малии кви мангизлийски сънища сънувам :lol:

Хепито винаги е бил права, когато се отнася до за плащателни методи. :)

Аз моите гледам веднага да ги набутам някъде - я инвестиции, я друго. ;) Хахаха, при мен да други сънища....но се живее някак. :)
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Да пази господ да сте към ОББ, иначе аз днес нямах проблем с епай, странна работа

Аз и на ОББ имам, ама тия са пълни кретени и не си ползвам картата :)

Защо? Аз не съм им клиент, но е добре да се знае.
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Ами аз специално отидох в клон на ОББ и поисках да си извадя Visa Electron, с която да си извървам всякакви транзакции. Всичко супер, издадоха ми картата за 1 седмица, напълно безплатно както му е реда. Тръгвам да се регистрирам в няколко сайта и ... греда. Звъня на кол центъра и викам що така, а ония ми отговарят тя тази карта е само за теглене от банкомат и превод на заплата :lol: смятай, Visa Electron без право на интернет банкиране. Трябвало да подавам молба, да инсталирам сертификати, бла-бла. Картата е хвърлена в гардероба и не я ползвам...кретени!
 
Хахаха, за пръв път чувам Visa Electron да е само за банкомат и превод към теб. :) Мой познат има Visa Electron на ДСК, която е специално издадена за пазаруване онлайн. А за интернет банкиране не мога да ти кажа, но мисля, че да със сертификати и ел. подписи ще рънне. Но това е нивото на банките ни - влизаш с един куп допълнителни глупости във виртуалната си сметка. :)

Иначе кофти, че са те хванали с договор и не мисли, че е фри. Има такса поддръжка. :) Провери си колко е. Обикновено е около 1 лев на месец. ;)
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Толкова е, 1 лв. ама по-добре да си стои неизползвана, отколкото да се занимавам със сертификати. Някой банки явно още си мислят, че живеем в 20-и век...
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Те и ДСК до неотдавна бяха известни с това, че картите им не ставаха за онлайн пазаруване. Сега не знам как е, ама имам една тяхна карта, която никога не съм ползвал, понеже не бачка в нета. Изобщо толкова са им неясни правилата и условията, че твърде често даже служителите в банката нямат идея какво трябва да направят и за какво ти говорят.
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

То само това да е, не може да се ползва за абсолютно нищо друго освен теглене от банкомат. А за това какви тъпи путки работят в офиса в Казанлък не е истина, за един нов пин код чаках 3 месеца
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Моята Виза Електрон е за всякакви разплащания от всякъде и с активно електронно банкиране без сертификат.. По-улеснено няма накъде, само да не я загубя, че тогава си е*ало.. :-o
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Аз сега си пуснах на ЦКБ нова (след като старата я глътна банкомата), били някакво ново поколение с чип, безконтактни не знам си кво, можело на накякви специални терминали да си теглиш пари само като доближиш картата. Естествено въпроса ми беше "Тук има ли вече такива терминали и къде се намират?", на което получих отговор "Нямам никаква представа.".
 
От: БОРИКА се срина!! Някой има ли повече информация?

Аз пък вчера към 17.30 се опитах да си платя сметката към глобул през myglobul и както винаги проблем с картата от ПИБ, всеки път отказва плащането и плащам с визата от ЦКБ. Тоя път ми иска да си направя парола за 3D сигурност, айде направих. Правя опит пак да платя, изписа ми, че плащането е неуспешно. Днес получавам сведение на имейла, че имам такса от 10 ст. за плащане на пос терминал. Айде майната му на стотинките, ама каква такса вземат за неосъществено плащане? Това вече е пълна гавра, преди месец със същата карта се опитах да направя покупка от Амазон, пак не стана, за какво я имам тая карта вече не знам, търпя я само защото е вързана към пейпал, там поне работи както трябва.
 

Горе