Съобщете за вашите продадени домейни

SmartBusiness

Active Member
Време е за такава тема, за да не се разводняват другите в които говорим за регистрирани домейни и за това как да ги продаваме.

Откривам темата с последната ми продажба. И по начинът, който e добре да бъде следван, като се съобщава за продажба, за да е възможно най-полезна информацията на четящите. Разбира се ако това е възможно и не е подписан NDA (документ за неразкриване на детайлите околко продажбата).

1.Домейн
exxact
com
2. Продажна цена
$2985
3. Къде е продаден
BrandBucket
4. Кога, откъде и за колко е придобит
Закупен Май 2015 за $XX от Dynadot Expired Auctions


В този случай няма преговори, но ако има такива ще е интересно на всички да похдвърлите 2-3 думи за тях и как са протекли. Да се учим от грешките и успехите си, за да продаваме повече домейни на по - високи цени.

Ега темата ни е много страници.

Амин.
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Абонирам се за темата.
Дано автора (и другите колеги) ако не всеки ден, то през ден да се разписват в тази тема
Амин :)
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Прав си че беше време за такава тема, поздравления и за сделката :)

Моята последна продажба е пакет от 5 брандабъл .СОМ домейна, който се заседяха около 4 месеца в БрандБукет ( домейните няма да ги казвам, защото ги купи момче от България :) )

Домейни: ******** х 5 .СОМ

Продажна цена $365

Продадени през Фейсбук

Купени от ГоДади ( новорегистрирани ), общо похарчени пари по домейните ~ $100

Преговори силно казано :), бях ги обявил за бърза продажба от $400, момчето ми писа и след 2мин. се стигна до $365
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Аз също се абонирам :)
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Прав си че беше време за такава тема, поздравления и за сделката :)

Моята последна продажба е пакет от 5 брандабъл .СОМ домейна, който се заседяха около 4 месеца в БрандБукет ( домейните няма да ги казвам, защото ги купи момче от България :) )

Домейни: ******** х 5 .СОМ

Продажна цена $365

Продадени през Фейсбук

Купени от ГоДади ( новорегистрирани ), общо похарчени пари по домейните ~ $100

Преговори силно казано :), бях ги обявил за бърза продажба от $400, момчето ми писа и след 2мин. се стигна до $365


Имаш предвид, че вече приети домейни в BrandBucket са прехвърлени в акаунта на друг продавач?
 
От: От: Съобщете за вашите продадени домейни

Имаш предвид, че вече приети домейни в BrandBucket са прехвърлени в акаунта на друг продавач?

Да, тогава му ги прехвърлих, но той ми каза че има идея за тях и ще ги ползва, не съм проверявал и незнам какво се е случило с тях и дали са още в букета
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Една продажба за която не си заслужава много, много да се пише, но все пак

FastRemortgage.com

продаден на търг във Флиппа за $141 ( с помощта на приятел, които побутна аукциона в началото )

купен преди 2-3 месеца от неймпрос за $30

общо разходи по домейна:
- $30 за домейна
- $9 за флипа аукцион
- $14 за флипа комисионна
общо похарчени $53

Малко статистика за аукциона:

- преглеждания около 365 - благодарение на промотирането му във ФБ и туитър
- наблюдаващи аукциона 5
- бидъри 2
- бидове 3 :(

Не е голяма гордост или повод за хвалба, но все пак е продажба с малък профит
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Не е лошо, продадох един "цифров" домейн за....500$ и още 2 VR домейна по 100$ парчето последните 2 седмици.
Доволен съм.
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Приех оферта за един домейн, който мислех да дропя, не е много но с $100 ще подновя някой дето изтичат скоро.

Офертата е през undeveloped, 2-ра от както ги ползвам
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Успех!
Само дано не е от китаец, че и аз имах сделка през ундевелопед, ама ония така и не плати!
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Успех!
Само дано не е от китаец, че и аз имах сделка през ундевелопед, ама ония така и не плати!

От българин се оказа, че е и не е избягал човека, платил си е към ъндивелопед, и сега пушнах домейна към тяхния ескроу акаунт в Годади.

Не разбирам, защо когато говорим на един и същи език, ухоиса ми е открит и всеки домейн може да се провери на кой е, имам мейл и телефон за връзка не ме контактват директно ами през платформи за продажба на домейни, това се случва за трети път....

П.С. само не знам колко им е комисионата на тези хахахах :D:cry:

Ъпдейт: 15% е комисионната
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Какво като е българин? Ако не се познавате, може да се притеснява от измама. Платформата предлага сигурност и ескроу.
 
Последно редактирано:
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Имам въпрос, ако искам да продам домейн, как е по-добре:
да има сайт към домейна или да е паркиран някъде?
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

По-добре да е паркиран. Когато някой купува домейн, той има някаква идея за какво ще използва този домейн. Ако сайтът е нещо различно от представата на купувача, той може да се разколебае.
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Ето и от мен, малко но от сърце

Домейн - vrsocket.цом
Продажна цена - $150 с counter offer се спазарихме на $100 с таксите $75
Продаден - GoDaddy Auction
Кога, откъде и за колко е придобит - Март 2016 godaddy $12.17

Домейн - cmdcloud.цом
Продажна цена - $200 buy it now с таксите $155
Продаден - GoDaddy Auction
Кога, откъде и за колко е придобит - март 2016 godaddy $12.17
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Аз подходих доста наивно и тръгнах да измислям нови домейни, според търсенията на клиенти във фейсбук групите. В резултат се накичих с няколко домейна, които никой не иска да купи вече доста дълго време. Успях да продам само един във Flippa на символична цена от 30$, който сам "генерирах" и купих в Namecheap покрай тръмпоманията - TrumpoCracy.com. Може би направих грешка, че го продадох, но исках да разбера дали изобщо мога да направя продажба и затова пуснах домейните на ниски цени. Имам и още един продаден със сайт към него, който се оказа неуспешен проект.
 
От: Съобщете за вашите продадени домейни

Хубава тема, записвам се :)
 

Горе