Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Глупости на търкалета.Парите към картата идват по IBAN.
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Не бой се! Преди 2 седмици, аз чаках около 10 дена да ми преведат парите към картата. Мисля че има значение и от банката, от която е издадена картата. Нещо подобно ми казаха, защото аз дори писах на съпорта им.
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Според мен много зависи от банката. Аз имах подобен проблем със забавяне в Първа Инвестиционна и веднага след, като си получих парите закрих сметката поради тази причина. Най- бързо са идвали в Райфайзен банк след нея в ДСК.
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Да, подкрепям горното мнение напълно. Например към ДСК се чака понякога повече от седмица. Към ЦКБ, Райфайзен е 3 дни максимум след "completed".
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Глупости на търкалета.Парите към картата идват по IBAN.

Обоснови се или обори? Но с факти и технологии, точни наименования, не общи приказки, естествено.

Идват по IBAN, ако PP акаунта е регистриран през: UK/DE/FR/UK/AU/NL/AT/US IP адрес и съответно е UK/DE/FR/UK/AU/NL/AT/US акаунт. Тогава има опция за добавяне на локален банков акаунт и вече Withdraw на кинтите към банковия акаунт (a.k.a. IBAN-а). Ако твоя акаунт е небългарски, а някой от горепосочените държави, и си добавил банковия акаунт, и дърпаш в него, то логично идва трансфера по IBAN. Само да не стане тогава ситуация тип „парите към IBAN-а идват по картата“. За тези държави вече не съм много сигурен дали предлагат локален банков акаунт, ако е регистриран акаунта с IP през нея държава, но навярно да (те са далеч по-развити и без това, за разлика от BG).

Според мен е по-добре да се гледа какъв е % на таксата, която банките вземат за „refund(Withdrawal транзакция), отколкото това коя точно е банката и колко време се чака.
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Тук всеки дава акъл и всеки казва различно, сега кой е правият не знам? :lol:
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

В Белгия си изгубих картата и се обадих в борика.През това време чаках трансфер и от цкб ми потрърдиха че ще пристигне без проблем.Цкб имат опция която се заплаща 2 лв на месец.С тази опция можеш да теглиш пари от банков клон на цкб,без физическото присъствие на картата.Вероятно за различните банки си има някой тънкости и специфики.
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Да не е Синхрон-а, но той е на годишна база, не на месечна за тея 2 лв. А принципно за другите банки не помня някога да е било задължително да си с картата в ръка, за да можеш да отидеш на гишето на касата при касиерката, да се идентифицираш по ЕГН, и да дръпнеш желаната сума от сметката си.

А относно трансфера, то вече не знам там, може и да е имало някакъв междинен часови период, в който хем транзакцията да е постъпила, хем и да не се е осчетоводила по него време, съответно не е била видима в сметката нито за теб, нито за операторите, независимо, че е била блокирана картата, но въпреки това получена успешно. Така или иначе подобен род транзакции се водят картови, не по SEPA по IBAN.

Refunds %s при банките.
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Шерифа бая време е бачкал в банките.
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Колеги, току-що си блокрах картата, тъй като парите пристигнаха. Идиотите от банката не ми пуснаха SMS, че са дошли, въпреки че си бях активирала тази услуга. Имам въпрос към вас, а именно сега трябва да си изтрия тази карта от PayPal акаунта, нали така?
 
От: От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Според мен много зависи от банката. Аз имах подобен проблем със забавяне в Първа Инвестиционна и веднага след, като си получих парите закрих сметката поради тази причина. Най- бързо са идвали в Райфайзен банк след нея в ДСК.

То и аз съм към тази банка и утре ще си закривам сметките при тях. Активирах си услуга за SMS известяване при получена сума, ама май само на документи стана това, защото днес така и не получих смс, че превода е пристигнал...

Обоснови се или обори? Но с факти и технологии, точни наименования, не общи приказки, естествено.

Идват по IBAN, ако PP акаунта е регистриран през: UK/DE/FR/UK/AU/NL/AT/US IP адрес и съответно е UK/DE/FR/UK/AU/NL/AT/US акаунт. Тогава има опция за добавяне на локален банков акаунт и вече Withdraw на кинтите към банковия акаунт (a.k.a. IBAN-а). Ако твоя акаунт е небългарски, а някой от горепосочените държави, и си добавил банковия акаунт, и дърпаш в него, то логично идва трансфера по IBAN. Само да не стане тогава ситуация тип „парите към IBAN-а идват по картата“. За тези държави вече не съм много сигурен дали предлагат локален банков акаунт, ако е регистриран акаунта с IP през нея държава, но навярно да (те са далеч по-развити и без това, за разлика от BG).

Според мен е по-добре да се гледа какъв е % на таксата, която банките вземат за „refund(Withdrawal транзакция), отколкото това коя точно е банката и колко време се чака.

Мерси за отговора, а случайно знаеш ли към коя банка % на таксата е най-малък за такива преводи?
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Може да я триеш картата, може и да не я триеш, щом е блокирана, няма какво да теглят от нея. Добре е да седи поне една активна (макар и безсмислена) карта в PP, да не е с нула карти, тъй като някой път PP bot-а се задейства, ако е празно без нищо.

Като съставиш новата сметка с новото е-банкиране с новата карта с новото SMS известяване евентуално, вече ще я вкараш картата в PP и продължаваш напред :).

Относно най-ниски %:

В зелено.

После мини и от тук и тук.

Добър вариант би било:

  1. Една банка (където % е най-нисък, ДСК в случая, щом има и виртуални);
  2. 1 x Maestro: за добавяне и верифициране в ePay, тъй като чрез нея ще e най-ниска таксата за зареждането на пари по Микросметка online;
  3. 1 x Visa Electron: за пазарене из локалните магазини в града/градовете и теглене от банкомати. Въпреки, че и горната става, но нищо не пречи двойно подсигуряване (ще има такса за издаването ѝ тук);
  4. 1 x Debit MasterCard PayPass: за добавяне и верифициране в Skrill (никога не се знае кога ще потрябва, добър метод за получаване на плащания, 2-ро място заемащ след PP). Но може и без нея карта като цяло;
  5. 2 x Visa Virtual & 2 x MasterCard Virtual: за регистрация Visa-та в PP, останалите 3 за ползване при онлайн транзакции в електронни магазини в интернет. САМО ТЕ ОБАЧЕ, не и горните Maestro/Visa Electron/Debit MasterCard PayPass;
  6. Интернет банкиране (demo): ясно е какво ще се прави + бонус – непосредствено преди ползване на дадена от 4-те виртуални карти (безплатно е издаването им, може и 100 да се направят) се прехвърля нужната сума за ползване + 2-3 лв. отгоре (ако се пазари във валута) от банковата сметка към виртуалната (през е-банкирането сайта) като така се защитават транзакциите. Искат 20, вземат 20, остават 3 лв. Ако сайта е чорил данните от виртуалната карта (една от тея 3), най-много ще може да дръпне 3 кинта – не повече. + мигновено блокирането ѝ чрез обаждане да оператор. И свободно ползване на останалите 2 карти, а 3-тата, която е блокирана, ще се преиздаде и ще дойде след 2 седмици. Кеф. По-подробно разяснено.
И не на последно място, ако се смята, че повечето транзакции ще са в €, то логично сметката и тя да си е в €, не в лв., за да няма кофти PP превалутиране при тегленето на средствата (а да е тип: пускат се €100, трябва да дойдат €98, и идват €98, не… по-малко).
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Здравей!
Да се включа и аз в темата да те успокоя!Не мисля,че има за какво да се притесняваш.PP рядко допускат грешки в това отношение.Лично аз съм чакал около 10 дни докато се извърши прехвърлянето на парите.Дори когато пише,че превода е завършен,в банката са видими по-късно.
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Аз заявих един 100 лева преди 7 дни. Все още не са ми ги пратили. Ще чакаме и ще видим.
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Аз заявих един 100 лева преди 7 дни. Все още не са ми ги пратили. Ще чакаме и ще видим.

Ти към коя банка си? Аз бях си вързала карта ми в ПИБ и от там е бил проблема. Оказа, че парите ми са били в България още 09.04.14(тоест 2 дни след като ги бях пуснала за изкарване от PayPal), ама идиотите като им звънях да ми кажат да не би сумата просто да не е обработена все още, те почнаха да ми плетат едни, че не били пристигали пари. Така че се оказва, че нещата много зависят от това към коя банка са ти картите, които си вързал към PayPal.
 
От: От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Ти към коя банка си? Аз бях си вързала карта ми в ПИБ и от там е бил проблема. Оказа, че парите ми са били в България още 09.04.14(тоест 2 дни след като ги бях пуснала за изкарване от PayPal), ама идиотите като им звънях да ми кажат да не би сумата просто да не е обработена все още, те почнаха да ми плетат едни, че не били пристигали пари. Така че се оказва, че нещата много зависят от това към коя банка са ти картите, които си вързал към PayPal.

ДСК, но не веднъж съм получавал пари. Много пъти е имало забавяне. Един път ще ги получа след 2 дни, един път след 2 седмици.
 
От: Преводът ми от PayPal към картата ми се бави повече от 7 дни. Какво става?

Днес, 8 дни след като заявих плащане от PP ми пратиха парите.
 

Горе