Авто WP редирект??

eLast

Active Member
Здравейте, колеги. Имам едно питане към УП специалистите.
На един домейн реших да му кача УП. Преди обаче да почна да си човъркам по основния домейн реших да си направя 1-во блога.
Направих си събдомейн кръстих го blog.моятсайт.com ударих му и там 1 УП с някаква фрии темичка и го оставих.
На основния домейн (моятсайт.com) също качих УП, но с друга тема - купена. И тук идва тънкия момент.
Тъкмо се бях възмутил, че купената тема не поддържа стандартния меню опшън и няма опция да добавя просто линк в menu-лентата и се случи ЧУДО :oops: :rolleyes:
На основния домейн си направих 1 нов пейдж, кръстих го блог, сложих му адрес моятсайт.com/blog с идеята, че вътре ще сложа инфо и връзка към блога ми, ноооо...
Оказа се, че този пейдж по някакъв си начин ми прихвана блога, който беше на събдомейна, и зарежда каквото има на събдомейна с адрес моятсайт.com/blog с другия темплейт.

Та въпроса ми е аз ли нещо някъде не съм дочел за някоя опция или съм опетлал някак конците.
Сега реално блога към сайта се зарежда и на blog.моятсайт.com и на моятсайт.com/blog (на 2рия адрес с темплейнта от събдомейна)...

Май малко сложно го написах... Надявам се ще ме разберете.

Инфото в блога дали няма да се отчете като дублирано съдържание?
 
От: Авто WP редирект??

Ще го отчете като дублирано Да - на различни адреси се водят нещата макара и около 1 домейн.
А добавянето като бутон към менюто като линк към където и да било - няма връзка с темата.
Прави се от раздел меню в административната част.
 
От: Авто WP редирект??

Имаш предвид това меню, нали:

8976876.jpg

А как става така, че основния домейн и тема си прихващат събдомейна, който е с друга тема и си създава категория като черпи инфо от събдомейна? 2 отделни WP, 2 отделни теми, 2 отделни БД и накрая се съвокупляват?! Що за чудо?
 
От: Авто WP редирект??

Самото меню не ми е толкова болка някак си наместих нещата, по-неясно ми е как стана връзката м-у основния и събдомейна.
 

Горе