Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Коя банка ползвате за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)


  • Общо гласове
    189
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Колега това наистина е доста време 1 седмица!

ПП: Имам един въпрос, на който досега нямам отговор и някой ако знае моля да сподели:

Кога са времената на обновяване на Борика, т.е до колкото знам за лева са 4-5 за деня, а за валута са 2 или 3 максимум. Някой има ли инфо в какво време обновяват за да не ходя като шемет само да проверявам на банкомата!

мерси
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Аз понеделник сутринта пуснах и вторник вечерта бяха по сметката - USA Bank Account.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Не съм съгласен. Когато теглиш от банкомат имаш изходяща транзакция (превод). Нормално е за такова нещо да ти взимат такса. За входящ превод съм виждал такси само в кипърски банки ;)
Пак си помисли (цитата е на някой друг).

Аз понеделник сутринта пуснах и вторник вечерта бяха по сметката - USA Bank Account.
Нормално.

А относно едноседмичните трансфери до BG Banks – също би следвало да си е „нормално“. Просто някои банки вече са се „осъвременили“ и вече действат по-бавно :D.

Относно поста за БОРИКА: Link 1 | Link 2, но най-много „работа“ по зададения въпрос ще свършат: Link 3 | Link 4. Не знам дали са обновявали данните с информация по тях ПРЕДИ или СЛЕД 09.06.2011 (датата на публикацията от Link 2).

N'joy.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

колеги дойдоха накрая петък следобед, ако счетем че 01.04 е неработен ден за западняците/аз тогава ги заявих/, тъй като 29 март и 01 април бяха официални банк холидейс, т.е неработни, то следва вторник пейпал да са ги пуснали и петък следобед дойдоха...ами пак си е бая времето, ама добре че пристигнаха все пак :)
..а както е писал колегата "Аз понеделник сутринта" пуснах.. " и вторник ги е получил, би следвало за пейпал да е нямало такива празници и следва, че времето ми става 5 работни дни, което е много учудващо, като се има впредвид, че преди бяха точно 2 работни. както и да е , нямаме друг избор освен да чакаме :)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Тия дни разглеждах тарифата на ЦКБ и гледам се е появила такса за credit refund, т.е. това дето теглим парите от Пейпал. Някой знае ли от кога е така, и всъщност в момента коя е най-изгодната банка за това. Преди време нямаше такси за тия обратни преводи по Visa Electron.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Четеш този мой пост.

Специално за ЦКБ според актуалната им към момента тарифа:

Чл.2 Операции с международни кредитни карти MasterCard и Visa:
  • т.8 Транзакции с международни кредитни карти:
    - получаване на суми по кредитни карти (refund) 2% от сумата
Чл.11 Операции с международни предплатени виртуални кредитни карти:
  • т.4 Получаване на refund по кредитни карти 1% от сумата
Чл.12 Операции с международни предплатени кредитни карти MasterCard/Visa:
  • т.6 Получаване на refund по карта 1% от сумата
Тарифи и лимити за Visa Electron дебитни карти: не пише колко е % за refund. Обаждаш се и питаш. Навярно 2% или 1%.

Главно те интересуват само и единствено Visa вариантите принципно, щом е за PP.

---

Edit: На ProCredit не виждам да е 0% вече. Според старата им тарифа преди година и половина явно е била, сега е следната и по-точно: 14 стр., Visa Electron (в сила от 27.08.2013), A., 5., а именно:

  • A. Такса за теглене на средства от/на друга банка в чужбина чрез POS: EUR 2.5 + 1%
Надявам се да е това, то друго май няма кое да е. За точна информация обаче, както винаги – обаждане към оператор на банката.

Има промяна или новост поне при DSK. Според тарифата им на 7 стр., 25.: Получаване на суми по карта чрез терминално устройство: 0% в колоните за Виртуални карти (Virtual MasterCard/ Virtual Visa). Изисквания за имане на VCC.

При MKBUnionBank: 6.19.6. (за физически кредитни карти Visa/MC) – 0% | 6.40.2. (за виртуални карти) – 1%. ПИБ обаче купи МКБ Юнионбанк. А при ПИБ тарифата за всички видове карти: Получаване на суми по карта чрез терминално устройство: 1% от сумата.
 
Последно редактирано:
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Днес си извадих извлечение и гледам няма такси при превеждане на пари. Явно по Виза Електрон такава такса няма въведена в ЦКБ.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Днес си извадих извлечение и гледам няма такси при превеждане на пари. Явно по Виза Електрон такава такса няма въведена в ЦКБ.

Такса за получаване на превод от PayPal няма и във ПИБанк . Плащаш обаче 2EU на PayPal да ти изпрати парите или 2,5 USD ако превеждаш долари . ПИБанк отдържа комисионна в размер на 1% ако не греша. Няма други такси при тях.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Е, 1% си е достатъчно висока сума/%. А първото изречение си противоречи с 3-тото – хем нямало такса, хем накрая се разбира, че има.

Всяка банка има refund/withdrawal такса, кои 0,5%, кои 1%, кои 2% – сумата автоматично или се удържа директно веднага, или в края на месеца, или е едвам забележима, или не прави впечатление при превалутирането (от EUR/GBP/USD към BGN), или някаква друга причина. С 0% е Юнион:


При MKBUnionBank: 6.19.6. (за физически кредитни карти Visa/MC) – 0% | 6.40.2. (за виртуални карти) – 1%. ПИБ обаче купи МКБ Юнионбанк. А при ПИБ тарифата за всички видове карти: Получаване на суми по карта чрез терминално устройство: 1% от сумата.
Само за кредитните.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

ProCredit Bank нямат такса за refund–инг към картата. От 1 март няма да имат и такса за входящи SWIFT/SEPA преводи.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

здравейте ,попаднах тук вярвам ,че не е случайно.Пиша Ви с молба да ме посъветвате къде да си отворя сметка ,в която ще получавам финансии от Исландия.Не съм наясно абсолютно с нищо чета от два часа а очите ми се измориха,ясно е ,че без консултация едва ли ще намеря правилната банка.Благо даря Ви предварително за отделеното време.За теглене разбарах ,че има и безплатно от банкомати .Но не ми е ясно парите ще идват във евро или в крони и тук банката ще ги обръща явно ,за да тегля :rolleyes: и тогава явно си има такса. И като тегля друга и така.... найстина съм благо дарна ,ако ми се осветлят нещата а тук има хора вижда се са наясно още един път благо даря
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

  1. Разглеждане колко лицензирани банки има в България, кои са те и проверка през сайтовете им колко офиса има във Вашият град. Възможно е дадени от тях да имат 1-2, а други да имат по 5-8 клона;
  2. Отиване пак в уебсайта на съответната банка и прочитане на всичко в нея, т.е. видови банкови сметки, такси и комисионни, видове карти, възможност за е-банкиране. Ако има и примерни бланки, още по-добре;
  3. Отиване в клон на банката и искане на лист за създаване на банкова сметка (курсът EUR:ISK ще е по-добър, отколкото BGN:ISK). На листа се попълва и опцията за дебитна карта Visa или Visa Electron, може и Maestro/MasterCard, както и тик за електронно/интернет банкиране;
  4. Сметката я правят за минути, картата идват до 5-10 бизнес дни в същият този клон;
  5. В договорът ще пише и евровият IBAN на сметката. Него номер се предоставя на „човека с кинтите от Исландия“, заедно с твоите имена на латиница по ЛК, и вече сумата за превеждане. За улеснение инсталирай следният Google Chrome мадон, за да си добавиш „Iceland Krona“, заедно с EUR и BGN за по-лесно превалутиране. Казваш му на отсрещния еди си колко клони и долу-горе да знаеш колко да очакваш в € като ти дойдат по сметката. През е-банкиране се проверява това, превода идва за 2 бизнес дни;
  6. Картата като дойде си я ползваш за онлайн/офлайн разплащания и си свиркаш.
Къде да се отвори сметка, точно каква карта и прочие е нещо, което всеки различно ще напише и каже, няма как да е еднозначно, неутрално и обективно. За това всеки има и глава, и мозък, за да преценява САМ. Един ще напише мега мили думи за X банка, друг ще я оплюе и изгаври с нея. Трети ще напише за Y, четвъртки ще напише лоши отзиви и оплаквания от нея, като изключително НЕ я препоръчва. На практика НЯМА банка, която да няма за нея и добри, и лоши отзиви. Това потретвам: САМА!

А ако е за PP теглене, то вече Visa картата се добавя в PP акаунта, верифицира се (получава извлечение, което може да бъде видяно или през е-банкиране, или след на каса разпечатка след няколко бизнес дни), казва се е-поща на исландеца, получават се кинтите в PP Balance, клика се на горе на „Withdraw“ и се „кешират“ кинтите в картата, идващи между 3-5 бизнес дни по нея.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

fdhqTep0

N'joy
cg79DAG.gif
.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Според тарифата им на 7 стр. – 25. и 10 стр. – 18. е толкова, колкото и в таблицата. Освен, ако не броиш и евентуално превалутиране. Ако ли не, то значи или в калкулацията някаква грешка, или от банката шмекеруват.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Коя банка е ПКБ от графиката? иначе ЦКБ ми се струва много добре - няма месечни такси също.
И понеже сега трябва да си направя една нова карта, мога ли впоследствие да й променя курса-дали да е евро, долари, левове или каквото избера при издаването, това ще е? Защото идея си нямам какво да избера.
 
Re: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Коя банка е ПКБ от графиката? иначе ЦКБ ми се струва много добре - няма месечни такси също.
И понеже сега трябва да си направя една нова карта, мога ли впоследствие да й променя курса-дали да е евро, долари, левове или каквото избера при издаването, това ще е? Защото идея си нямам какво да избера.

Прокредит Банк България АД мисля, че е. ЦКБ ми предложиха и много години условия и за това съм с тях. Дори съм се огледал и в другите им продукти. ;)

Да, можеш. То не картата е на тази валута, самата сметка към нея. Така де, картата, ако говорим направо. Можеш. Аз имам на Райфайзен Банк (която вече не ми е нужна), която е доларова. На ЦКБ също ми е доларова. единствения филм е, когато искам да вкарал друга валута (най-често левове) в доларовата си сметка. Има едно превалутиране по техните курсове, което не е в полза на потребителя, но все пак не говорим и за много големи суми. Всичко друго си е ОК. ;)

Какво точно е интересува. Имаме доста опитни хора с банките и определено техните мнения са много полезни, ще ги познаеш по постовете им (по-конкретно тяхното съдържание). ;)
 

Горе