Нужна ми е помощ за попълване на W-8 / W-8 BEN-E tax form

vbrnk

New Member
Здравейте,
Имам оферта за freelance contact работа от САЩ и за да започна работа трябва да попълня формуляр за връщане на данъци. Това са така наречените W-8 или W-8 BEN-E tax form. Имам ДЗЗД фирма и се нуждая от информация и помощ за попълването на формуляра за фирми. По мои наблюдения това трябва да е W-8 BEN-E.

Бих се радвала на всякаква информация, включително личен опит, съвети или контакти на счетоводители или адвокати с гарантиран опит в сферата.

Ще съм ви изключително благодарна ако можете да ми помогнете. Пишете ми тук или на лично ако имате информация.
 
От: Нужна ми е помощ за попълване на W-8 / W-8 BEN-E tax form

В България ли живееш и гражданка на България ли си?
От САЩ при фрийлансърите искат да попълнят декларация, че ще внасяш данъците и осигуровките си в твоята страна ако си чуждо лице за САЩ. /мисля, че за този формуляр питаш/
 
От: Нужна ми е помощ за попълване на W-8 / W-8 BEN-E tax form

Да, живея в България и имам само българско гражданство. Имам и ДЗЗД фирма през която би следвало да минава дохода но не съм сигурна как да попълня формуляра особено този за фирми които са извън САЩ. Той е w8 ben-e форулярът. Да, става дума за същото- формуляр за данъци.
 
От: Нужна ми е помощ за попълване на W-8 / W-8 BEN-E tax form

Щом ще получаваш парите по сметка на фирмата попълваш данните на фирмата; чекваш, че не си место лице на САЩ, а си местно лице на БГ; чекваш, че отговорността за внасянето на осигуровките и данъците е изцяло твоя.
С това от САЩ си измиват ръцете, че ти си задължена да декларираш дохода и да си внесеш данъците в БГ, а те в САЩ не трябва да ти удържат данък при източника /wittholding tax/.
С попълването на този формуляр не трябва нищо да декларирате и плащате в БГ. След като почнеш да получаваш пари почва декларирането/внасянето на данъци в БГ.
 
От: Нужна ми е помощ за попълване на W-8 / W-8 BEN-E tax form

Благодаря. Има отметки за типа фирма с които не мога да се справя. Какъв тип фирма трябва да отбележа че е ДЗЗД? Също така трябва ли да попълвам Булстата си някъде? Има ли фариант да предоставя по грешка непълна или грешна информация и да ме търсят. Бих желала всичко да е изрядно.
 
От: Нужна ми е помощ за попълване на W-8 / W-8 BEN-E tax form

Ако някой може да ми предложи платена консултация по въпроса нека да ми пише лично съобщение.
 

Горе