Борса на проекти и идеи.

rujel

Well-Known Member
Гледам, че такова интересно начинание е осъществявано в много градове преди доста време - 2010-2013. Интересно ми е подобно нещо дали има съвременна алтернатива? Изглежда доста полезно място за стартиращо предприемачество.
 
Има съвременна алтернатива има подобен активен сайт, който не е от нас силните е става.
Има интересни предложения и най- ценното за мен идеи.
 
Гледам, че такова интересно начинание е осъществявано в много градове преди доста време - 2010-2013. Интересно ми е подобно нещо дали има съвременна алтернатива? Изглежда доста полезно място за стартиращо предприемачество.
Има ли някакви архиви или информация. Само съм чувал, но не съм попадал на нещо подобно, поне не тук.
 
Сайтът който визирам фреелансер, там има секция проекти в които може човек да се включи.
 
Този не е ли за вече изградени и продаващи се / купуващи се бизнеси?
kpd.bg и другите онлайн подобни инициативи имат огромен проблем. Нещата там са представени твърде постно и така на практика не придобиваш пълноценна представа за съответната бизнес страна. Ако мястото е физическо, то си в състояние да създадеш много по информативно представяне със съответно добре подготвени рекламни материали. А ако присъстваш и на място при евентуална среща, тогава пък още по-добре се изяснява що за човек движи идеята/проектът.

Между другото съм присъствал и на webinar осъществен по zoom - ами пак е доста гадно и тъпо. Хем трябва да мислиш какво ще казваш, хем трябва да слушаш да не пропуснеш нещо добро.

За инициативата научих при търсене в интернет. Потърси по името на темата и вероятно доста резултати ще се появят за този вид провеждани инициативи.
 
Не знам как хората купуват бизнес така. Виж да е някакъв каталог, който да разгледате, да се хареса нещо, и вече да минете на друга фаза в преговорите, така звучи доста добре и логично. Но да наддаваш за бизнес, за който не си много наясно с всичко, малко мине странно. Сигурно някои го правят, но за мен лично си е излишен риск. Като това да си поръчаш кола от чужбина, без някой да ти направи някаква проверка там.
 
Не знам как хората купуват бизнес така. Виж да е някакъв каталог, който да разгледате, да се хареса нещо, и вече да минете на друга фаза в преговорите, така звучи доста добре и логично. Но да наддаваш за бизнес, за който не си много наясно с всичко, малко мине странно. Сигурно някои го правят, но за мен лично си е излишен риск. Като това да си поръчаш кола от чужбина, без някой да ти направи някаква проверка там.
В български условия не бих се учудил на всякакви малоумни изпълнения, както ти споменаваш. Иначе по принцип на подобни борси е повече от нормално просто да се задвижат сделки по покупката или сътрудничество, т. е. само преговори да се започнат. От друга страна всичко си зависи и от проектите - понякога не е нужно да разучава покупката, ако тя е с някаква конкретна цел и относително ниска стойност.
 

Горе