Авторски права на статии

Калоян

New Member
Във футъра на почти всеки новинарски и тем подобен тип wordpress сайтове пише, че ще те съдят, ако им копираш частично или нацяло статията...
Да си кажем истината, някой съден ли е за крадена статия? Има ли такива, или е просто да плашат новаците?
:)
 
Дори и да тръгнат, ако не могат да разберат кой стои зад сайта няма как да те съдят.

Забавното, е че като си купувах домейна ми излезна една "отметка" с данните и пишеше, че за да са скрити напълно трябва да плащам по 1,5$/месечно или нещо такова... Това може би е изнуда за някаква защита, точно от това да не те открият при проблем? :D
 
Вероятно става дума за WHOIS privacy. Дори да ти видят името на домейна, в съда ще трябва да докажат, че именно ти администрираш сайта. Сещаш се колко измъквания могат да се измислят ...
 
Хм, интересно дали сериозно биха се заели с това да съдят някой. Като гледам в цяла България статиите са копи/пейст на всякаква тематика...
Те трябва всеки ден да са по дела...
А този хост, как ще има право да ми дава личните данни...
 
Пиша го, въпроса е че при някои пак е забранено. Трябвало да се свързваш с тях, за да имаш "лиценз"
Просто ми е интересно дали има съден за кражба на статия... Дали реално биха се занимавали с такова нещо. А пък в краен случай, ще се свързваме :D
 

Горе