Нямам работа, нямам пари

BRAIN_PAIN

Well-Known Member
Нямам работа, нямам пари, нямам нищо. Помогнете ми :(
 
От: Нямам работа, нямам пари

аз пък да ви се похваля че имам работа, печеля достатъчно кинти, мога да си позволя доста неща... :)
 
От: Нямам работа, нямам пари

Дай ми работа :)
 
От: Нямам работа, нямам пари

Сам ако не си помогнеш, няма кой да ти помогне :)
 
От: Нямам работа, нямам пари

Да обобщим кой се хвали и кой се оплаква в темата :)
 
От: Нямам работа, нямам пари

Дай ми работа :)

Използваш грешните думи. Можеш да постигнеш много по-добър ефект, ако просто смениш тези думи с други - по-подходящи. За целта обаче трябва да промениш гледната си точка.

От "търсещ работа" трябва да се превърнеш в "предлагащ услуги".

Оплаквайки се, че нямаш пари правиш изключително лошо впечатление на клиентите си (обърни внимание, че ползвам думата "клиент" вместо "работодател"!). Никой клиент не би си купил нещо от някой, който няма пари т.е. има лош имидж („щом няма пари - значи никой не купува продукти/услуги от него, защото са некачествени, а аз държа на качеството“ - разсъждава клиента).

Проблемът на много хора е, че чакат "да им се даде работа". Ако сменят гледната си точка и се превърнат в предлагащи услуги (а защо не и "предлагащи работа"!) биха постигнали по-голям успех в повечето случаи (ако успехът се измерва в пари).

Обаче не всеки е способен за такава драматична промяна на мисленето си. Затова има много хора, които ходят всеки ден "на работа" и се оплакват от шефа, ниската заплата и т.н.

Ще ти издам и още една "тайна" - ако правиш сайтове, от които да печелиш ти, а не твои клиенти, може да постигнеш по-голям успех ;-) (видях от сайта в подписа ти, че предлагаш уеб услуги).
 
Последно редактирано:
От: Нямам работа, нямам пари

Дам тук съм съгласен с @happyslacker много умни неща е казал! Аз ще добавя само, че пари не се изкарват с работа ами с акъл. :)
 
От: Нямам работа, нямам пари

Не става само с акъл, трябват и пари :)
 
От: От: Нямам работа, нямам пари

Използваш грешните думи. Можеш да постигнеш много по-добър ефект, ако просто смениш тези думи с други - по-подходящи. За целта обаче трябва да промениш гледната си точка.

От "търсещ работа" трябва да се превърнеш в "предлагащ услуги".

Оплаквайки се, че нямаш пари правиш изключително лошо впечатление на клиентите си (обърни внимание, че ползвам думата "клиент" вместо "работодател"!). Никой клиент не би си купил нещо от някой, който няма пари т.е. има лош имидж („щом няма пари - значи никой не купува продукти/услуги от него, защото са некачествени, а аз държа на качеството“ - разсъждава клиента).

Проблемът на много хора е, че чакат "да им се даде работа". Ако сменят гледната си точка и се превърнат в предлагащи услуги (а защо не и "предлагащи работа"!) биха постигнали по-голям успех в повечето случаи (ако успехът се измерва в пари).

Обаче не всеки е способен за такава драматична промяна на мисленето си. Затова има много хора, които ходят всеки ден "на работа" и се оплакват от шефа, ниската заплата и т.н.

Ще ти издам и още една "тайна" - ако правиш сайтове, от които да печелиш ти, а не твои клиенти, може да постигнеш по-голям успех ;-) (видях от сайта в подписа ти, че предлагаш уеб услуги).
Изключително съм ти благодарен за начинът по който отговаряш в тази тема :) Това което си написал наистина е от голямо значение и би придало друг смисъл на "работата" :) Благодаря за това поучително мнение :) Въпреки, че съм наясно с нещата които си написал. Но когато нямаш и 40 стотинки в джоба си няма как да правиш сайтове за себе си и да печелиш от тях без да си вложил месеци, усилия и пари :)
 
От: Нямам работа, нямам пари

работа има колкото искаш, въпросът тогава е щом нямаш 40 стотинки , защо още не си склададжия в някой супермаркет ... и също така не е лошо да се помисли как си стигнал до това дередже .
 
От: Нямам работа, нямам пари

Ами писал съм по сигурно 200 обяви и ми се обадиха само от 1 и накрая ме излъгаха, че ще ми се обадят пак за продавач на магазин :d И нищо продължавам да пиша по всяка подходяща обява, но без отговор :)

Трябва да спомена, че съм студент 4-ти курс и може би това влияе на работодателите :) Незнам :)



Или пък нещо не съм готин ли незнам :D
 
Последно редактирано:
От: Нямам работа, нямам пари

Много работодатели се притесняват да взимат на работа студенти, защото им трябват хора, които да работят всеки работен ден по 8 часа. Освен това се притесняват, че щом завършиш образованието си ще напуснеш и ще намериш по-хубава работа, а смяната на работник е сложна (за шефовете) процедура, която те се стремят да избягват (въпреки, че не си го признават).

Когато разговаряш с потенциален работодател трябва да изглеждаш уверен и да не им споменаваш, че търсиш само временна работа. Не трябва в никакъв случай да се оплакваш, че нямаш пари и т.н., защото създава лошо впечатление.

Видях в сата ти, че си от Русе. Градът не е малък и би трябвало да не е много трудно намирането на работа... Аз съм от Варна и нямам наблюдения за други градове, но тук работа се намира...

Има много хора, които ползват компютри, но могат само да си пуснат браузъра и скайпа. На такива хора често им се пълнят машините с вируси и троянци. Защо не пробваш да предлагаш услуги по чистене на вируси, преинсталиране на Windows и т.н.?
 
Последно редактирано:
От: Нямам работа, нямам пари

Ами това за чистенето на вируси и прочие е идея аз и с такива работи се занимавам, преинсталиране, програми и други. Но има една голяма фирма, която има към 30 000 потребителя :) И общо взето тя взима всички неща от доставката на интернет до поправянето на домашните компютри :) И от нея други странични фирми трудно се вреждат :) А какво остава за сам човек :)
Работа в русе няма толкова колкото във Варна. Нито толкова разнообразна нито толкова позиции. За сравнение погледни офертите в jobs.bg за двата града и ще видиш, че в Русе търсят само сервитиорки и някви такива прадни :) От време на време търговски представители :) Докато във Варна има всякаква работа.
 
От: Нямам работа, нямам пари

Ами това за чистенето на вируси и прочие е идея аз и с такива работи се занимавам, преинсталиране, програми и други. Но има една голяма фирма, която има към 30 000 потребителя :) И общо взето тя взима всички неща от доставката на интернет до поправянето на домашните компютри :) И от нея други странични фирми трудно се вреждат :) А какво остава за сам човек :)
Работа в русе няма толкова колкото във Варна. Нито толкова разнообразна нито толкова позиции. За сравнение погледни офертите в jobs.bg за двата града и ще видиш, че в Русе търсят само сервитиорки и някви такива прадни :) От време на време търговски представители :) Докато във Варна има всякаква работа.
Еми в краен случай ще отидеш за сервитьор.По-добре е отколкото да не работиш.
Пък и 2010 ще почнат да отварят моловете,а и ще предпочитат млади хора.
 
От: Нямам работа, нямам пари

Точно за сервитьор няма да ме вземат :) Нямам нужния опит и познания, както и външен вид за работа на подобна позиция :d :d :d :d
 

Горе