Некоректно отношение от olx.bg / prodavalnik.com

От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Подобна масирана кампания с билбордове и реклами по ТВто се прави след голяма промяна, която ти е подобрила сайта, след стиковане на екипа около една оттренирана практика от поне 1 месец и изяснени правила и изтрити обяви.

За да има смисъл... Сега просто си затлачват сайта с обяви на потребители регистрирани преди 2 часа, които пускат старите кецове/дънки и утре не ги търси, защото са забравили за сайта (до следващия път като видят рекламата) или не си помнят паролата.


А това с касовите бележки и фРактурите е такъв смях... Значи до сега колко време на първата им страница се мандахерцаха МЕНТЕТА, от които те взимаха ПАРИ, сега изведнъж много чисти излезнаха... Ама така е... който има пари да "оправя", оправя ги веднъж-дваж, затваря сайта и пие кубински ром дето е топло...
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Случвало се е да ми деактивират обява, поради некоректно подадени данни, но след писмени обяснения, са ми я пускали обратно. Не съм имал други проблеми.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Да бе скоро ми изтриха обявите понеже съм продавал китайски реплики евтини от тея по 5-10 лв. преди месец ми бяха казали че трябва да съобщя че е реплика, сега изведнъж било незаконно и край....Ай сиктир ........... Колко пари излапаха само и изведнъж ти поднасят едни ташаци ..попрепеченки тъй! Малоумна работа иначе им се върти реклама по телевизията.....
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

големи са, но вече има решение в подписа ми
 
От: От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

А дано, пуснах обява за една мишка и за 20 минути е на 13 страница :evil:
Баси селските тарикати, ама то то там май са само куфарни търговци
Uphero орева орталъка в техния форум и сега ъж скрипта е забранен :) там
 
От: От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Uphero орева орталъка в техния форум и сега ъж скрипта е забранен :) там

Не е забранен. Виж им условията за ползване. Освен това скрипта се държи като човек :)
 
От: От: От: Некоректно отношение от prodavalnik.com


това го видях. личи си колко си знаят техните си правила - в условието за ползване никъде не пише 'автоматично', 'скрипт', 'бот', още повече свързано с препубликуване. То даже и 'препубликуване' не се съдържа, а и много други неща не пише (напр. ротацията при платените обяви).
И както казах, няма никакъв начин да се разбере, че някой ползва скрипт за препубликуването.
 
От: От: От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Ужасно съм разочарована от този olx или prodavalnik или преебалник...вече не знам как да го наричам.
Имах Фирмен профил от повече от 2 години. Пусках си по няколко обяви на месец. От време на време се продаваше по нещо.
Тъй като продавам къща и апартамент (предстои ни преместване в др.град) и реших да си пусна промо обяви. Заплатих през фирмената сметка 20лв. (фактура - така и не ми изпратиха). Няколко минути след като пуснах втората промотирана обява профила ми беше откраднат. Виждам как на моите промо обяви снимките се сменят, текстовете също, но не мога да вляза в профила си. Някакво друго лице почна да продава своите си неща, ползвайки моето потребителско име, моите кредити, и ползвайки се от положителните коментари оставени от моите клиенти. Писах на поддръжката, разменихме повече от 20 писма техния отговор в крайна сметка беше, че няма как да знаят дали аз или някой друг влиза в профила ми!!!!??? Посъветваха ме да се обърна към мейл поддръжката ми и те можели да ми помогнат, при условие, че няколко пъти им обясних, че нямам проблеми с мейла, нямам влизане от чужди ip там и без проблеми си смених паролата за всеки случай. В крайна сметка някакъв неграмотен (едвам се разбират описанията на обявите му от правописни грешки) остана да си ползва чуждия профил, а на мен ми баннаха пощата...Ще ги прежаля тези 20лв, но нека другите търговци имат нещо наум при заплащане на кредити в olx...
 
От: Контакти.

Up-вам темата, тъй като получих информация от други опарени (по-точно изгаврени) люде. Ето и контактите по-долу в цитата (fB/Tel.), където можете да ги им пишете адското си възмущение ДИРЕКТНО:

еBay [d0t] com / de / co.uk / com.au.

WebStore, eBid, OnlineAuction, OZtion, Overstock, WeBidz, CQout, uBid, ePier, Auction-Warehouse, Bid-Alot, ShopGoodwill and more. Полския* Allegro също.


Не бях срещал по-отвратителна платформа от бившето Aukro (нямащо НИЩО ОБЩО с полския* Allegro.pl, което е една доста добра платформа за поляците, между другото, това е техния им eB и то на високо и качествено ниво) и не мислех, че може да се появи такава. Но нещеш ли, времето показа, че и това може да стане и ето на – цъфна Шмекералника. Това не е сайт за да са си продадеш нещото, а за да ПРЕЦАКАШ другия, да вършиш ШМЕКЕРИИ и да върше срещу ТЕБ администрацията ШМЕКЕРИИ, независимо дали плащаш или не, колко си бил активен или не, репутация и т.н. (наясно съм, че хората, вършели това и към които ще бъде link-нат този пост, ще се вземат в ръце и няма повече да прекаляват и да „гафят“, ама да не стане „А дано, ама надали“?).



Смях. И следва смяна на IP или използване на мадон за браузъра, сменящ IP-то специално и само за него сайт или който и да е било друг, нулев проблем. Но и като цяло безсмислено действие. И до преди да се „наложи“ имаше и има места, където да се публикуват собствените обяви.

Btw, представител на Шмекералника във форума е потребителка plamyto (Team Leader), която усилено Ви чете темата отстрани, без да се включва и отговаря (но аз си знам :)). Но все пак, някой беше писал, че нямало контакти или телефони. То достатъчно информация пък има от странични източници:

Link 1 / fB (интервю с него) | Link 2 | Link 3 (явно това е plamyto) / fB | Link 4 | Link 5 / fB | Link 6 / fB | Link 7 / fB | Link 8 fB | Link 9 fB | Link 10 fB | Link 11 fB | Link 12 fB | Link 13 fB | Link 14 fB | Link 15 / fB | Link 16 / fB | Link 17 | Link 18 fB | Link 19 fB | и др. Пламито може да добави и още, със сигурност, както и още телефони към долупосочените.

PDF: Долу са предоставени адрес и два телефона (!) – стационарен и мобилен. Едва ли търговският представител няма да може да предаде дадено нещо чрез техният си private chat в офисът им там към Customer Support, независимо, че той не се занимава с тези неща. Трети телефон (посочен е и в кеша долу). И още един 4-ти телефон, не го знам откъде го е взел. До момента:

  • +359 2-401-26-52;
  • +359 882-800-519;
  • +359 2-401-26-55;
  • +359 2-980-60-32.
(тези с 52 и 55 се повтарят като цяло, така че може да се пробва да се изреждат телефоните от 50 накрая до 60 накрая)

N'joy. Добавям и нови: Link 20 fB | Link 21 fB | Link 22 fB | Link 23 fB | Link 24 fB | Link 25 fB | Link 26 fB.

eMag: Link 1 fB.

Ето отзиви и в тяхната страница, където също може да се публикуват.
 
Последно редактирано:
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Зле са ама за момента няма много алтернативи.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Уточнявай дали локални за съответният град, дали локални за съответният регион/област, дали национални или няма много чуждестранни алтернативи, тъй като именно такива са посочени в цитата пак на 2-рия ред. И то бая.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Национални. Аз освен за базара за друга не се сещам.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

ало.бг, морето.нет, град.бг и някой ден и моя сайт за обяви :)
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Зле са ама за момента няма много алтернативи.
А бре момко с регистрация от преди 4 години сега ли си се сетил да трупаш мнения?
За толкова години под 30 поста сега, където и да видя ново мнение си се отчел с нещо "смислено".
Ей там има раздел политика. Избери си кого да тролиш, герберчетата или комунетата и хоп минал си мамитаъа с по 1к мнения за 2 месеца.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

И аз не съм доволен от Prodavalnik(olx.bg), исках да продам един мотор от лодка, а те 5 пъти ми сваляха обявата, то не бяха уж дублирани обяви, не пълно описание та чак и снимките не ми харесаха на даден етап ...
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Може да им се оплачеш на ЛС на всичките. По-горе (#113) съм им дал профилите. Твърде възможно е именно някой от тях да ти я е свалял обявата 5 пъти.

Шмекералник сайтовете вредят зле на здравето и нервите. А от там и на тези около Вас. А от там и на цялата фамилна общност.
 

Горе