Как да си направя код за HTML5 банер?

traiki

Well-Known Member
Здравейте, направил съм си няколко хтмл5 банера за един сайт, но въпроса е как трябва да изглежда хтмл кода, който ще вкарам в wordpresa, че да излезне коректно? Ще се визуализира чрез плъгина wp-insert. Въпроса ми е какъв трябва да бъде кода, като този на Адсенс примерно...Доколкото знам качвам файловете на хост и в кода трябва да посоча връзката към html файла, но какъв кода трябва да се напише, че в нета не мога да го открия....
 
От: Как да си направя код за HTML5 банер?

С iframe....?

<iframe src="banner/300x600.html" height="600" width="300" style="border-style: none"></iframe>
 
От: Как да си направя код за HTML5 банер?

Я дефинирай термина "HTML5 банер", че поне аз нещо се обърках?
 
От: Как да си направя код за HTML5 банер?

Колега има готови, само пиши html code baner в гугъл и ще ти излезе структурата.
 
От: Как да си направя код за HTML5 банер?

Значи нещо такова: http://hub.bannerflow.com/h/i/204393741-best-html5-banner-ads-2015

Ще видиш (или поне можеш да видиш, ако знаеш как), че всички банери са в <iframe>, както NovaPS е написал. Този таг <iframe> се използва когато искаш да вмъкнеш външен сайт в прозорец в настоящия. При Адсенс кода дето поставяш е скрипт, който сам произвежда <iframe> тага и си вмъква там каквото трябва (или поне така предполагам). Би трябвало и от това EasyAds от някъде да получиш някакъв код. Щото и да направиш .html файл на твоя сървър, и да го вмъкнеш в сайта, какъв ще е смисъла да показваш реклама ако няма никаква връзка с EasyAds и не отчита нищо.

Някъде в EasyAds трябва да има опция да си създаване банери. Аз не работя с такива сайтове и не знам точно как стоят нещата, но в крайна сметка кода в твоя сайт би трябвало да е такъв, който да прави връзка с техните сървъри и да изтегля банерите от там, да ги сменява и т.н.

Вече как се пише HTML5 код с CSS3 анимации... виж за някакви генератори, знам ли. За някой дето не разбира HTML би било трудно, така че най-вероятно вече има много инструменти за целта.
 
От: Как да си направя код за HTML5 банер?

Не се захващай с изиадс изобщо. Тия са такива малоумници. Бях си настроил в тяхната система да им се показват банерите с минимално eCPM 20ст. и започнаха да ми реват, че съм правил малко импресии. Те искат едва ли не ако могат 1К ипресии за 4ст. да им продавам.
 
От: Как да си направя код за HTML5 банер?

Е.. стана ли с iframe? :)
 

Горе