Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Izvunzemen

Active Member
Рейтинг - 100%
11   0   0
Здравейте, започваме един много интересен сайт, който се нуждае от своето прилично лого.

Сайтът- http://drevnite.com/ ще се превежда и на английски.

Тоест логото ще трябва да е и с двата надписа, веднъж "Древните" и английското "The Ancient Ones".

Решихме, че е по-добре логото да е на името, а не на домейна. Сайтът има много интересен слоган- "Върху руините на предците" и мисля, че ще е по-добре ако се включи като надпис под логото, защото темата на сайта е такава, че има доста свободно място в хедъра. Освен за банер на сайта логото ще се използва и за снимки и корици в социалните мрежи.

Нямаме допълнителни изисквания към логото.

Идеята на сайта е ясна- статии на тема древна история на България и света.

Награда- 50 лв, сумата не е голяма, но просто не можем да отделим повече, дано това не откаже по-голяма част от дизайнерите във форума, защото проектът ни се прави с голяма доза ентусиазъм, но почти никакви средства. :)

За начало на конкурса се счита днешната дата- 16 ноември
Крайна дата на конкурса- 30 ноември, в същия ден ще обявя и победителя.

ЗАПОЗНАТ СЪМ СЪС ПРАВИЛАТА ЗА КОНКУРС ЗА ЛОГО И ДИЗАЙН!

Предварително благодаря на всеки, който вземе участие!
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Страхотно предложение, много благодаря! :)
 
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Награда- 50 лв, сумата не е голяма, но просто не можем да отделим повече...

Това е малко нагло според мен, при положение, че си пуснал тази тема. В нея сам се хвалиш, че вашия сайт е един от най-големите според думите ти, гледам на сайта има реклама - значи печелите от него. Просто никой не можеш да убедиш, че при 210к месечен трафик не печелите, значи може да отделите пари за лого, не го правите, така замазвате очите на другите с 50 лв. ... Поредните тарикати!
 
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Здравей, разбирам раздразнението ти, за това реших да обясня как стоят нещата, ще го направя, въпреки че тук не е правилното място.

Линкът, който си пуснал е от сайтът Мегавселена, хваля се с това, че е един от най-развитите, според мен и най-качествения сайт за наука в България. Неговият собственик е АВТОР на всичките 4 800 статии, раздели това на 3 години съществуване и ще разбереш колко труд е хвърлен по него.

Аз лично нямам нищо общо с този прекрасен сайт, намерих го случайно, когато започнах да се интересувам от наука и каквото и да търсех винаги ми излизаше той в гугъл с някоя подходяща статия. Сайтът беше много качествен като материали но зле като дизайн, писах на жената, която го прави, защото исках да и помогна с каквото мога. Оттогава и го правя, малко, но от сърце. Предложих и да пусна темата за банер реклама, понеже тя разчита на проекта Мегавселена и той е един от основните и доходи, а както може би знаеш, положението с адсенс в България не е никак цветущо. Мога да ти пратя скрийншот от този "210к месечен трафик" както се изразяваш ти, за да се убедиш, че с толкова пари на месец не можеш да си купуваш и храна, а жената, която прави сайта работи ежедневно по няколко часа над него, защото е ентусиаст, защото вярва, че в България все още има хора, които биха се запалили по науката. Изразът ти "поредните тарикати" отначало ми се стори доста обиден, но си мисля, че ако и аз не знаех каква е историята, която седи зад Мегавселена и новият сайт Древните, може би щях да реагирам по същия начин.

Всъщност тези 50 лв за половината от началния ни капитал, с който започнахме проекта, другите 50 са за двата домейна.

Повярвай ми, много добре знам колко струва труда на хората, които се занимават с изкуство, доста време се чудех дали да пусна темата, предлагайки такава цена, но реших, че ще има други хора като нас, които вярват в идеята за развитие на науката в България. Предполагам тази скромна сума може да се стори обидна не само на теб, за което се извинявам, но също така смятам, че вярата в идеята и положения труд за нейното развитие е водещата сила на света, точно заради това съм сигурен, че дори и за 50 лева, ще намерим хора, също толкова ентусиазирани като нас. :)
 
От: От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Здравей, разбирам раздразнението ти, за това реших да обясня как стоят нещата, ще го направя, въпреки че тук не е правилното място.

Напротив, точно тук е мястото! И разбира се, недей казва на никой, че с 210к месечен трафик не изкарвате пари - никой няма да ти повярва. А реклами в сайта има, и то не само адсенс, примерно - отворих сайта, и кликнах на първата ми попаднала статия, под статията имаше голям, хубав банер, погледнах в цените за реклама - рекламното място на банера се продава на импресии, на цена от 10 лв. Така, че в момента лъжете, че нямате пари!

А довода пък, че сте нямали пари и за това малко давате е още по-смешен. Като нямате - ще намерите, но не е оправдание да се подигравате с труда на хората.
 
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Ъъъ банер за 10 лева на 1к импресии не е имало никога, сайтът работи единствено и само с адсенс. Може би си видял банера за кампанията на НАО Рожен или този на мебелите, от тях не получаваме никакви пари.
В момента сайтът изкарва толкова пари, че едвам минава месечния праг на адсенс, а както вече казах, от него идват единствените приходи. А идеята на жената, която прави сайта първоначално е била един ден това да е единственото и занимание. А ти мислиш ли, че ще успееш да живееш с 150 лева на месец?

Не се подиграваме с ничии труд, конкурсът е абсолютно доброволен, наистина се опитах да ти обясня как стоят нещата, но виждам, че определено нямаш възможност да го разбереш.

Желая ти лека вечер.
 
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Чакай сега малко... ти сътвори най-новия виц. Значи с 210к месечен трафик не може да изкарвате никакви пари? В същото време се нуждаете от пари и на най-хубавите си места слагате безплатни банери...? Тия лъжи ги приказвай на други... ставаш смешен.
 
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Не е безплатен, това е банер, водещ към сайта на НАО Рожен, които събират пари, за да успеят да съществуват, за нас няма нещо по-ценно от това. Най-вероятно причината положението да е такова е да има немалко хора като теб в страната ни. Пиша ти единствено за да не остане някой с впечатлението, което се опитваш да създаваш. Спирам да ти отговарям дотук, обещавам, мисля, че идеята стана ясна на хората, на които трябва да им стане.
Ако някой модератор реши, че постовете са неуместни може да ги премахне, аз мисля, че дори помогнаха за да разясня идеята на проекта.
 
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Ясно, спираш да обясняваш, защото не намираш доводи, така е лесно да се измъкваш. И не, никой от админите няма да пипне мненията, да ги изтрие, защото съм прав! Другите могат да мислят, и знаят, че съм прав! Не е хубаво това което правите, да се подигравате така и да лъжете!

Ако толкова не изкарвате пари от този голям сайт (нещо, което не мога да повярвам), то тогава можете да забавите конкурса за лого с месец-два, и когато съберете една прилична сума, тогава да обявите конкурса!
 
Последно редактирано:
От: От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Странник, по принцип си прав, но в крайна сметка човекът си преценява какъв конкурс да пусне и с какви условия и награда. Не знам защо се занимаваш да го храниш. Реално, каквато сума дава, такова и лого ще получи, имало е конкурси и за по-малки суми, и такива без парична награда, и пак е имало много участници. Естествено, не може да се очаква едно и също качество в този конкурс и такъв за 200-300лв, но предполагам авторът на темата това го знае. ;)
 
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Странник, не си прав.
Колегата обясни, че няма много общо с "печалбите" на Мегавселена, така че е безпредметно да обсъждаш тази тема.
Апропо, в момента въпросният сайт в момента е под шапката на Актуално, преди това се подвизаваше в групата на 3бей - не виждам да е прокопсал особено от това.
 
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Един конкурс някой да се престраши да пусне след новите правила и вие веднага почвате да спорите за глупости.
 
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Идеята е един от най - древните символи - спиралата. Тя символизира цикъла - живот - смърт -прераждане....

vurhu-runite.png
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Страхотно предложение, много благодаря! :)
 
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Много благодаря, момчета. Страхотни лога сте направили! :)
 
От: От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Това е малко нагло според мен, при положение, че си пуснал тази тема. В нея сам се хвалиш, че вашия сайт е един от най-големите според думите ти, гледам на сайта има реклама - значи печелите от него. Просто никой не можеш да убедиш, че при 210к месечен трафик не печелите, значи може да отделите пари за лого, не го правите, така замазвате очите на другите с 50 лв. ... Поредните тарикати!
Странник, човекът е пуснал конкурс с условия. Ако иска и 10 лв. ще предложи, проблемът си е негов. Това нещо се нарича "свободен пазар".
 
От: От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Странник, човекът е пуснал конкурс с условия. Ако иска и 10 лв. ще предложи, проблемът си е негов. Това нещо се нарича "свободен пазар".

А това нещо се нарича форум, където всеки може да пише.
 
От: Конкурс за лого- сайт на тема древна история

Подкрепям @странникът (btw името ти ходи). Така е! Това е форум в който ако спазваш правилата можеш спокойно да си изразиш мнението. На колегата създател на темата и конкурса - аз не вярвам, а на участниците в него им се чудя и мая как за 50т се бият...
 

Горе