Проблем с потребител във Фейсбук

Привет,

Имам следната ситуация. Преди повече от година закупих един сайт с прилежащата му фейсбук страница. Страницата е развивана доста добре. Има различни снимки за откриването на физическия магазин и т.н. На снимките в единия албум има хора, които НЕ познавам, и които имат политическа кариера! (но това го разбрах в последствие)

Преди два дена с мен се свърза човек, който най-учтиво помоли да премахна от страницата някои снимки, на човек, който му е близък... Има го на снимките, има го сниман и в 24 часа, а снимка от публикацията я има и във Фб страницата. Обяснението за триенето на снимки и публикациите беше, че човекът имал връзка с жена, която била ревнива.., абе някакви глупости на търкалета... Дори не ми каза името на въпросната личност, която трябва да се махне от снимките.

След кратка справка в Г разбрах кой е човекът и ми стана ясно, че определено искането за триенето не е заради жена... Не знам и за какво е де... Няма да споменавам имена.

Въпросът ми е, ако има хора тук, които са попадали в такива ситуации, ако не затрия снимките, какво може да предприеме отсрещната страна, свързано с Фб, разбира се? По какъв начин би могъл да ми навреди?

Поздрави.
 
От: Проблем с потребител във Фейсбук

Защо просто не изтриеш снимките , това си е негово право. Ти как би реагирал ако някой те снима и качи във фейсбук без твойто знание и съгласие.
 
От: Проблем с потребител във Фейсбук

Човекът е обществена личност, освен това е присъствал на обществено събитие. Както казах, една от снимките е публикувана и във вестник 24 часа. Снимките не са правени без знанието на когото и да било. Не са папарашки и човекът е позирал. :)

Нищо не ми пречи разбира се да ги изтрия.

Въпросът ми е друг... Има ли някакво основание друг човек (предполагам PR) , представляващ въпросната личност да предявява някви претенции към Fb срещу страницата. Ако да, какво ще му изискат и как ще реагират?

Има ли някой опит или подобен случай?

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
 
От: Проблем с потребител във Фейсбук

Това си е реклама за обекта, що да триеш...
Не виждам какво могат да направят по легален път.
Пък и да могат, едва ли ще е нещо страшно и ще го пишеш у графата "предприемачески експириънс".
 
От: Проблем с потребител във Фейсбук

Този с брадата и цайсите на сърчица ли?
 
От: Проблем с потребител във Фейсбук

Направи каквото те молят. Ако е човек с възможности ще ти бутне страницата, не питай от къде знам :)
 
От: Проблем с потребител във Фейсбук

Ако е човек с възможности ще ти бутне страницата, не питай от къде знам
И ако е без особени възможности пак може да успее. Не си заслужава неприятностите според мен, заради една снимка.
Самият факт, че те молят първо е ясен знак, че може би ще предприемат и следващи стъпки.
 
От: Проблем с потребител във Фейсбук

Благодаря за мненията. Махнах снимките.

За първи път ми се случва някой да предявява подобни претенции. Честно казано не ми се занимава с глупости, а и човекът беше настоятелен, но и учтив в същото време.
Подразних се малко, но... по-добре всички да са доволни.
 
От: Проблем с потребител във Фейсбук

От Фейсбук са непредсказуеми, та може би е по-добре да махнеш снимката. Иначе щом е известна личност ако беше в сайт я оставяш. Пък и този PR да не е кокуренция ако продаваш продукт? Попитай го като какъв се явява на въпросния човек от снимката и намери контакт лично с него. Ако не ти се занимава махни снимката.
 
От: Проблем с потребител във Фейсбук

В европейския съюз действа един закон Right to be forgotten, и всеки може да поиска дадена статия, снимка или др. материал за него да бъде изтрит, няма значение дали от гоогле, фб или др.
 
От: Проблем с потребител във Фейсбук

То е вече късно, но и аз да дам съвет (идея) - може просто да замъглиш лицето или фигурата на човека, който "не трябва" да се вижда. Има много такива снимки за публични събития, рекламни кампании и какво ли не друго.
 
От: Проблем с потребител във Фейсбук

В европейския съюз действа един закон Right to be forgotten, и всеки може да поиска дадена статия, снимка или др. материал за него да бъде изтрит, няма значение дали от гоогле, фб или др.

Може ли малко повече информация? Благодаря
 

Горе