Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

От: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Има много лекари, искащи пари под масата, но пак ти тук грешиш като не си ги проучил предварително и не си избрал при кого да отидеш.

Бедни доктори има много, така че спри с общите приказки. Само в моя блок в Студентски град живееха десетина асистенти на по 40 години.


С прободна рана, счупен крайник, бъбречна криза и т.н са едни от най-подходящите състояние на човек да избира при кой лекар да се лекува... Дестина асистента на фона на лимузините, апартаментите и останалите кестри са косвени жертви така да се каже.
Познавам хора на високи постове в ВМА и МВР болница плюс тъст лекар и цялата ви гнила гилдия ми е позната от вътре. Така, че с номера бедните ние недоплатени и недохвалени доктори не можеш да ми излезеш
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Антиваксърката и здравен корифей nandibandi отново скача на медицински теми.

Ако така си учил и медицина, както си чел темата за ваксините - жална им майка на пациентите ти, докторе.

В онази тема не бях против ваксините, не бях и за. Бях за индивидуално отношение към всеки случай, което няма как да стане, защото фирма ''наемни убийци в бели престилки'' ЕООД кара на конвейр и после обвинява за всичко пациента.

Имам пряко впечатление от здравеопазването, обикаляйки по болници с близък човек. Не ми се говори по темата, но виждайки как се третират онко болни хора, и то когато са в последния стадий на болестта, не мога да кажа нищо добро за гилдията и няма да го направя. Тук не става дума за заплащане, престиж на професията и знания, а за най-елементарна човещина. Няма човещина у лекаря-капиталист и това е най-страшното. Вече дори не гледат на пациента, като съвкупност от органи и конкретно заболяване (което е най-добрият вариант), а като на банкомат. Преценяват колко пари могат да му вземат, вземат ги и го изпъждат. Междувременно не пропускат да го унижат максимално, дори когато си е платил изпросеното.

Не ми се свидят 16.80 на месец. Не ми се свидят и сериозните суми, които платихме. Болно ми е, че тези, които трябва поне да облекчават състоянието, когато болестта е нелечима, го влошиха многократно.

Пожелавам на всички лекари, предлагащи подобно качество на услугата да изживеят това, което съм изживяла аз. Не да се разболеят, а да изживеят агонията ''здравеопазване'' чрез свой много любим човек. Знам, че е жестоко, но не чак толкова, колкото отношението, което наемните убийци в бели престилки предлагат на тежко болните и техните близки.
 
От: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

А как ще контролираш търтеите, които разчитат на държавата да им плати лечението? Ще се получи нещо като циганите и детските надбавки.


Ти смяташ ли, че можеш да сравняваш заплатата на професор по медицина с "типичните заплати в България"? Азис може да изкара и 1000лв за 30мин. Сравняваш ли неговия хонорар с "типичните заплати"?

Дали лекар ще изкара 600лв и колко ще изкара зависи от това колко е добър и търсен.

Търсене и предлагане...

Ето за това говоря. Веднага почваш с тънките сметки. За вас хората са станали подвижни касички. Този професор защо е такъв? За да става милионер? Или за да помага на хората? Каква е основната цел на лекарската професия?

Ти защо си избрал да станеш лекар?

Както казах в днешно време голяма част от хората губят човешкото в себе си... и се фокусират върху материалното, а това води до затриване на всичко.
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Да та е у загубения доктор. 95 процента гледате какво може да изкярите, само за пари мислите да ва е у лешперите. И да да ти кажа правя безплатно неща и не търся нищо в замяна. Даже някои не разбират от къде им идва безплатното. Ма на вас все някой ви е длъжен бе общаци недни, все сте недооценени беееее.
Истината е че много мразите пациентите и ревете по форумите кви сте недоразбрани и как всички сме ви длъжни.... Уроди възползващи се от хорските нещастия сте 95 процента.......ах бегай бе философ точно в тая сфера работя и направо ми се гнуси от такива като вас....
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Половината лекари в България трябва да бъдат наредени до една стена и разстреляни за назидание на останалите, ей така, да си имат едно на ум.

прав си
скоро ще се почва и по тях след кредитните инспектори и частните съдебни заседатели
 
От: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

а като на банкомат. Преценяват колко пари могат да му вземат, вземат ги и го изпъждат. Междувременно не пропускат да го унижат максимално, дори когато си е платил изпросеното.
.

колко пъти съм инсталирал виндовс на познати и на непознати без пари
това е да обичаш професията си:)
дори безплатни сайтове съм правил
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Ако трябва всеки сам да си осигурява финансово лечението и да няма общи пари, тогава за какво ни е здравната каса, партиди и тем подобни? Като имам нужда от лечение си го плащам от събраните под дюшека или в буркана пари и готово.
Не, изобщо не подкрепям идеята здравеопазването да е като всеки друг бизнес. Човешкият живот е ценен и с пари не може да се купи, но може да се спаси. Болестите са разнообразни и са разпределени на сравнително случаен принцип по хората като рядко самите хора имат вина за заболяванията си. Малко са хората страдащи от скъпи за лечение болести и не мисля, че е проблем обществото да им помогне, защото този страдащ може един ден да се окажеш ти. Ако се окажеш болният и лечението ти струва 5-цифрено число, а изкарваш 4-цифрено на месец (повечето в България изкарват 3-цифрено), как се очаква да оживееш? В такива случаи "многообичната" здравна каса не помага адекватно и затова имаме толкова хора събиращи дарения и молещи някой да им помогне финансово за да живеят. На алчните и егоистите им пожелавам да си стискайт парите и да се надяват на тях да не им се случи това!
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

За какви богатства и пари говорите в тази тема? Аз не съм чувал за доктори в България, които да са милионери. Може да има 3-4, но те са забогатели не с прегледи и операции, а чрез бизнес начинания. Как да има кадърни доктори като всеки, който се открои с някакви по-големи умения отива или в чужбина, или в някоя болница, където простосмъртни няма как да стъпят. Кой ненормален ще учи 10+ години за лекар и после ще работи за 1000-2000 лв. заплата?
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Парите за здравеопазване сигурно не са достатъчни, но какво значи достатъчно?

Със сигурност не се използват по предназначение. Чудесен пример е на ония гении системата за 200 млн за пръстов отпечатък.... кому е нужно това?
Отделно отиваш за нещо с направление - бам възможно най-дългата клинична пътека, за възможно най много дни - а че си отишъл за една кардиограма и още нещо няма значение

Бил съм в болница, за операция по-спешност, слава богу не тежка... След изписването отидох да занеса една дребна сума в знак на благодарност на доктора който ме оперира - това си беше лично мое решение, не са ми били искани по-никакъв повод...
В крайна сметка, лекуващият ми лекар, категорично отказа и не ги взе ! - дали поради морални причини, или нещо не било както трябва, предпочитам да вярвам в първото :)
Показателен факта е че сме на едно от първите места по ръст на лечебни заведения. Имаше една статистика за една година, че има повече нови болнични заведения отколкото открити казина..

Кадърните лекари се оправят със заплащането, обаче медицинският персонал под тях, положението е критично - 1 отделение беше със един санитар, сестрите ако ги има са в пенсионна или пред-песиона възраст, заринати от попълване на бумащина и документи. За една седмица, слушайки разговорите и нещата за който си говорят, се молиш просто ден по-напред да се махнеш.

Обаче, съвсем скорошен случай, отива мой познат за болки в кракът - еми или нова става или инжекция с нещо си - става 2000 лв, инжекция 500 лв - казвай и дистрибутора е тук за 10 мин и ти я слагам.
Здравната вноска е по 20 лв, мисля че всеки един трябва да си я плаща, включително и т.н трайно безработни.

Аз лично не познавам някой който може да си позволи лукса да е ТРАЙНО безработен и да не може да отдели 20 лв на месец.
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

При положение, че човек няма работа и е безработен, няма как всеки месец да е задължен да внася 17 лв близо за осигуровки, това не е на година, а е на месец. Т.е човека няма за сметки за ток, вода телефон и тн, едва преживява и е задължен да дава пари, откъде да ги вземе, заем не му отпускат нищо, ако няма и имот, остава на улицата, няма храна, няма здравно осигуряване и умира, така ли трябва да е през 2016 година. Живеем в ЕС, една от топ икономиките в света, как е възможно да има такова нещо.
Как е в Германия, безработен, няма работа, не е работил, отива и всеки месец му се плащат здравните осигуровки и отделно 400 евро на месец социални. Как е в Холандия, Белгия, Франция, по същия начин, никой не го оставят на улицата, като куче, а тук не стига, че не ти дават за един хляб пари, на всичко отгоре ти искат. Няма такава държава. То това не е държава според мен. Никаква грижа за хората, всичко оставено така, някак да се спасява и ако може да се натовари човек с още и още сметки, да се изгърби от товар ще е идеално за управляващите. Защо хората отиват на Запад, защото там има отношение към човека, като живо същество, тук никой не те има за нищо и държават не и дреме жив ли си, не си ли, имаш ли нужда от нещо. Няма такива неща.
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Тук всички са големи специалисти. Явно много разбирате от здравеопазване.

Някакъв ми обяснява, че истината била, че сме мразили пациентите. Друг познавал няколко лекари и вече му "била ясна гилдията".

Срещал съм се с колеги от много страни и навсякъде има уважение към лекарите. Само тук има постоянни обиди и очерняне.

Затова сме на тоя хал.
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Уважение към лекарите има, тук говорим държавата да отпусне на беработните, т.е да им плати вноските и поне като не им дава нищо, да не им взема. Не говоря пари да дават, вноските да поемат само, толкова ли е трудно. Има фондове, пари ще се намерят, лекарите няма да ги засегне това, даже ще е по-добре, защото всички вноски ще са платени, за разлика от сега. Пари ще се намерят, но никой не му се занимава, а и защо да го прави, като никой не е поставил въпроса за това.
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Zalozite, ти сериозно ли го мислиш това?

Казваш ей така пари ще се намерят, имало фондове. Тия фондове откъде са събрали парите? Отговор: от данъкоплатците.

Каквото и да въртиш и сучеш се оказва, че работещите ще плащат на неработещите. Това не го приемам за нормално.
 
Re: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Тук всички са големи специалисти. Явно много разбирате от здравеопазване.

Някакъв ми обяснява, че истината била, че сме мразили пациентите. Друг познавал няколко лекари и вече му "била ясна гилдията".

Срещал съм се с колеги от много страни и навсякъде има уважение към лекарите. Само тук има постоянни обиди и очерняне.

Затова сме на тоя хал.

Точно защото "докторите" си мислите, че като сте завършили медицина и сте положили Хипократова клетва и край вече разбирате всичко и всички симптоми и това ви дава право да се държите пренебрежително с пациентите едва ли не са поредния домат, който е купен от супермаркет и когато ви казват, че грешите вие едва ли не обявявате хората за луди - за да не съм голословен ето и един пример ТУК
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Мария Папазова е супер смешна и тук съм съгласен напълно с теб.

Но...

Тя е медийно лице и не участва в системата на здравеопазване. Не е при пациентите в клиниките.

Това, че Папазова ходи при Гала и си прави (много сполучлив трябва да призная) PR няма връзка с истинската лекарска работа.

Глупави и самозабравили се лекари има. Но в кое съсловие ги няма? Лекар се става най-трудно и точно това казвах преди - в другите страни има уважение, а тук - не.
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Каквото и да въртиш и сучеш се оказва, че работещите ще плащат на неработещите. Това не го приемам за нормално.

Преди щеше да си прав, но в наши дни 65% от работата не се върши от хора, а от роботи. Работа за хора почти няма да има /вашия сектор - медицина, може би ще е от последните с хора/, тогава искам да питам, при 90% безработица, те ще плащат осигуровки и откъде ще намират пари за да се изхранят. Давам пример, завод на Ауди , 1990 година - 5000 човека, работници, 2015 - 350 човека, работници, гл.менджер каза, на мен хора не ми трябват, те машините си бачкат хем по-добре, хем не се изморяват, какво говорим оттук насетне? За какви осигуровки и кой ще ги поема занапред, като масово хората работа няма да имат. работещите ще плащат на неработещите не е правилно, машините ще изкарват ресурсите за неработещите. Това е вярното.
 
От: Re: От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски

Първо искам да кажа, че ако някой остане безработен в зависимост от това колко е работил преди това, може до една година бюрото по труда да му плаща здравни, а след това не знам. Предполага се, че всеки здрав и прав човек би си намерил работа в тези рамки. След това ако е трайно неработоспособен му се отпуска пенсия.

Българина е тарикат. Той не иска да плаща. Няма човек дето на е без работа и да няма от къде да вземе пари ли да направи далаверка, но цигарите за с пари, все пак за 17 лв ще вземе три кутии и една голяма бира.

Вярно е също, че повечето пари се присвояват при елементарини схеми, за които простите хора не се и усещат защото тия дето крадат и те акъла им е толкова и не могат да измислят нещо по-креативно.

Вярно е и че няма как една система да работи при дефицит. Или всички плащат здравни или тези които плащат, ще плащат и за тези които не плащат. В природата има равновесите и двете са приемливи, ако не си ти, братовчед ти ще плаща.

За лекарите в България, има хора и хора. И така както има мърша навсякъде има мърша и сред лекарите. Има такива гнусни типове дето ти се драйфа ( те май са по-скоро от старото поколение ) има и сърцати хора. Аз лично надуша ли гадняр, ставам и си тръгвам, лекари бол.

Истина е и друго - лекарите имат кофти система, отидеш и те позакърпят, никой не се занимава да мисли, да разсъждава, да чете и да се консултира и ако сам не си учен си загубен, но да се надяваме, че някой ден ще въведат експертни системи.

Истина е и друго - хората са тъпаци, ядат боклуци, не спортуват, целия капиталистически свят е безотговорен и сами си вредим.

На много места, дори и в чужбина чакаш с месеци и те преглеждат на конвейр. Не е само в България. Тука дори може да и да получиш грубо отношение, а там дори няма време да го получиш. С две думи ако си беден и сам не вземеш нещата в ръце си прецакан.

А, да и ако не направим нещо младите и старите ни лекари ще продължават да ходят да работят е Европа за по 20 000 лева, и ние не можем да направим нищо да ги спрем. А там ги чакат и молят да идат.

И последно, като навлязат диагностичните експертни системи в медицината и са глобално свързани в световна база данни, тогава лекарите ще се оттърват от тъпите диагностики и ще могат да се концентирират върху манипулации и върху система за лекуване на всеки.
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Мария Папазова е супер смешна и тук съм съгласен напълно с теб.

Но...

Тя е медийно лице и не участва в системата на здравеопазване. Не е при пациентите в клиниките.

Това, че Папазова ходи при Гала и си прави (много сполучлив трябва да призная) PR няма връзка с истинската лекарска работа.

Глупави и самозабравили се лекари има. Но в кое съсловие ги няма? Лекар се става най-трудно и точно това казвах преди - в другите страни има уважение, а тук - не.


Пари и уважение се заслужват, няма как веднага след унито всеки да ви се кланя и да лапате хилядарките
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Срещал съм се с колеги от много страни и навсякъде има уважение към лекарите. Само тук има постоянни обиди и очерняне.

Затова сме на тоя хал.

На тоя хал сте (хората ви мразят), защото сами сте посадили у тях това отношение. Уважение не се дава по презумпция, а по заслуги. Заслужете го и ще го имате. Колкото до осигуровките: Да, сумата е нищожна и всеки може да си я позволи. Въпросът е: Струва ли си да отделиш 5 пари за нещо, което не струва и толкова? Цигарите и бирата поне ги получаваш реално. Не те ограбват, не те осакатяват, не те унижават.
 
От: Хората, които трябва да внасят за своя сметка здравноосигурителни вноски са

Аз го възприемам като лотария, давам парите да видя какво ще стане, не разчитам на тях. За сметка на това обаче вече се старая да си ползвам болнични на макс, да си ползвам парите за зъбите и.т.н. Все неща, които съм пренебрегвал предходни години. Виж пенсионните вече направо си ги възприемам като волни подаръци към политиците.

Интересно хората които знаят, че са мразени - политици, митничари, държавна администрация защо избират да седят там и да ги мразят.
 

Горе